Προς το περιεχόμενο

Απορία για ταχύτητες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, έχω vivodi 384 και τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει το εξής:

Κάθε αρχείο το οποίο κατεβάζω δεν ξεπερνάει τα 5-6 KB/s.

Εάν όμως βάλω 2 αρχεία ταυτόχρονα, τα κατεβάζει και τα 2 με 5-6 δηλαδή σύνολο κάπου στα 12. Εάν βάλω 3 πάει γύρω στα 18-19 και πάει λέγοντας μέχρι περίπου τα 40KB/s που είναι και το όριο της σύνδεσης.

Ποιό το πρόβλημα και δεν μπορώ να κατεβάζω με 40 ένα μόνο αρχείο;;

Το θέμα δεν έχει να κάνει με software γιατί συμβαίνει από Emule μέχρι Flashget.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Klise to netlimiter bas k deis diafora.

Berdevete pou k pou auto to programa!

 

Δυστυχώς καμμία διαφορά

 

 

Μπορεί να φταίνε τα sources. Από P2P δύσκολα πιανεις max speed με ένα αρχείο μόνο. Από http (πχ Microsoft) κατεβάζεις πάλι με 5??

 

Για το P2P το ξέρω και δεν με πειράζει κιόλας γιατί είναι σε συνάρτηση με πολλά πράγματα, αλλά από http είναι πολύ περίεργο να συμβαίνει αυτό, καθώς η ταχύτητα είναι εφικτό να πιαστεί αλλά όχι κατεβάζοντας ένα αρχείο τη φορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti ISP exeis?

Kantous ena tilefwno.

 

Δυστυχώς στην Vivodi δεν μπορούν να απαντήσουν σε πολύ πιο απλές ερωτήσεις, αλλά θα το προσπαθήσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς στην Vivodi δεν μπορούν να απαντήσουν σε πολύ πιο απλές ερωτήσεις, αλλά θα το προσπαθήσω...

Pare k kana demo apo kamia FORTHnet na deis ama tha sou kanei to idio k meta to ksanasizitame!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti den katalaves?

Ksekathara pragmata lew, so.. pare tilefwno stin eksipiretisi pelaton tis FORTHnet ( 8011008000 ) k zita ena demo stin taxititita pou thes, autoi tha sou dwsoun user name k password, ftiakse mai sindesi ( opws ti dikia sou twra ) k des ama sou kanei to idio pragma. Easy ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...