Προς το περιεχόμενο

Cosmote και εταιριες εισπραξεως λογαριασμων


grkostis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

laskos, χαλάρωσε λίγο.

Αν υποθέσουμε ότι χρωστάς, σε παίρνει τηλέφωνο ο άλλος και σου ζητάει τα χρήματά του , συνήθως του τραβάς ένα βρισίδι όλο δικό του.

Κατά τη γνώμη μου έπρεπε να γινόταν το αντίθετο.

Αλλά είναι και θέμα παιδείας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη οι αλλες εταιριες (και μην θεωρηθει διαφημιση αυτο) ειναι βλακες ?

 

Γιατι απο οσο ξερω οι απληρωτοι λογαριασμοι ειναι τεραστιοι σε αλλες εταιριες αλλα δεν πουλανε τα χρεη του κοσμου σε αλλους.

 

Εγω συνεχιζω να πιστευω οτι ειναι νταβατζιλικι , και ας μου κανουν μηνυση.

 

Δηλαδη εαν χρωστας σε μια τραπεζα το αυτοκινητο σου , η τραπεζα πουλαει τα δικαιωματα εισπραξης απληρωτων λογαριασμων και μετα ερχεται ο καθε x απατεωνας και σου κατασχει το αυτοκινητο?

 

 

Μωρε καλα να παθουμε αφου τους συγχωρουμε ετσι ευκολα.

 

Μαλλον καταντησαμε να μην εχουμε δικαιωματα παρα μονο υποχρεωσεις.

 

 

ΕΥΓΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
[...]

Δηλαδη εαν χρωστας σε μια τραπεζα το αυτοκινητο σου ' date=' η τραπεζα πουλαει τα δικαιωματα εισπραξης απληρωτων λογαριασμων και μετα ερχεται ο καθε x απατεωνας και σου κατασχει το αυτοκινητο?

 

 

Μωρε καλα να παθουμε αφου τους συγχωρουμε ετσι ευκολα.

[...']

 

Δεν είναι απατεώνες, αν ήξερες τις προϋποθέσεις για να ιδρυθεί μια εταιρεία factoring δεν θα το έλεγες αυτό.

 

Τους συγχωρούμε έτσι εύκολα; Προβέπεται τόσο στην εθνική όσο και στην ΔΙΕΘΝΗ νομοθεσία. Επειδή δεν μας αρέσει κάτι, δεν το κάνει αυτομάτως παράνομο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι απατεώνες' date=' αν ήξερες τις προϋποθέσεις για να ιδρυθεί μια εταιρεία factoring δεν θα το έλεγες αυτό.

 

[/quote']

 

και οι επιχειρήσεις της Μαφίας στις ΗΠΑ μια χαρά νομότυπες είναι

Να πληρώσει ο φίλος για τις υπηρεσίες που του προσφέρθηκαν αλλά στην Cosmote ή στην θυγατρική της που θα μπορούσε να αναλάβει τέτοιες περιπτώσεις.

Εμένα μου κάνει κάτι σε ίδρυση παραμάγαζου και sorry αν είμαι λίγο σκληρός στις εκφράσεις μου.

Μετά να μην απορούμε όμως πως "ξαφνικά" διακινούνται στοιχεία μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Λυπάμαι αν δεν αντιλαμβάνεστε ότι τόσο η ελληνική όσο και η ευρωπαϊκή νομοθεσία προβλέπουν κάτι τέτοιο. Αν το επιχείρημα είναι 'και οι επιχειρήσεις της Μαφίας στις ΗΠΑ νομότυπες είναι', I rest my case.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως πληρωσα τον λογαριασμο σημερα σε καταστημα της Cosmote.Σε καμμια περιπτωση δεν θα πληρωνα σε μια αγνωστη ουτε ενα ευρω.

 

Τωρα οσο για το θεμα περι προσωπικων δεδομενων το σκεφτομαι σοβαρα μιας και δεν μπορουν να δινουν τα προσωπικα δεδομενα κανενος σε καμμια εταιρια.

 

Αλλωστε οταν εκανα το συμβολαιο δεν υπεγραψα καπου οτι θα πληρωσω στον καθε νταβατζη τον λογαριασμο μου.

 

Εννοειται βεβαια οτι θα διακοψω και το συμβολαιο καθως και ολα τα συμβολαια της εταιρειας μου ( ειναι 12 συμβολαια) ετσι ωστε να μαθουν να σεβονται τον πελατη τους ακομα και αν ειναι κακοπληρωτης.

