Προς το περιεχόμενο

nVidia ForceWare 71.84 :)


sarisn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βγήκαν οι καινούργιοι drivers από την nVidia.

 

http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_71.84.html

 

 

Release Highlights:

 

Support for the GeForce 6200 with TurboCache™, NVIDIA PureVideo™, and NVIDIA SLI™

SLI support for over 60 top games

A CoolBits applet to allow users to easily add their own SLI application profiles for games that are not SLI certified

Robust HDTV Display Setup and adjustments

Multi-Display support for Windows Remote Desktop

Improved compatibility with Windows Remote Desktop in multi-display modes

Microsoft® DirectX® 9.0c and OpenGL® 1.5 support

 

 

Τους έχει βάλει κανείς για να μας πει εντυπώσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ρε παιδιά άμα τους βάλω και γω αυτούς τους drivers θα έχω εγγυημένα αύξηση των επιδόσεων της Asus Gforce FX 5700;;;Είναι σταθεροί ή δημιουργούν προβλήματα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω την ίδια κάρτα με σένα, βάζοντας τους νέους drivers δεν είδα καμιά ιδιαίτερη διαφορά στο μάτι πάντως.

 

Απ' ότι έχω καταλάβει πάντως οι συγκεκριμένοι βγήκαν πιο πολύ για υποστήριξη του SLI παρά για αύξηση των επιδόσεων των πιο παλιών καρτών ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι έχω καταλάβει πάντως οι συγκεκριμένοι βγήκαν πιο πολύ για υποστήριξη του SLI παρά για αύξηση των επιδόσεων των πιο παλιών καρτών ;).

 

Nai kirios auto einia. Dosane varitita sto SLI.

 

Apo oti exo katalavei kanoune idikes -SLI- rithmiseis gia kathe game oste na paroun tin megisti apodosi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε η κάρτα μας είναι και 1+ χρόνο παλιά έτσι? Μην περιμένεις να βγαίνουν ακόμα drivers που να αυξάνουν τις επιδόσεις της. Εγώ ήδη σκέφτομαι να πάρω καινούργια καθώς βλέπω ότι τα νέα παιχνίδια δεν τα παίζω σε high details :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den xerw posoi apo esas parakolouthite tis exelixeis alla h nvidia oute ligo oute poli apo ton noemvrio me tous 66.93 (nomizw) evgale 17 drivers se beta oi opioi sunodeyan tis kartes grafikwn me chipaki Nvidia...ara oi drivers den vgikan mono gia sli alla kai gia na entaxoun officially tis nees kartes.

epishs me merikes beta ekdosis eixan paratirithei fenomena ayksisis thermotitas...an mporei kapoios na to checkarei ayto.

kata genikh omologia oi neoi drivers veltionoun apodosi se pexnidia apo nfsu mexri hl2 (apo osa exw diavasei apo users pou tous xrisimopoihsan toso aytous oso kai tous beta)

 

kati teleytaio... to oti eiai pio kainourgioi den simenei oti oles oi kartes tha pezoun to idio kai kalytera...ayto kyrios apeythinete se anthrwpous me xamiloterhs dynatotitas kartes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ρυθμίσεις των αναλύσεων/ρυθμών ανανέωσης μπορούν να επανέλθουν μέσω Rivatuner (power user config).

 

Oι επιδόσεις στα παιχνίδια μεταξύ 66.xx και 71.xx αυξήθηκαν αισθητά για όσους παρακολούθησαν τις beta/ανεπίσημες εκδόσεις οδηγών έκτοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 5700 ευχαριστημένος πάντος.

TwinView, refresh, games, ποιότητα στα μάτια μου όλα καλύτερα σε σχέση με ότι 6x.xx έχω δοκιμάσει.

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως με το που τους εγκατέστησα, άρχισε να μου κολλάει το Unreal Tournament 2004 (σταματάνε να κουνιούνται τα πάντα για κάποια δευτερόλεπτα και ξαναξεκινάνε). Ξαναεγκατέστησα τους 67.02 (non WHQL) και τρέχει μια χαρά, όπως πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...