Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

paidia afisteto egw exw tellas mpenw kanonika alllllllaaaa otna eimai mesa panw apo 4-5 wres ksafnika enw deixni oti eimai mesa payei na antapokrinetai sto net stamatane ta download den mporw na aniksw selides allla molis kanw aposyndesh kai epanesyndesh ola ok !!! sas parapempto episis kai sto eksis gia thn trellas http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=104649 kai episeis to akoma kalitero

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=14716

 

Επειδή έχει καταντήσει αηδία το παραμυθάκι με όλες αυτές τις κατηγορίες σχετικά με το DSL, εγώ ένα θα πω. Πριν κατηγορήσετε οποιονδήποτε καλό θα ήταν να κοιτάτε πρώτα μήπως φταίτε κι' εσείς!

 

Φίλε stehellas, λες ότι μετά από 5 ώρες δεν μπορείς να ανοίξεις ούτε σελίδα και σου φταίει η Tellas... εγώ γιατί δεν έχω/είχα ΠΟΤΕ τέτοια προβλήματα εδώ και 1 χρόνο που είμαι στην εν λόγω εταιρία? Αποκλείεις την περίπτωση δηλαδή να έχεις κάποιο spyware που να σου κόβει τη σύνδεση μετά από αυτό το διάστημα? Αν έχεις το izi φρόντισε να πάρεις καλύτερο modem γιατί το Crypto, νομίζω ειπώθηκε και πιο πάνω, είναι για το π....ο, αυτό ίσως είναι το μόνο αρνητικό της προσφοράς αυτής αλλά αν σου έδινε καλύτερο τότε θα σου έλεγε "πλήρωσε Χ ευρώ" δεν θα στα έδινε όλα τσάμπα. Εγώ με το που μου είπε ο πΟΤΕ "η γραμμή σας ενεργοποιήθηκε" πήγα και πήρα το Zyxel Prestige 650-R33 και έκτοτε κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Αναφέρομαι σε σένα γιατί απλά είδα το post σου και μου δώθηκε η αφορμή να πω κάποια πράγματα. Το ότι συμβαίνουν κάτι τέτοια σε 10 άτομα πχ, δεν σημαίνει ότι η Tellas δεν είναι καλή κλπ. Απλά πρέπει να κοιτάτε και άλλους παράγοντες και όχι αμέσως την -εκάστοτε- εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Sarisn δεν εχουμε προβλημα με την Τellas αλλιως δεν θα πηγαιναμε κιολας.Λεμε το προβλημα μας εδω μηπως και γνωριζει καποιος να μας βοηθησει.Εμενα μου εστειλαν το συνεργειο του Οτε (μεσω Τellas) και τσεκαραν την γραμμη με δικο τους router Αlcatel 510 και μου ειπαν οτι ειναι οκ η γραμμη.Περνω την Τellas και θα μου στειλουν αλλο μοντεμ αλλα αγορασα και εγω το Αlcatel 510 (100ε)για να μην κρεμομαι με τις Τellas και το κυριοτερο να κανω την δουλεια μου.Παλι τα ιδια...Εχω κανει format,δεν εχω firewall,και ειμαι καθαρος.Λοιπον πως θα βγαλω ακρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dokimase na syndetheis me allon provider, an den kano lathos yparxei kai karta pou doulevei kai me adsl. An syndeetai tote to provlima einai 100% tellas kai oxi apo tin meria sou (modem, grammi tis polykatoikias, leitourgiko, feng shui tou spitiou sou)

 

Chryssa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Re paidia 5-6 meres den eixa kanena provlima pali,ktora pali ta idia!Sta kala kathoumena anabosbinei to @ portokali,sindeete k meta ta idia pali.Exo to Speedtouch 510 k auti i foteini endiksi ennoei: Prospatheia gia sixgronismo Dslam.Ti einai m......... einai;Pios eythinete;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πορτοκαλί στο Zyxel που έχω εγώ είναι της γραμμής, οπότε λογικά και σε σένα το ίδιο θα είναι, πράγμα που σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά με την γραμμή σου... πάρε τον πΟΤΕ (σώθηκες αλλά τι να κάνεις?).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Parea exei erthei o pOTE k vrike tin grammi ok kme xreose kiolas kanonika.Aurio tha me paroun apto texniko tmima tis Tellas k vlepoume pali.....Pantos pisteuo oi den tha vgalo akria eukola giati eimai to mpalaki tou tennis!O enas ta rixnei tou allounou..ara as prosexa!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...