Προς το περιεχόμενο

Cosmote και εταιριες εισπραξεως λογαριασμων


grkostis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μία εταιρεία με 1.000.000 πελάτες. Απ'αυτούς' date=' το 1% (δηλ. [b']δέκα χιλιάδες[/b] άτομα) δεν πληρώνουν τα λεφτά που μου χρωστάνε. Αντί να ξοδεύω χρόνο, χρήμα και πόρους να τους 'κυνηγάω', τι κάνω; Το αναθέτω σε μια άλλη εταιρεία (που δουλεύει με ποσοστά επί των εισπραχθέντων χρημάτων) και τους 'κυνηγάει' αυτή. Και δεν αναλώνομαι σε ανούσιες δαμάχες και παίρνω τα λεφτά μου.

 

Τόσο δύσκολο είναι το concept; :?

Και το consept στον νταβατζή όμως, δεν διαφέρει και πολύ νομίζω .

Ο σκοπός και τον δύο είναι να κυνηγάνε, να φοβίζουν με διάφορες απειλές αυτούς που χρωστάνε,και ό καθένας είναι επαγγελματίας στο είδος του.

 

Poli sostos o filos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Nomizo oti auto to thread einai ena deigma tis lamogias tou ellhna kai tis adinamias katanoisis basikon pragmaton logo prosopikou tou simferontos.

Anti o grkostis na einai eugnomon pou den ton trexoun sta dikastiria gia athetisi simvolaiou postarei se diafora forum kai zitaei ta resta.

 

Και το consept στον νταβατζή όμως, δεν διαφέρει και πολύ νομίζω .

Ο σκοπός και τον δύο είναι να κυνηγάνε, να φοβίζουν με διάφορες απειλές αυτούς που χρωστάνε,και ό καθένας είναι επαγγελματίας στο είδος του.

 

akoma kai ean isxue auto kala sou kanan.

 

Oriste 2-3 ennoies pou prepei na ksereis:

 

-ΣΕΒΑΣΜΟΣ

-ΣΥΝΕΠΕΙΑ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

-ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ

 

Ζητώ συγνώμη απο όλους τους υπόλοιπους για το υφος μου άλλα λυπούμαι οταν με μικροαφορμές σαν και αυτή διαπιστώνω ότι αυτή η χώρα δεν πρόκειται να πάει πότε μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έχω μία εταιρεία με 1.000.000 πελάτες. Απ'αυτούς' date=' το 1% (δηλ. [b']δέκα χιλιάδες[/b] άτομα) δεν πληρώνουν τα λεφτά που μου χρωστάνε. Αντί να ξοδεύω χρόνο, χρήμα και πόρους να τους 'κυνηγάω', τι κάνω; Το αναθέτω σε μια άλλη εταιρεία (που δουλεύει με ποσοστά επί των εισπραχθέντων χρημάτων) και τους 'κυνηγάει' αυτή. Και δεν αναλώνομαι σε ανούσιες δαμάχες και παίρνω τα λεφτά μου.

 

Τόσο δύσκολο είναι το concept; :?

Και το consept στον νταβατζή όμως, δεν διαφέρει και πολύ νομίζω .

Ο σκοπός και τον δύο είναι να κυνηγάνε, να φοβίζουν με διάφορες απειλές αυτούς που χρωστάνε,και ό καθένας είναι επαγγελματίας στο είδος του.

 

Συμπαθέστατος ο παραλληλισμός.

 

Όπως και ο παραλληλισμός 'κλεφταράς' και 'οφειλέτης' ή καλύτερος;

 

Γιατί αν έχω μια εταιρεία που παρέχει υπηρεσίες τις οποίες τιμολογώ και την τιμολόγηση την γνωστοποιώ στους πελάτες μου κι αν ένας πελάτης μού χρωστάει €500 και παρά την υπομονή που επιδεικνύω δεν παίρνω τα λεφτά μου, τι διαφορά έχει ο οφειλέτης από ένα κοινό κλεφτρόνι που μου βουτάει €500; Και στις δύο περιπτώσεις, κάποιος άλλος έχει τα λεφτά ΜΟΥ ενώ θα έπρεπε να τα έχω εγώ. Ή κάνω κάπου λάθος;

 

Σε κάθε περίπτωση, οι υπεραπλουστεύσεις είναι μεν εύκολες αλλά και επικίνδυνες. Απλά θυμηθείτε ότι τόσο στην ελληνική όσο και στην ευρωπαϊκή νομοθεσία οι εταιρείες είσπραξης αλλότριων χρεών είναι νο-μι-μό-τα-τες ενώ οι νταβατζήδες είναι παράνομοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nomizo oti auto to thread einai ena deigma tis lamogias tou ellhna kai tis adinamias katanoisis basikon pragmaton logo prosopikou tou simferontos.

