Προς το περιεχόμενο

υδροψηκτο


pikoriko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω της zalman το RES.................1 το αγορασα 230 ευρο και δεν μου κανει και πολυ καλη δουλεια αφου ο fx-55 απο μονος του ειναι πολυ ενεργοβοροσ και ανεβαζει θερμοκρασια .μπορειτε να μου προτεινετε κανενα extreme υδροψυκτρο

που να κραταει τις θερμοκρασιες αρκετα χαμηλες. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το resenator ποτε δε μου γεμιζε το ματι μεχρι που πήγα και το ειδα live στο πλαισιο πανω σε ενα prescott 3.0 με idle temp 50oC.Λεω κι εγω απο μεσα μου....Τωρα εσεις αυτο για καλό το βάλατε ή θέλετε να καταστρεψετε τη zalman?Μετα απο μια βδομαδα τον εκλεισαν....:D:D:D

 

Νομίζω ότι με ένα hand made θα ήσουν πολύ καλύτερα και θα σου εβγαινε τα ίδια λεφτα ίσως και λιγότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ρε παίδες το Reserator , το έβγαλε η Zalman περισσότερο για ησυχία [ βλ. Fanless ] και όχι για τις επιδόσεις.

 

Αν θέλατε επιδόσεις καλές έπρεπε να φτιάξετε custom watercooling sys.

Χιλιοειπωμένα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα ηταν οταν το αγορασα δεν ηξερα και πολλα πραγματα για υδροψυξη,και το αγορασα μεσα απο site σαν ενα αξιοποιστο συστημα ψυξης και οταν το δοκιμασα ειδα οτι δεν λεει τιποτα. μονο σε αυτο που λες οτι ειναι αθορυβο θα συμφωνησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ δεν ειπε κανεις να κατεβάζει 30 full load αλλά όχι και 230euro μονο για ησυχία και 50oC idle αν ήταν έτσι πετας μια καλή ψυκτρα(XP-120) με εναν 120/92mm πανω ,δεν ακους τίποτα εχεις καλύτερες επιδόσεις και ξεμπερδευεις με 60-70euro max!

 

Η ουσία είναι ότι μονο αν το φτιαξεις μονος σου θα μπορέσεις να έχεις αποτελέσματα...Ειναι κατι σα τα pc.Αλλο να το φτιαξεις κοματι κοματι και άλλο να το παρεις ετοιμο απο προσφορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pe paidia i kalieri lisi gia idropsiksi einai na to ftiaksete monoi sas

xreiazeste: waterblock , waterpump(antlia nerou) , Psigio atokinitou(kalorifer)h kanena etimo , kalodia(nerou) auta pou einai to diskolo

Autos einai o monos tropos gia kaliteres thermokrasies

Aliws PROMETEIA h YGRO AZOTO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...