Προς το περιεχόμενο

Wireless ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ


rafraf24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια προσπαθω να στησω ενα απλο ασυρματο δικτυο μεταξυ του φορητου μου υπολογιστη και του desktop. Οι συσκευες που χρησιμοποιω ειναι οι εξης:

 

Ο φορητος ειναι ενας intel centrino με wireless την intel pro wireless 2200bg. Στο desktop εχω βαλει ενα usb wireless 54mbits της netgear το wg511. Λοιπον, εχω φτιαξει τα settings και στους 2 υπολογιστες, δηλαδα εχω δημιουργησει ενα adhoc δικτυο χωρις φυσικα access point και χωρις παροχη κλειδιου. Οταν λοιπον ανοιγω τους η/υ ενω στην αρχη τα πρωτα 5 λεπτα υπαρχει συνδεση και βλεπω τον να υπολογιστη απο τον αλλο μετα απο λιγο χανεται και μου βγαινει ενα εικονιδιο που λεει οτι η ασυρματη συνδεση δεν ειναι διαθεσιμη. Μετα απο λιγο την ξαναβρισκει μετα την χανει παλι κ.ο.κ. Το σημα παντα ειναι εξαιρετικο(5 τετραγονακια πρασσινα). Οι υπολογιστες ειναι πολυ κοντα ο ενας με τον αλλον και δεν πρεμβαλλονται μεταξυ τους κανενα εμποδιο. Τι μπορει να συμβαινει? Οποιος μπορει ας βοηθησει..Α! Και οι 2 συσκευες ειναι στα 54mbits

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου σευχαριστω για το reply. To δοκιμασα και αυτο και δεν γινεται τιποτα. Κανει ακριβως το ιδιο. Δηλαδα χανει και ξαναβρικσει καθε τρεις και λιγο την συνδεση. Ανεξαρτητα ποσο μακρια απεχουν οι 2 δεκτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓώ έχω άλλο πρόβλημα με τις κάρτες της msi PC54G2, CB54G2. Τις έχω χωρίς access point σε ad-hoc net. Το πρόβλημα που αντιμετωπιζω είναι οτι δεν μπορώ να μοιραστώ την σύνδεση Ιντερνετ. Την έχω shared στο desktop και σετάροντας το LAN στον φορητό έβαλα οτι ο υπολογιστής (ο φορητός) συνδέεται με ενάν υπολογιστή (σταθερό) ο οποίος είναι συνδεδεμένος στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ. Όμως ο φορητός δε λέει να δει inernet..΄..

Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...