Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα στην ανάγνωση CD-DVD του drive του PS2


bomberb17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από villasg

Εαν το μηανημα δεν εχει tsip τοτε μπορεις να κανεις το εξεις απλο.

Πας στο επισημο servise SONY ( Βασιλεως γεωργιου 11 χαλανδρι τηλ 6824564 ' date=' 6850363 ) δινεις το χαλασμενο , ζαβο , βλαμενο κλπ PS2 και με 90 euro σου δινουν ενα NEW ( μεγαλο δινεις μεγαλο παιρνεις , μικρο δινεις μικρο παιρνεις ) τελυταιο μοντελο (μεγαλο 39004 ή 50004 ) με εγγυηση κλπ.

 

 

 

Αυτή είναι η ποιό σωστή λύση. Αλλά έχω την εντύπωση ότι σου δίνουν πίσω το ίδιο μηχάνημα σου με αλλαγμένο το drive

[/quote']

 

Οχι . Οσα μαζευουν πανε βελγιο και γινονται καινουργια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Για Βέλγιο το γνωρίζω ναι, αλλά έχω την εντύπωση ότι μόνο όσα έχουν mainboard πρόβλημα. Τεσπα, ότι και να κάνουν, πέρνεις πίσω μηχάνημα που παίζει και με εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Βέλγιο το γνωρίζω ναι, αλλά έχω την εντύπωση ότι μόνο όσα έχουν mainboard πρόβλημα. Τεσπα, ότι και να κάνουν, πέρνεις πίσω μηχάνημα που παίζει και με εγγύηση.

 

 

Εδω δεν φτιαχνετε τιποτα .

Ολα πανε βελγιο.

Και για σιγουρια ολοι εμεισ οι τεχνικοι που παμε πισω μηχανξματα για αντικατασταση τα " ψειριζουμε " κανονικα και με λιγα λογια ολα εχουν ΒΟΑRD problem :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω δεν φτιαχνετε τιποτα .

Ολα πανε βελγιο.

Και για σιγουρια ολοι εμεισ οι τεχνικοι που παμε πισω μηχανξματα για αντικατασταση

Δεν έτυχε -ακόμα- να στείλω κονσόλα στο service αφού τις περισσότερες φορές το πρόβλημα διορθώνεται... ;)

Αλλά για Βέλγιο που λές, ένας γνωστός μου είχε PSTwo και του κολλούσε στον μήνα πάνω.Σαν απείραχτο το έστειλε στην Sony (στο Service) και πήρε πίσω το ίδιο (το καπάκι τουλάχιστον που έχει τον αριθμό σειράς ήταν αυτό που έστειλε). Το ίδιο παρατηρήθηκε και σε PS2 v7 αλλά και σε παλιότερα PS1. Και τα έπερναν πίσω σε λιγότερο από εβδομάδα (αν δεν με απατά η μνήμη μου).

Anyway ας μην το κάνουμε το post chat για 2 άτομα

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να βαλεις αλλου τυπου laser στο ps2 απο αυτο που φοραει.

Χρειαζετε καποιοσ τροποσ να διαβασει ενα cd-r που εχει αυτο το προγραμα και φλασαρεισ την eeprom του ps2 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παλαιότερα μηχανήματα, πείραζες ή/και αφαιρούσες μερικές αντιστάσεις επάνω από την mothermoard για να βάλεις άλλου τύπου laser από αυτό που "φοράει από την μάνα του". Με αυτό το utility το τρέχεις (με chip, exploit ή swap αφού είναι σε CD) και μπορείς να βάλεις πλέον διαφορετικό laser αφού όπως είπε και ο villasg, φλασάρει την eeprom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...