Προς το περιεχόμενο

Μήπως η απλή σύνδεση είναι καλύτερη;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διάβασα κάποια μηνύματα για τις καινούριες γραμμές: DSL, ADSL και πάει λέγοντας. Και σκεφτόμουν να μπω κι εγώ σε αυτό το τριπάκι' δηλαδή να κάνω τέτοιου είδους σύνδεση. Πολλά προβλήματα βρε παιδάκι μου! Μήπως τελικά κάνω καλά που παραμένω στην απλή σύνδεση; 36_13_1.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koita, eksartatai apo to poses wres xrisimopoieis to internet imerisiws. An apla to xrisimopoeis gia na surfareis kai na vlepeis e-mails tote oute pou na to skeftesai. Ama omws thes na eisai always-on eite gia na katevazeis arxeia eite gia na paizeis online games, tote sumferei para polu. Genika tha elega oti ama kaneis xrisi tou internet imerisiws panw apo 4-5 wres, tote sumferei na valeis dsl. Oti exei provlimata akoma, ta exei kai pote den mporeis na eisai sigouri oti tha doulepsei swsta (provlima ston isp, pitarismeno dslam kai den summazeuetai)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ta problimata sinithos dimiourgounte apo ton paniko pou exoume oloi na stisoume to dsl mesa sen 10 depterolepta kai kanoume apeires mamakies kai defteron apo tis kathisterisi tou ote pou an den trelenese gia amesa adsl kai den kratiese den tha se peiraksei.pantos an baleis dsl apla den iparxei dromos epistrofis.(xeirotera kai apo ta narktotika LOL)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ADSL είναι πλεον μονόδρομος, έχω συνηθίσει τις ταχύτητες εδώ στην Αγγλία που είναι 100Mbps και όταν έρχομαι Ελλάδα και χρησιμοποιώ ISDN μου φαίνεται το internet να πηγαίνει σαν κάρο. Υπάρχουν πράγματα στο internet που απαιτούν πλεον ταχύτητες μεγαλύτερες από 64Kbps όπως μεταφορά αρχείων, άνοιγμα αρχείων PDF από το διαδίκτυο, video clips κ.α. Υπάρχει υλικό στο internet που απαιτεί πλέον broadband σύνδεση.Το DSL που υπάρχει στην Ελλάδα τώρα είναι ακόμα αργό και ακριβό. Στο εξωτερικό είναι πιο γρήγορο και πιο φθηνό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai re geo9419, kai egw pou piga se ena filo mou stin agglia pou spoudazei, katevaze apo tin estia me 700KB/sec, ti na kanoume. to thema den einai auto. to thema einai oti einai polu akrivo kai den douleuei akoma kala stin ellada. Yparxoun ena swro provlimata pou mporei na prokupsoun kai enw plirwneis kanonika kai plirwneis kai arketa na min pairneis auto pou prepei... gi' auto rwtaei i kopela.. aksizei na mpei se oli auti tin istoria an den to exei pragmatika anagki auti ti stigmi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den exei i dsl problimata, o OTE ta exei! Pantws i katastasi exei veltiwtei pantws asthita. To oti einai akrivo to dexomai. Egw den tha evaza an den eimouna se diktyo.. Twra moirazomaste to kostos kai einai ola ok. Pantws otan pigainw se filous me pstn ksenerwnw ti zwi mou. Kala pws antexoune?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Maria μη σκέφτεσαι τπτ και τρέχα γρήηηηηηγορα στον ΟΤΕ να σου κάνουν τη γραμή dsl.prie.gif Προβλήματα υπάρχουν (και γι αυτό φταίει πάντα ο πΟΤΕ) αλλά είναι η μειοψηφία των περιπτώσεων. Απλά αυτοί που αντιμετωπίζουν πρόβλημα κράζουν σε όλο το φόρουμ (και με το δίκιο τους...) και φαίνεται τελικά λες και όλοι έχουν πρόβλημα! Βέβαια η dsl θα σου ρουφήξει κι αλλα λεφτά, ειδικά τώρα που έχεις βάλει και το dc, ξέρεις εσύ, σκληρούς δίσκους κλπ...icon_brrr.gif icon_brrr.gif

Ότι θες για διαδικασίες κλπ εδώ είναι τα παιδιά να σου απαντήσουν, εγώ βαριέμαι...icon_brrr.gif icon_brrr.gif icon_brrr.gif icon_brrr.gif

(πλάκα κάνω έτσι? ότι χρειαστείς εδώ είμαστε όλοι! :grin: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Maria μη σκέφτεσαι τπτ και τρέχα γρήηηηηηγορα στον ΟΤΕ να σου κάνουν τη γραμή dsl.prie.gif Προβλήματα υπάρχουν (και γι αυτό φταίει πάντα ο πΟΤΕ) αλλά είναι η μειοψηφία των περιπτώσεων. Απλά αυτοί που αντιμετωπίζουν πρόβλημα κράζουν σε όλο το φόρουμ (και με το δίκιο τους...) και φαίνεται τελικά λες και όλοι έχουν πρόβλημα! Βέβαια η dsl θα σου ρουφήξει κι αλλα λεφτά' date=' ειδικά τώρα που έχεις βάλει και το dc, ξέρεις εσύ, σκληρούς δίσκους κλπ...[img']http://www.tfrc.gr/forums/html/emoticons/icon_brrr.gif[/img] icon_brrr.gif

Ότι θες για διαδικασίες κλπ εδώ είναι τα παιδιά να σου απαντήσουν, εγώ βαριέμαι...icon_brrr.gif icon_brrr.gif icon_brrr.gif icon_brrr.gif

(πλάκα κάνω έτσι? ότι χρειαστείς εδώ είμαστε όλοι! :grin: )

simfono apolita

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To DC++ το έβγαλα. Παραμένω κλασσικά KazaaLite & LimeWire Pro. Ο καθένας μένει εκεί που είναι πάντα ευχαριστημένος! Τώρα στο θέμα μας: ότι κατεβάζω πολύ μουσική είναι γεγονός και διάφορα παιχνίδια (βέβαια με πολύ λίγα Mb) επίσης. Το διαδίκτυο το χρησιμοποιώ μόνο για πολύ λίγο κατά την διάρκεια της ημέρας, αλλά πολύ αργά το βράδυ πάρα πολύ. Παρατήρησα ότι ο λογαριασμός μου στον ΟΤΕ ήρθε αρκετά μειωμένος αυτή τη φορά. Απ'την άλλη, χρησιμοποιώ και τις κάρτες που έχει βγάλει για το διαδίκτυο και κάτα κάποιο τρόπο διαπιστώνω ότι -τουλάχιστον στο κατέβασμα της μουσικής- συμφέρει πάααααααρα πολύ ;). Δεν παύω όμως να ψάχνω τι γίνεται με τις γραμμές DSL. Ένας γνωστός είχε σύνδεση ISDN, αλλά μου σύστησε να μην το σκέφτομαι, γιατί τελικά αυτός πάντα πλήρωνε τα τεχνικά προβλήματα του ΟΤΕ, όταν η ISDN ήταν άφαντη! Έχω κάνει και σύγκριση τιμών και βλέπω ότι πάνω-κάτω οι τιμές είναι ίδιες (μ' ένα μικρό προβάδισμα του ΟργανισμούΤαλαιπωρίαςΕλλήνων)!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...