Προς το περιεχόμενο

με 69 ευρώ πολυμηχάνημα..


panasonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το χρειάζεσαι το πολυμηχάνημα; Ή μόνο θες έναν εκτυπωτή και τα άλλα στο bytheway;

 

Σε ρωτάω γιατί για την Lexmark και τα φτηνά πολυμηχανήματά τους έχω να πω τα χειρότερα. Είχε πάρει η κοπέλα μου πέρσυ το Χ74 και μέσα σε 1-2 μήνες κόλλαγαν οι σελίδες στην τροφοδοσία του εκτυπωτή. Το πήγα στην "αντιπροσωπεία" και τελικά είχε πέσει ένας συνδετήρας μέσα. Με χρεώσαν 25 Ευρώ απλά για να το γυρίσουν ανάποδα (!) και μου το δώσαν πίσω με ένα χαρτάκι κολλημένο πάνω του (με ζελοτέιπ!!!) που έλεγε "Χαλασμένο έγχρωμο μελάνι" το οποίο δεν είχε πρόβλημα πριν. Δηλαδή μου χαλάσανε το μελάνι και μου το επέστρεψαν και με χρεώσανε 25 Ευρώ. Δεν το παρέλαβα εγώ και γι'αυτό δεν τα έσπασα όλα εκεί μέσα. Στο τηλέφωνο είναι σαν να μιλάς στον τοίχο. Αν πας και τους δεις από κοντά (στη Μεσογείων δίπλα από τη Sony), θα καταλάβεις και τον λόγο. Επίσης η αντιπροσωπεία είναι σαν αποθήκη. Τώρα ένα χρόνο μετά με καλό μελάνι τυπώνει χάλια αλλά το έχω πάρει απόφαση ότι δεν βγαίνει άκρη με την αντιπροσωπεία.

 

Βέβαια σαν scanner είναι οκ.

 

Με έναν HP Printer Που έχω (895Cxi) εδώ και 6 χρόνια δεν είχα ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα.

 

Με αυτά και με άλλα έχω καταλήξει να συμπεριλαμβάνω το θέμα "Αντιπροσωπεία" κρίνοντας ένα προϊόν.

 

Καταλήγοντας για την περίπτωσή σου, αν θες έναν εκτυπωτή να κάνεις τη δουλειά σου, να ξέρεις ότι είναι ρίσκο. Αν θες κάτι "έτσι να βρίσκεται" γενικά, και δε σε χαλάει να μείνεις μόνο με ένα Scanner πάρτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...