Προς το περιεχόμενο

Να παω να φωναξω στον ΟΤΕ ???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω γραμμη απο τον ΟΤΕ και παροχεα Ιντερνετ απο την Forthnet. Πριν απο 2 μερες το ιντερνετ που ειχα δεν μου λειτουργουσε καθολου. Ενω το @ ητανε πρασινο, δεν μπορουσα να ανοιξω ουτε μια σελιδα στο νετ. Παιρνω τηλεφωνο την Forthnet οπου και μου λενε οτι το προβλημα ειναι απο την μερια του ΟΤΕ. Περνω τον OTE, μου δινουνε ενα δικο τους user name & Password για να δοκιμασω την γραμμη. Οπου μου εκανε το ιδιο προβλημα. Και μου λεει τοτε η κοπελια οτι εχει προβλημα η γραμμη μου οποτε σε 7 ημερες θα επικοινωνησει μαζι μου ενας τεχνικος για να λυθει το θεμα ...... Δηλαδη τουλαχιστον για 7 ημερες δεν θα εχω ιντερνετ. Το παγιο θα τρεχει κανονικα, η συνδρομη το ιδιο και τωρα εγω το μονο που μπορω να κανω ειναι να περιμενω για το ποτε θα βρεθει καποιος τεχνικος να παει να το φτιαξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου κι εγώ είχα προβλήματα με τον ΟΤΕ και τα έλυσα ώς εξής:

1.Πήρα στις πληροφορίες του ΟΤΕ και ζήτησα το αριθμό FAX για τα παράπονα. (εκεί με ρώτησαν τί πρόβλημα είχα και άρχισαν να μου υπόσχονται ότι θα το λύσουν σύντομα κλπ) αλλά εγώ δε μάσησα και ζήτησα τον αριθμό fax για τα παράπονα για να τους στείλω ΕΓΓΡΑΦΩΣ το πρόβλημα και έγραψα ότι για το πρόβλημα ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΕ ΚΑΙ Η ΕΕΤΤ.

2.Βρήκα το fax της Εθνικής Επιτροπής Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων που εποπτεύει και τον ΟΤΕ και έστειλα στην επιτροπή το κείμενο με το πρόβλημα το οποίο ο ΟΤΕ αργεί να διορθώσει.

 

Αποτέλεσμα:α) Σε μισή ώρα αρχίσαν τα τηλεφωνήματα από τους υπευθύνους του ΟΤΕ για τη λύση του προβλήματος!!!

β)Το πρόβλημα (επτά μηνών) λύθηκε πάρα πολύ γρήγορα!

γ)Έλαβα από την ΕΕΤΤ επιστολή με τις δικαιολογίες που είναι υποχρεωμένος να δίνει ο ΟΤΕ στην ΕΕΤΤ.

 

Συμπέρασμα: Και ο άγιος θέλει φοβέρα.

Καλή ευκολία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H diki mou istoria:

 

ekana prin kairo aitisi gia paro DSL sto spiti kai prin merikes meres mou eftase ena xarti apo ton OTE, to opoio leei na tous to taxudromiso piso gia na apodexto tin kali leitourgia tis upiresias, klp klp.

 

To zitima einai oti to xarti auto leei oti apodexomai tin apo 3/2 xreosi tou logariasmou me to antistoixo ADSL pagio, eno pano deksia exei imerominia apostolis (tupou imerominia protokolisis) 11/2 (de sizitao oti eftase se mena stis 18/2, auto na paei sto kalo ...). Diladi mou zitoun na pliroso keratiatiko pagio gia 8 meres parapano. Kai den einai oi 8 meres, einai to gamoto tis istorias...

 

Milisa me tin EETT prin ligo kai mou zitisan na tous steilo antigrafo autou tou eggrafou mazi me tin kataggelia mou gia na analabou autoi.

 

Otan exo neotera tha sas enimeroso.

 

C.An.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Distixos o OTE einai aparadektos. Exei to monopolio stin elliniki agora opote den ton eksanagkazei kati gia na anabathmisei kai ligo tis upiresies tous. Telospanton, se emena simera epitelous eftiakse to internet. An kai omos anoigei tis selides mia xara, i taxitita exei pesei mias kai to poli na pianei 30 kb/s (grammi 512). Elpizo mexri to bradi na anebei i taxitita.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...