Προς το περιεχόμενο

best adsl - overall - provider?


Ποίον θεωρείται καλύτερο adsl provider?  

1 μέλος έχει ψηφίσει

  1. 1. Ποίον θεωρείται καλύτερο adsl provider?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μιλάμε μόνο για 1 χαρακτηριστικό:

 

ποιός provider συνδυάζει best value for money , καλή εξυπηρέτηση και γρήγορη εγκάτάσταση - και το ποιό σημαντικό : σε ποιό μέρος , γιατί η ελλάδα ειναι πολλές χώρες σε μία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Προσωπικά στην Κέρκυρα , δεν έχω κανένα προβλημα με 384 home otenet - ίσως να μπορούσα να βρώ λίγο ποιό φτηνά αλλά δεν έχουν έρθει όλες οι εταιρείες ακόμα και γενικά έχουμε λίγες επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι η ΟΤΕΝΕΤ είναι μια χαρά. Απλώς ο ΟΤΕ είναι σε μερικές περιοχές είναι χάλια και έτσι να σέρνετε το ΙΝΤΕΡΝΕΤ. Σαν εταιρεία η ΟΤΕΝΕΤ δεν νομίζω να έχει πρόβλημα στις ταχύτητες, απλώς τα Dslamς που μας βάζουν έχουν πιο πολλούς χρήστες από όσους πρέπει... (Βλέπε Ηλιούπολη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HOL.

 

Δεν υποστηρίζω οτι είναι η καλύτερη, αλλα μου δίνει το bandwidth που έχω

αγοράσει εδώ και 2+ μήνες.

Επιπλέον, δεν έχω δει ISP να βγάζει φόρα το utlilization των router του.

http://web.hol.gr/online/HOL/index.aspx?mid=2636

 

Αν όντως είναι αληθινό και όχι καλιτεχνικές ανησυχίες του marketing, είναι εικόνα

ενός ISP που φυσάει και δεν έχει τίποτα να φοβηθει (λέω εγω τωρα).

 

Από την άλλη, η vivodi: δεν μου έδινε το bandwidth που πληρονόταν, κόβει

εισερχόμενα ports όπου νομίζει οτι πρέπει να κονομίσει με άλλα προϊόντα της

(web,mail,voip), στα τηλέφωνα τους βγαίνουν κάτι κομμώτριες που επίτηδες

τις έχουν σε άγνοια, και γι αυτό τους διαολόστειλα, αφού με ταλαιπώρησαν

αφάνταστα.

 

Απορώ με τόσο κακό όνομα που έχουν κάνει εδώ και 6 μήνες, πως θέλουν να μπουν

και να κυριαρχήσουν(χαχα), σε μια μικρή κορεσμένη και δύσκολη αγορά όπως η ελληνική .

 

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 ψηφο στη Forthnet.... ευχαριστημένος γενικα, καλή υποστήριξη όποτε ειχα πρόβλημα, καλές τιμές σε σχεση με την αγορά.

-1 ψηφο στη acn, κακή πολιτική στα updates και ασχετοι στο τμημα τηλεφωνικής υποστήριξης (ήμουν συνδρομητης 3 χρονια εκει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mallon tha eimai o monos me mia psifo stin ACN alla toulaxiston ews twra eimai apolyta euxaristimenos.Den exw dokimasei akoma allo ISP alla toulaxiston stin poli mou me basi dokimes pou exw kanei mono i otenet douleuei swsta alla einai akribi.H forthnet einai xalia se taxitites.H acn douleuei apsoga mallon isws akoma ligwn sundromitwn.Me 256k pianw full speeds kai me tin anabathmisi gia tis teleutaies 10meres prin tin liksi se 384k pali eida full speeds.Stous 5 mines 2 fores epese mono gia misi wra.Kai tis 2 fores pira tilefwno kai amesa pira apantisi ti symbainei.Ti na pw..eimai tyxeros isws.Me liga logia epeidi panta agorazw me bash apodosi/timi h ACN 256k einai poly kali.To tonizw stin XANTHI!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HOL

 

Ektos apo ena problhma to opoio lu9hke se mia nuxta (alla den apantouse to support olo to bradu) den exw kanena parapono. Pio fthnh apo alles kai exw olo to bandwidth pou plhrwsa opws eipe kai o r3b. Kai alles fores pou etyxe na xreiazomai kati htan e3uphretikoi kai grhgoroi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω δοκιμασει αλλον ISP για DSL, αλλα με τη Forthnet ειμαι πολυ ευχαριστημενος τοσο απο το κοστος και την αξιοπιστια, οσο και απο την τεχνικη υποστηριξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά , δεν ειναι να απολογείται κάποιος γιατι διάλεξε έναν provider - αυτό που θέλω & τό χω σαν ζητούμενο εδώ - είναι να μαζευτούν οι γνώμες ευχαριστημένων πελατων από adsl συνδέσεις - σε διάφορα μέρη της ελλάδας - έτσι ώστε ένας που πάει να διαλέξει, να δει και ίσως να διαλέξει πιο σωστά και εν τέλει να αποφύγει χοντρά λάθη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ Provider ΑΛΛΑ ΝΑ ΨΗΦΙΖΕΤΕ ΚΙΟΛΑΣ!!! (Τι στον άνεμο οταν πάτε να ψηφίσετε , λέτε τι θέλετε να ψηφίσετε στον εκλογ. αντιπρόσωπο και δεν ρίχνετε τιποτα .... στην κάλπη;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...