Προς το περιεχόμενο

Παράπονα για tellas


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν μόλις πήρα η μάλλον θα πάρω τον πρώτο λογαριασμό της tellas ο οποίος ανέρχεται στην φανταστική τιμή για δυο μήνες των 290,04 με προπληρωμή λέει τους άλλους δυο + κάτι ημέρες καλό ε?

Αναρωτιέμαι εάν πλήρωνα την γραμμή στον οτε και έβαζα την σύνδεση στην κάρτα μου σε 12 άτοκες δώσεις μήπως με συνέφερε περισσότερο , μήπως το μυρμήγκι με έπιασε μουλάρι ?

Και το χειρότερο είναι ότι με έχει δούλο για ακόμα 10 μήνες !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα 290,03 ευρώ που λες τί περιλαμβάνουν? Περιλαμβάνουν και κλήσεις? Εάν

θες γράψε πιο αναλυτικά που αντιστοιχούν οι επί μέρους χρεώσεις (εάν γνωρίζεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

loipon exeis dikio pio analitika tha ta perigrapso vevea otan erthoi o logariazmos giath ayta ginane meso thlefwnoy pantws soy zhtane na proplirwseis 2 logariazmoys + toys 2 po plhrwneis sthn arxh kathos o logariazmos vgenei ana dumino kati poy den anaferoun sto diafimistiko ala to anaferei sto symboleo poy hpografis otan sto ferei to courier kai exeis 15sec na to diavaseis gia namhn se plakosei sto ksilo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό διαβάζεις τους όρους στην ιστοσελίδα της εταιρίας πρωτού παραγγείλεις κάτι.

 

Και ναι, όχι μόνο η Tellas, αλλά και άλλες εταιρίες θέλουν προπληρωμή κάποια πάγια ( 2 ή 3 ή 4 μηνών )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kala ta les bill

alla pos thn patisa thn prwth fora poy hrthe to courier epidei khmouna (eimouna arostos) tou hpane na perimenei 5 min kai aytos epidei ekana 7 min efige ! thn deyterh fwra eixa katsi skopia ap eksw hrthe kata ths 19:30 mou eipe hpograpste tou eipa tha to diavasw kai tha ta apostolo egw ki aytos mou arnithike legontas moy po h hpografw tora h den moy dinei tipota .... exei kai alla dromologia kai den mporei na perimenei ( h hpografw h den exw adsl poy thn perimena konta 1 mhna ) loipon nai ypograpsa (thn patisa efaga to karoto) ostoso thlefwnika moy dhlonane oti einai 50 euro to mhna kai episis kai sthhn siafimisi tous paraplanitika kata thn hnwmimoy diatimpnizoun ta 50euro tomhna poythena den grafei oti proplirwneis tous 2 mhnes !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό τους είναι ότι μερικοί δεν λένε στον καημένο τον πελάτη ότι πρέπει να προπληρώσει και 2 μήνες ακόμα στον πρώτο λογαριασμό , και σου έρχεται ένα 180άρι, και ψάχνεσαι :D

 

Το γιατί γίνεται αυτό:

 

Η Tellas εκδίδει κάθε δίμηνο τον λογαριασμό , μέσω του οποίου προπληρώνεις το επόμενο δίμηνό σου.

 

Έτσι εσύ παίρνεις την σύνδεση.

Μετά από δύο μήνες σου έρχεται ο λογαριασμός που κανονικά πληρώνεις 100 ευρώ, που είναι το επόμενο δίμηνό σου.

Αλλά έλα που έχεις ήδη 2 μήνες στην Tellas... έτσι πρέπει να πληρώσεις και τους πρώτους 2 σου μήνες.

 

Έτσι είναι ο πρώτος μας λογαριασμός...

Έπειτα όλα κανονικά.100ε το δίμηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχεις απόλυτο δίκιο και σου αντιπαραθέτω ξανά και θέλω την γνώμη σου 1) είναι η δεν είναι παραπλανητική η διαφήμιση τους που σου αναφέρουν για 50 euro το μήνα , τη εντύπωση σου δίνουν ?

2) εάν έπαιρνες λοιπόν την γραμμή από τον οτε και μία σύνδεση από ένα κατάστημα που δίνει προϊόντα με άτοκες δώσεις (12 άτοκες για ένα χρόνο adsl ) θα με συνέφερε λόγο του ότι τα λεφτά μου θα τα είχα εγώ στην τσέπη μου να τα διαχειρίζομαι εγώ οπός θέλω και όχι αυτή που μεν δεν τα λεφτά μου σαν άτομο είναι λίγα για αυτούς αλλά αυτό το κάνουν σε όλους …. Όποτε οπός καταλαβαίνεις μιλάμε για εκατομμύρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Ναι, αν συμπεριλάβουμε το ότι στον πρώτο λογαριασμό δίνεις 4 μηνιαία πάγια, ναι είναι.

 

2) Αν πάρεις γραμμή από ΟΤΕ , και κανονικά την Tellas σαν ISP [ εννοείται πως προτιμάς αορίστου χρόνου ], έχεις τα εξής:

 

Θετικά:

Διαλέγεις και αγοράζεις όποιο modem επιθυμείς [ το κακό είναι ότι το πληρώνεις :D ]

Μπορείς ανά πάσα στιγμή να αλλάξεις ISP

 

Αρνητικά:

Σε αυτή την περίπτωση πληρώνεις και τα 40ευρώ στον πΟΤΕ για την ενεργοποίηση της πρόσβασης ADSL

Δεν παίρνεις τζάμπα modem [ καλά, τα modem που δίνουνε οι εταιρίες δώρο...να μη χέσω :D ]

Σου βγαίνει κατά 2-10 ευρώ το δίμηνο πιο ακριβή η συνολική χρέωση [ ΟΤΕ + ISP ]

 

Με άλλα λόγια Ελληνικά, να αγαπιόμαστε :D :

 

Αν πας με τον δρόμο χωριστά ΟΤΕ κ ISP , στο τέλος του δεύτερου μήνα χρήσης θα σου έρθουν:

 

ΟΤΕ:

Ενεργοποίηση γραμμής: 39.90 ευρώ

Πάγια Διμήνου: 46,96 ευρώ

Ίσως και αναδρομικά

Κανονικό πάγιο του ΟΤΕ σου

Κανονικά η χρέωση των κλήσεών σου

 

Tellas:

Πληρωμή 4 μηνών χρήσης.

 

Μιλάω πάντα με ΦΠΑ, και οι τιμές είναι για 384/128kbps γραμμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

marketing managment of greece

boithame ftoxe na mhn soumiaso

pios eisai esyre poy thes na plhrwneis oti exeis parei ?????

koroido pelati moy !! xixiixixi !!!!

mou erxontai kai alle fraseis sto mialo mou alla einai poli varies gia na ths po kai na tromaxo tous agathous pellates ths kathe ellinikhs eterias !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...