Προς το περιεχόμενο

Τα χάλια του DSL εν ελλαδισταν...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως έχω γράψει και εδώ: http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=101534 εχω εδω και ενα μηνα ακριβώς ακυρώσει το λογαριασμό μου με τη Vivo....

 

Για καθαρά γραφειοκρατικούς λόγους μου έκλεισαν τον λογαριασμό στις 28 Φεβρουαρίου και το φωτάκι του DSL έσβησε την Δευτέρα 7 Μαρτίου..

Υπενθιμίζω οτι είχα DSL από ΟΤΕ αλλά είχα κάνει το τραγικό λάθος να το ζητήσω από τη Vivodi οπότε κλεινοντας τον λογαριασμό μου έκλεισε και το DSL και πρεπει να ξανακάνω τη διαδικασία απτην αρχή...

 

 

Τα χάλια της Vivo γνωστά, πάμε να δούμε του ΟΤΕ τώρα..

 

 

Από τη Δευτέρα και κάθε μερα παιρνω τηλεφωνο για νέα συνδεση, και μου λένε οτι στο συστημα τους δειχνει οτι εγώ έχω κανονικά DSL στο ονομα της Vivodi. Μίλησα ακόμα και με κάποια που υποτίθεται ότι είναι επόπτης (αν αυτή με τις γνωσεις της είναι επόπτης εμείς όλοι εδώ επρεπε να είμαστε τουλάχιστον διευθυντές τμήματος εκεί) και άκρη δεν βγήκε..

 

Η δε επόπτης προσπαθούσε να με πείσει ότι φταίει η Vivo, ενώ εγώ δεν έχω καθόλου DSL, το οποίο έρχεται απο ΟΤΕ, και μου λέει ότι έχει δει σε ίδια περίπτωση να καθηστερεί ακόμα και 2 μήνες....

 

Και επίσης προσπαθούσαν να με κάνουν να πιστέψω ότι ο ΟΤΕ δίνει DSL σε μερικές μέρες, και έχει σημειωθεί λέει ακόμα και την επόμενη μερα να έχει περαστεί γραμμή!!! :D:D:D Εδω γελάμε!!!!

 

Ντροπή. Δεν έχω κάτι άλλο να πω, μακάρι να μην δινόταν ακόμα το DSL σε καταναλωτές μιας και εδω και 2 χρόνια που το έχουμε ΜΟΝΟ προβλήματα και δυσκολίες έχουμε αντιμετωπίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι γινεται με τις γραμμες adsl

αλλα στο θεμα της σταθερης τηλεφωνιας

αν εισαι σε εναλλακτικο παροχεα vivodi πχ. και θες να ξαναπας στον ΟΤΕ

την εβαψες -αμα θελει σε αφηνει- και μονο με την εγκριση του.

Ταδε εφη η πανισχυρη ΕΕΤΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επίσης προσπαθούσαν να με κάνουν να πιστέψω ότι ο ΟΤΕ δίνει DSL σε μερικές μέρες, και έχει σημειωθεί λέει ακόμα και την επόμενη μερα να έχει περαστεί γραμμή!!! :D:D:D Εδω γελάμε!!!!

ayto egine se mena

giayto ego den gelao

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File moy ki omos etsi einai,arketes fores ki efoson yparxoyn portes o Ote dinei syndesh se 1 mera,ego phga me ena filo moy stis 2 meshmeri,aithsh & conn-x kai to epomeno proi hmastan online kai oi 2,moy ekane tromeri entyposh ki otan to rothsa moy eipan maximum 4 hmeres ean ki efoson yparxoyn <portes>,bebaia eimaste se mikri poli (Rethimno) ki isos edo na trexei to systhma pio grigora

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai ego sti diplani poli eimai 'chania; alla o ote irthe meta apo 1&1/2 mina.

opote tous kavl....si erxontai.

 

tora ftaiei i vivodi an argise na tous steilei tin aitisi

ftaiei o ote an variountai

 

ellada eimaste

 

mipos kapote omos den prepei na stamatisoume na to leme auto????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επίσης προσπαθούσαν να με κάνουν να πιστέψω ότι ο ΟΤΕ δίνει DSL σε μερικές μέρες' date=' και έχει σημειωθεί λέει ακόμα και την επόμενη μερα να έχει περαστεί γραμμή!!! :D:D:D Εδω γελάμε!!!!

 

Ντροπή. Δεν έχω κάτι άλλο να πω, μακάρι να μην δινόταν ακόμα το DSL σε καταναλωτές μιας και εδω και 2 χρόνια που το έχουμε ΜΟΝΟ προβλήματα και δυσκολίες έχουμε αντιμετωπίσει.[/quote']

 

s'ena filo mou ETYXE isws kai se 3 meres itane etoimi i grammi.

gia to thema tis ntropis exeis apolyto dikio....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

e ta xalia tou adsl sthn ellada einai parapano apo gnosta.

otan se olo ton dytiko kosmo me 20 euro to mhna to poly exoun syndesh 512/512 kai me 60 euro pairnoun 12mbit/1mbit syndesh[eno emeis me 60 euro mia kolo 384/128, k syn tois allois exoume k xamhloterous misthous].

den gamiountai na asprisoun leo ego.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το συμπάθιο αλλά επειδή το έχουν χέσει το θέμα των γραμμών,και κάνουν ότι γουστάρουν όλοι,αυτές τις ταλαιπωρίες που τραβάτε/τραβάμε με τους απαράδεκτους χειρισμούς του πΟΤΕ και δεν ξέρω και γω ποιανού άλλου,γιατί δεν το δημοσιοποιείται?

Θα μου πείτε σιγά τα λάχανα τώρα.Κι'όμως αυτό που καίει τους πάντες είναι η δυσφήμηση.Υπάρχει τρελλός ανταγωνισμός όπως όλοι ξέρουμε.Αν αποσταλούν καμμια 50αριά τετοιες καταγγελίες σε κεντρικές εφημερίδες θα σου πώ μετά πως αλλάζουν στάση.Γιατί έχουν ξεφύγει αρκετά,μια και εδώ που ζούμε δεν υπάρχει καμμία πληροφόρηση για αυτά τα ζητήματα,οπότε βαράνε όπου γουστάρουν και όπου τους παίρνει.Και αν γενικευτεί αυτό(οι καταγγελίες)είμαι 100% σίγουρος ότι θα βάλουν λίγο νερό στο κρασί τους.Αντε γιατί μας τα έχουν κάνει....τοοοοσαααα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...