 

Eixa na mpw kapoies meres sto insomnia kai paratirisa oti ekanes ki edw akribws to idio thema opws kai sto myphone!Osoi endiafereste paidia pigainte na riksete mia matia gia perissoteres leptomereies!Ekei tha deite kai tis apopseis kai allwn paidiwn!Entwmetaksy h plaka einai oti kaneis copy-paste ayta pou grafeis!Telospantwn!Den tha pw ta idia pou egrapsa kai sto myphone alla mono merika gia na ta doun kai kapoia paidia edw!

 

Ta lefta pou plirwneis ANHKOUN STHN COSMOTE GIA TIS YPHRESIES POU SOU PROSFERE!Esy ftais 1000000000...%!Ayto pou kanei h Cosmote einai apolyta nomimo kai to kanoun polles etaireies!Den einai dynaton h kathe Cosmote na kynhgaei ton kathe kakoplirwti tis meta apo kapoious mines stous opoious o pelatis tous grafei ekei pou den pianei melani!Den yparxei thema proswpikwn dedomenwn giati aploustata ta proswpika dedomena sou den dimosiopoihthikan pouthena alla dwthikan se SYNERGATH ths Cosmote!AYTO AN DEN TO KSEREIS DEN EINAI PARANOMO!An thes na epimeineis gia to symbolaio pou les synexws oti ypegrapses.........kai h Cosmote den sou eipe oti tha se kynhgaei esena kai ton opoiondipote san ki esena gia na tis plirwsei tis ypiresies tis!!!Afou esy de tin sebastikes prwtos den exeis dikaiwma na brizeis meta kai na eisai kai kala thigmenos!Eisai KAKOPLIRWTHS kai prepei na dextheis tis synepeies eite sou aresei eite oxi!Alles etaireies se bazoun se blacklist(oson afora doseis se trapezes k.a.) kai den mporeis na agoraseis meta kati sto onoma sou!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, πριν χρόνια είχα και εγώ παρεδώσε με την κυρία Ματσούκα, για κάρτα στην Εθνική τράπεζα !!!!

Σου σπάνε τα νευρα, αλλά δεν κάνουν τίποτα άλλο στην πράξη νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego gia 9 eyro ipoloipo stin vodafone-afou ekana diakopi meta apo 1 etos sindesi- kai ta enoxlitika tilefonimata apo ntavatzides kai mi sto stathero mou tilefono,telika mou esteilan xarti oti tha mou kanoun minisi!!Alla afou tin patisa kai ekana simvolaio kala na patho.DEN KSANAKANO SINDESI POTE KAI SE KANENAN PALI.Giati otan pas sto magazi tous se gleifoun gia na kaneis sindesi kai meta sou vrizoun oti exeis kai den exeis gia 9 eyro.Aisxos...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ayto pou sou ekanan htan poly gyftiko kai eleeino kata tin gnwmh mou!

 

Alla oson afora ton filo pio panw..........allo 9 eurw kai allo logariasmoi 3 MHNWN!!!!Kai na fantasteis oti aplws ton piran tilefwno gia na to eidopoihsoun oti prepei na ta plirwsei!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Να σας δώσω να καταλάβετε:

 

Έχω μία εταιρεία με 1.000.000 πελάτες. Απ'αυτούς, το 1% (δηλ. δέκα χιλιάδες άτομα) δεν πληρώνουν τα λεφτά που μου χρωστάνε. Αντί να ξοδεύω χρόνο, χρήμα και πόρους να τους 'κυνηγάω', τι κάνω; Το αναθέτω σε μια άλλη εταιρεία (που δουλεύει με ποσοστά επί των εισπραχθέντων χρημάτων) και τους 'κυνηγάει' αυτή. Και δεν αναλώνομαι σε ανούσιες δαμάχες και παίρνω τα λεφτά μου.

 

Τόσο δύσκολο είναι το concept; :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μία εταιρεία με 1.000.000 πελάτες. Απ'αυτούς' date=' το 1% (δηλ. [b']δέκα χιλιάδες[/b] άτομα) δεν πληρώνουν τα λεφτά που μου χρωστάνε. Αντί να ξοδεύω χρόνο, χρήμα και πόρους να τους 'κυνηγάω', τι κάνω; Το αναθέτω σε μια άλλη εταιρεία (που δουλεύει με ποσοστά επί των εισπραχθέντων χρημάτων) και τους 'κυνηγάει' αυτή. Και δεν αναλώνομαι σε ανούσιες δαμάχες και παίρνω τα λεφτά μου.

 

Τόσο δύσκολο είναι το concept; :?

Και το consept στον νταβατζή όμως, δεν διαφέρει και πολύ νομίζω .

Ο σκοπός και τον δύο είναι να κυνηγάνε, να φοβίζουν με διάφορες απειλές αυτούς που χρωστάνε,και ό καθένας είναι επαγγελματίας στο είδος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...