Προς το περιεχόμενο

Psychedelic & Uplifting Trance


wizzy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δες τι γραφει στο review

 

ακυκλοφορητο υλικο 1995-1997

 

Βγαλαν εκαι καινυριο με Ka-Sol παντως,περισυ δες discogs.com , Masters Of Outhouse λεγεται

 

αλλα αυτο το goa τσεκαρε το οπωςσδηποτε

 

αν δεν το βρισκεις pm me, με 8 ευρω παντως αγοραζεις 14 κομματι 8λεπτα+!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε κανείς στο Battery αλάνια; Ρε -nick- από battle μόνο το Neuroglider και γενικότερα το Twin Sharkfins λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε κανείς στο Battery αλάνια; Ρε -nick- από battle μόνο το Neuroglider και γενικότερα το Twin Sharkfins λέει.

 

Τwin Sharkfins , Demonoizer (!), Digging Mud (το καινουριο,ακουσε το) καθως και κομματια τους στις Schlabbaduerst Rekkords συλλογες (Vol 1,2,5 ... )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys πέρασα χτες απο το πατρικό μου και μου έδωσε η μάνα μου το mini disk που είχα μικρός μαζί με τα md's. Είναι περίπου μια 100άδα και δεν έχω τίτλους απο καμιά 20αριά.

 

Επειδή έχω χρόνια να ασχοληθώ άκουσα μα δεν θυμάμαι ακριβώς τίτλους. Μέσα έχει διαμάντια,

 

 

Messiah,Joti Sidhu,Cop,X-dream, Psysex, Electric Universe,Space tribe, GMS , Pleiadians και πάρα μα πάρα πολλά ακόμη.

 

Για παράδειγμα δεν θυμάμαι 2 tracks το πρώτο είναι το Panic in paradise δεν θυμάμαι συγκρότημα και το Logic bomb , όχι το dumb found μα ένα παρόμοιο ακυκλοφόρητο.

 

Λέτε άμα βάλω στο youtube μερικά να με βοηθήσετε? Σκέφτομαι να τα κάνω όλα Mp3, μα digital out (για να χωρίζονται μόνα τους) ,έχει μόνο το MD1 της Sony και το έχει ο αδερφός μου. Θα πρέπει να κάνω υπομονή ένα-ένα track.

 

Έχω και μια κατοστάδα και βάλε δίσκους άστα να πάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys πέρασα χτες απο το πατρικό μου και μου έδωσε η μάνα μου το mini disk που είχα μικρός μαζί με τα md's. Είναι περίπου μια 100άδα και δεν έχω τίτλους απο καμιά 20αριά.

 

Επειδή έχω χρόνια να ασχοληθώ άκουσα μα δεν θυμάμαι ακριβώς τίτλους. Μέσα έχει διαμάντια,

 

 

Messiah,Joti Sidhu,Cop,X-dream, Psysex, Electric Universe,Space tribe, GMS , Pleiadians και πάρα μα πάρα πολλά ακόμη.

 

Για παράδειγμα δεν θυμάμαι 2 tracks το πρώτο είναι το Panic in paradise δεν θυμάμαι συγκρότημα και το Logic bomb , όχι το dumb found μα ένα παρόμοιο ακυκλοφόρητο.

 

Λέτε άμα βάλω στο youtube μερικά να με βοηθήσετε? Σκέφτομαι να τα κάνω όλα Mp3, μα digital out (για να χωρίζονται μόνα τους) ,έχει μόνο το MD1 της Sony και το έχει ο αδερφός μου. Θα πρέπει να κάνω υπομονή ένα-ένα track.

 

Έχω και μια κατοστάδα και βάλε δίσκους άστα να πάνε.

Aνεβασε στο youtube αυτα που ψαχνεις. Δεν εγγυομαι για το αποτελεσμα αλλα δοκιμασε αν δε σου ειναι κοπος.