Anti o grkostis na einai eugnomon pou den ton trexoun sta dikastiria gia athetisi simvolaiou postarei se diafora forum kai zitaei ta resta.

 

Και το consept στον νταβατζή όμως' date=' δεν διαφέρει και πολύ νομίζω .

Ο σκοπός και τον δύο είναι να κυνηγάνε, να φοβίζουν με διάφορες απειλές αυτούς που χρωστάνε,και ό καθένας είναι επαγγελματίας στο είδος του. [/quote']

 

akoma kai ean isxue auto kala sou kanan.

 

Oriste 2-3 ennoies pou prepei na ksereis:

 

-ΣΕΒΑΣΜΟΣ

-ΣΥΝΕΠΕΙΑ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

-ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ

 

Ζητώ συγνώμη απο όλους τους υπόλοιπους για το υφος μου άλλα λυπούμαι οταν με μικροαφορμές σαν και αυτή διαπιστώνω ότι αυτή η χώρα δεν πρόκειται να πάει πότε μπροστά.

 

Ego anti na se vriso file mou tha sou proteina na kaneis akrivws oti leei kai i ipografi tou paredwse.

 

Μην παίρνετε ναρκωτικά, δεν φτάνουν για όλους :!:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και ο παραλληλισμός 'κλεφταράς' και 'οφειλέτης' ή καλύτερος;

Εντάξη... αλλά και πάλι, όσοι πάνε με μια γυναίκα και δεν πληρώνουν ενώ θα έπρεπε, εκμεταλευόμενοι την αδυναμία της, είναι ακόμα χειρότεροι από αυτούς που χρωστάνε στην cosmote.

Και ο Νταβατζής καλά κάνει που τους βάζει στην θέση τους, εισπράτει και πέρνει ποσοστά.

Αν και δεν έχω προσωπική εμπειρία με πραγματικό νταβατζή για να συγκρίνω συμπεριφορές, μπορώ να πώ ότι θα έπρεπε να βγάλουμε αντίστοιχα κακό όνομα σε αυτές τις εταιρίες.

Η τουλάχιστον όπως στις χειρότερες(έστω και "νόμιμες") πρακτικές κάποιων πολιτικών-δικηγόρων κλπ. :)

 

Είδα ότι μεταχειρίζονται σχεδόν κάθε τρόπο για να πετύχουν τον σκοπό τους....

Γίνονται απίστευτα ενοχλητικοί , πιεστικοί και εκνευριστικοί...

Θα βρούν όλα τα τηλεφωνά σας, θα αφήνουν μυνήματα σε όποιον τηλεφωνητή πετύχουν, ενώ θα μιλάνε και σε άλλα μέλοι της οικογένειας που βρίσκουν για το πρόβλημα....

Αλλάζουν υπάλληλους αν δεν τα καταφέρνει ο ένας, και αν εκνευριστείς και βρίσεις , θα συνεχίσουν με απειλές ή και με συγνώμες, αλλά θα συνεχίσουν....

Ακόμα και αν κάνεις προφορική συμφωνία για ένα ποσό κάθε μήνα, θα σε παίρνουν 2-3 φορές να στο θυμήζουν,θα θέλουν να το επιβεβαιώσουν μετά, και θα ζητάνε συνεχώς και πιεστηκά περισότερα...

Θα σε κάνουν γενικώς να θες να πληρώσεις αμέσως, έστω γιατί θα τους έχεις σιχαθεί !!!

(δεν είναι ντόμπροι όπως οι νταβατζίδες, και είμαι σίγουρος ότι τώρα θα έχουν βρεί και νέους τρόπους ψυχολογικής και άλλης πίεσης, ενώ θα έχουν και εμπειρία για να μπορούν να είναι πιο αποτελεσματικοι χωρίς ποτέ να έχουν προβλήματα με το νόμο.)

 

ΥΓ

Στο άλλο άκρο τις υπερβολής, με είχαν πάρει μια μέρα από την telestet για να μου θυμήσουν μια οφειλή μου 3 χρόνων!!!, (που είχα ξεχάσει να πληρώσω τότε) και με παρακάλεσαν αν μπορούσα να το πληρώσω άτοκα!

