Προς το περιεχόμενο

Exeem slow downloading


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως έχω δοκιμάσει τα πάντα και έχω καταλήξει σε DC++. Αν το δουλέψεις λίγο μπορείς να κατεβάζεις σχεδόν πάντα με τη μέγιστη ταχύτητα. Και τα torrents βέβαια καλά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γρήγορη ερώτηση. 20~22 kb θεωρείται καλή ταχύτητα για download από DC++ ; Υπόψην έχω 384/128.

Ευχαριστώ.

 

Den einai katholou asximi. Mporeis fisika na vreis k kaliteri.

Olo to thema einai sto na vreis kalous users pou na exoun megalo upload.

Psaxsimo thelei apla!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου Itale, δεν ισχύει αυτό που λές σχετικά με το ότι οι ταχύτητες που κατεβάζεις με 384 από torrents είναι χαμηλές γιατί χρειάζεται υψηλό upload, αναλόγως το upload που έχεις έχεις και ένα "maximum" download, πχ για την 384 για να πιάνεις maximum ταχύτητα (40κβ) πρέπει να κάνεις upload γύρω στα 8. Anyway, ίσως το DC++ να είναι καλό αν έχεις όμως ταχύτητες απο 1mbit και πάνω, διαφορετικά είναι χάλι μαύρο για αρχεία με μεγάλο μέγεθος βλέπε gb. Εκτός του ότι κάθε έξυπνος βάζει από κάποιον limiter και σου σπάει τα νεύρα! στα torrents υπάρχει justice . λολ. Θες να κατεβάσεις; θα ανεβάσεις ταυτόχρονα με κάποιο λογικό νούμερο, και έτσι είναι όλοι happy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

akouw polla koufa gia ta torrents paides, oti theloun psaksimo klp, antitheta egw pisteuw oti se opoiodhpote ma opoiodhpote allo p2p thelei poli ma poli perissotero psaksimo. oso gia ta dloads, edw k meres eimai stathera sto 30-33 k me poli liga seeds ki olas ( k 15 leechers peripou ). den yparxei allo pou na vriskeis kati toso grhgora k na mh sou spaei ta @@. opws panta, o kathenas exei th dikh tou gnwmh h mallon to pio swsto - me oti voleuetai o kathenas ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Exeem, άμα δεν αφήνεις τις διαφημίσεις (μέσω firewall) σε ειδοποιεί ότι δε θα μπορείς να κατεβάζεις με πάνω από 5 kbps. Πάντως εγώ χρησιμοποιώ bitcomet, απ' ότι έχω ακούσει το exeem είναι τίγκα στα spyware. Πιστεύω ότι τα torrents είναι πολύ πιο εύκολο p2p σύστημα απ' ότι το DC++, αλλά το DC έχει μεγαλύτερη ποικιλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

apo tote pou ekleise to suprnova katevazw kuriws apo irc mesw tou http://www.packetnews.com h tou http://www.ircspy.com . Me ADSL 384, den exw pesei POTE katw apo 30kb/sec. Poikilia arketa megalh, an kai merikes fores de vriskeis amesws slot... To mono programma ews twra pou axiopoiei plhrws th sundesh mou...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στα p2p χρειάζεται ψάξιμο για τις ταχύτητες γιατί

 

Ο άλλος μπορεί να έχει ένα πρόγραμμα τύπου Netlimiter και να περιορίζει το upload του όσο θέλει αυτός

Επίσης μπορεί να μην έχει καλή σύνδεση και να σας δίνει όσο μπορεί(άν έχει 384 περίπου 16 kb/s χωρίς να κατεβάζει και άλλος χρήστης τα αρχεία του)

Επίσης άν έχετε jetspeed 520i και είναι συνδεδεμένο σε θύρα usb προσέξτε στο port forwarding,γιατί κάνει ώρες ώρες πολλά τρελά

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...