Το panic in paradise ειναι απο x-dream

 

Anyway με την ευκαιρια ενα τοπ κομματι αν και δεν ειναι ουτε psychedelic ακριβως και σε καμια περιπτωση uplifting.

 

 

Kι ακομα ενα απο intact

 

 

Και αλλο ενα απο x-dream & ganguru ή αλλιως children of paradise

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giotis ναι βαλτα youtube και αμεσως psynews.org στην κατηγορια Lost Tracks ,για να χεις καποιες ελπιδες

 

Και εδω ανεβαζε παντως γενικα θα μπορω να αναγνωρισω πολλα πιστευω (Electric Universe,X-Dream,Pleiadians)

Midi τα Intact θυμιζουν minimal psy

 

 

http://www.youtube.c...h?v=mCCjkz7Q8kg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηστο! Και αν εισαι αθηνα εχω γυρω στα 30GB psytrance(τα περισσοτερα γαματα)

Με περνας για λιγο (28gb εγω) και ο λογος ειναι οτι απο το 2003-2004 και μετα αναλωθηκα στο ambient/dub/electro κλπ, οπου εχω ΤΟ απειρο υλικο.

Αλλα ειμαι αρκετα μακρια απο Αθηνα, γιατι το ψηνα να ανταλλαξουμε τιποτα, μιας και πλεον σπανιζουν αυτες οι μουσικες σε ηλεκτρονικη μορφη (το youtube ειναι holy crap απο ποιοτητα ηχου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DC++ και Soulseek βρισκεις απειρο πραγμα παντως ;)

 

Παλια ειχα παραπανω και εγω αλλα τα χασα και τωρα εχω κατεβασει κυριως τα διαμαντια.

Ambient-IDM-Drum&bass Εχω κοντα 200GB και Punk/Rock/Metal γυρω στα 25

 

Για αμπιεντ δες κ εδω

 

http://fridge.gr/36759/trash-treasures/ambient-music-2/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το soulseek εχει πεθανει προ πολλου, αυτο που κρατιεται καλα ειναι το dc, αλλα βαρεθηκα το download process του με τα απειρα incomplete dloads, τα οποια πρεπει να ψαξω κιολας για να τα βρω να τα σβησω.

 

Απο ambient και dub σταματησα στα 80gb εδω και 2-3 χρονια. Απο κει και περα διαπιστωσα οτι και η psytrance και η ambient προσφερουν γυρω στο 1 αξιολογο album στις 50 κυκλοφοριες και βαρεθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη Psytrance πλεον ναι για την ambient θα διαφωνησω 100% . Βασικα τι ονοματα ακριβως ψαχνεις απο ambient ? Η IDM επισης ειναι μουσικο ειδος με απειρα διαμαντια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε κανείς στο Battery αλάνια; Ρε -nick- από battle μόνο το Neuroglider και γενικότερα το Twin Sharkfins λέει.

πήγαινα πολύ battery ιδιαίτερα κυριακές και xmovie theater

(στο αιγάλεω πρίν μεταφερθούν battery) και alsos και άλιμο και βούλα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τη Psytrance πλεον ναι για την ambient θα διαφωνησω 100% . Βασικα τι ονοματα ακριβως ψαχνεις απο ambient ? Η IDM επισης ειναι μουσικο ειδος με απειρα διαμαντια

Δεν ψαχνω συγκεκριμενα ονοματα παρα το γεγονος οτι υπαρχουν καποιοι που θεωρουνται must στο ειδος. Πιο πολυ ψαχνομαι για psy-ambient.

 

Πχ τετοιο στυλ

 

(To Soar Angelic απο Makyo ειναι κατ'εμε απο τα σημαντικοτερα αριστουργηματα που εβγαλε η σκηνη του ambient)

 

 

 

Aπο IDM περα απο τους ISHQ και τον Healer, εχω πεσει σε κατι καλα random κομματια, αλλα δε το εχω ψαξει περαιτερω

 

 

 

 

Επεξ/σία από MiDi_MiLiZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...