Αυτές οι εταιρίες, πάνε σίγουρα για κλείσημο.... και είναι κρίμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Syggnwmh paidia(BlizzardBill,grkostis) gia ayto pou tha pw alla ayta pou lete einai teleiws koufa kai apisteyta!

 

Esy BlizzardBill mou ferneis paradeigma enan ntabatzi!Pas sto allo akro!Ton grkosti ton piran tilefwno mia fora gia na tou THIMISOUN NA PILIRWSEI AYTA POU XRWSTAEI EDW KAI 3 MHNES!!!Ma kala...eiste sobaroi?PREPEI NA PLIRWNEI STIN WRA TOU KAI OXI META NA ZHTAEI TA RESTA!

 

Oson afora esena grkosti.....kala sta leei o inout!Aplws sta leei ligo xyma kai ta pairneis!Alla kalytera analogisou ayto pou kaneis giati ontws.....apo oti katalaba se kathe forum pou briskeis pas kai les AKRIBWS TA IDIA PRAGMATA parolo pou TOSOI anthrwpoi sou lene oti exeis ADIKO!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ton grkosti ton piran tilefwno mia fora gia na tou THIMISOUN NA PILIRWSEI AYTA POU XRWSTAEI EDW KAI 3 MHNES!!!Ma kala...eiste sobaroi?PREPEI NA PLIRWNEI STIN WRA TOU KAI OXI META NA ZHTAEI TA RESTA!

Δεν πήραν ΜΙΑ φορά για να ΘΥΜΗΣΟΥΝ ... έδωσαν την υπόθεση και τα βασικά στοιχεία του πελάτη σε κάποιον επαγγελματία επί των εισπράξεων.

Ο οποίος επαγγελματίας, δεν έχει σχέση με την εταιρία, και γνωρίζει ουσιαστικά μόνο τα βασικά... το ποιός είσαι και το πόσο που χρωστάς.

Και θα κάνει τα πάντα για να σε κάνει να πληρώσεις , και να δικαιολογίσει τον μισθό του και την εξειδίκευσή που έχει στο να κάνει τον κόσμο να πληρώνει γρήγορα.

 

Πάντος σίγουρα ΠΡΕΠΕΙ να πληρώνει ο κάθε πελάτης, και μάλιστα άμεσα μετά την εξυπηρέτηση που λαμβάνει από την εταίρ(ί)α. :) (sorry αλλά δεν άντεξα) .

Και φυσικά καλά κάνουν αυτές οι κακομοίρες και βάζουν κανά πιο "μάγκα" να σου πει δυο "λογάκια" που δεν μπορούν αυτές, για να σε πείσουν ότι δεν περνάει το να κάνεις απλά την πλάκα σου, και μετά αμελήσεις να πληρώσεις !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω την εξής απορία. Όταν χρωστάει κάποιος στην εταιρεία του grkostis, έχει μετά αυτός το θράσος να ζητήσει τα λεφτά του;

 

Και μη λέμε ό,τι θέλουμε. Όταν μείνουν ανεξόφλητοι λογαριασμοί, σου στέλνουν ειδοποίηση. Το ότι εσύ τους γράφεις τους δίνει το δικαίωμα να ασκήσουν τα δικαιώματά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ase mas re BlizzardBill!Tha mas trelaneis?Den diabazeis ti grafoume pio panw?

 

EXEI TO DIKAIWMA na dinei sta stoixeia se synergates tis otan ayto xreiastei!!!Ayto den einai parabiasi proswpikwn dedomenwn!!Min lete oti thelete twra!

 

Siga min kathetai h kathe Cosmote na kynhgaei tosous syndromites gia na tis dwsoun ta xrwstoumena toswn minwn!Twra esy pas na mou peis kai to allo.....epeidi esy h' kapoios allos exei ena parapano apo tin kathe etaireia kai gia ayto ton logo den prepei na plirwnei stin wra tou.....tote me karafliazeis!An den sou aresei allazeis etaireia!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ta pragmata einai apla!

i cosmote den exei dosi se kanenan ekxorisi tis pliromis apla exei eksofolouses pithanotata me pistotiki karta kai den pliroses kai se kinigaei i ispraktiki tis trapezas!!!!gia kati kaloplirotes san esena ayksanoun ta epitokia oi trapezes kai den rixnoun tis xreoseis oi aiteries tilefonias!!!!!! :D :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...