Προς το περιεχόμενο

Καινουργια βιντεοκαμερα


snik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας σημερα πηρα την βιντεοκαμερα της sony την DCR-HC20E και επειδη ειμαι ψιλο ασχετος γιατι δεν εχω ασχοληθει θα ηθελα να μου πειτε τι χρειαζομαι για να μεταφερω τα βιντεο που τραβηξα στην καμερα μου στο pc μου (δηλ τη καλωδια και αν θα χρειαστω καποια καρτα firewire γιατι δεν εχει η motherboard πανω της)

Επισης ξερετε ποιο προγραμμα θα ειναι καλο για επεξεργασια η για capture γιατι της sony τα ειδα λιγο μαπα

Και μια τελευταια ερωτηση ξερετε τι ειναι το i-link?

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εχω τν HC30E και ξερω..Οπωσδηποτε καρτα firewire και αναλογο καλωδιο .Την καρτα firewire να την βαλεις οσο πιο μακρυα γινεται απο την καρτα γραφικων.

 

Απο προγραμματα το Pinnacle studio ειναι αυτο που χρειαζεσαι.Τιποτα αλλο γαι αρχη τουλαχιστον.Οτι θελησεις εδω ειμαστε...Καλοριζικη!!!!! :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω φιλε μου οσο για την firewire ποσο περιπου εχει και για να περασω βιντεο στο pc μου πρεπει να πεζει η καμερα το βιντεο που τραβηξα και το pc να κανει capture η γινεται και αλιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω φιλε μου οσο για την firewire ποσο περιπου εχει και για να περασω βιντεο στο pc μου πρεπει να πεζει η καμερα το βιντεο που τραβηξα και το pc να κανει capture η γινεται και αλιως

 

 

Η καρτα εχει 15-20 ευρω μαζι με το καλωδιο και ο μονος τροπος ειναι αυτος που περιγραφεις κι εσυ .Real time.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...