Προς το περιεχόμενο

Η εμπειρία μου με την Teledome και το DSL της.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, λήγει αύριο το 6μηνο που είχα δώρο από τη Forthnet (dsl384) λόγω εθελοντισμού στους ολυμπιακούς, και πριν από λίγο έκανα ένα τρίμηνο συμβόλαιο με teledome.

 

Εμπειρίες: Άμεση και γρήγορη ενεργοποίηση μέσω internet. Αφού έβαλα τα στοιχεία μου, έγινε χρέωση πιστωτικής και σε 2 λεπτά συνδέθηκα κανονικά!!!

 

Εύκολη σύνδεση. Οι οδηγίες απλές, κατανοητές. Ταχύτητα ίδια ή και καλύτερη από τη forthnet (σε 2-3 ενδεικτικά dsltest που έκανα - μπορεί να παίζει ρόλο και η ώρα, θα δείξει τις επόμενες μέρες).

 

Το καλύτερο: 20,11€ με το ΦΠΑ(19%) το μήνα!!! 60,33€ το τρίμηνο (πάντα με το ΦΠΑ)!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά' date=' λήγει αύριο το 6μηνο που είχα δώρο από τη Forthnet (dsl384) λόγω εθελοντισμού στους ολυμπιακούς, και πριν από λίγο έκανα ένα τρίμηνο συμβόλαιο με teledome.

 

Εμπειρίες: Άμεση και γρήγορη ενεργοποίηση μέσω internet. Αφού έβαλα τα στοιχεία μου, έγινε χρέωση πιστωτικής και σε 2 λεπτά συνδέθηκα κανονικά!!!

 

Εύκολη σύνδεση. Οι οδηγίες απλές, κατανοητές. Ταχύτητα ίδια ή και καλύτερη από τη forthnet (σε 2-3 ενδεικτικά dsltest που έκανα - μπορεί να παίζει ρόλο και η ώρα, θα δείξει τις επόμενες μέρες).

 

Το καλύτερο: 20,11? με το ΦΠΑ(19%) το μήνα!!! 60,33? το τρίμηνο (πάντα με το ΦΠΑ)!!![/quote']

 

DEN EXO KATALAVEI TI PREPI NA PLIROSO GIA NA APOKTISO DSL.PES MOU APO TIN ARXI.EXO PSTN.PES MOU ANALYTIKA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηρακλειο κρητης εδω...

εγω ειχα ενα demo της αλλα δεν με αφησε ικανοποιημενο...ταχυτητες 5kb/s λιγοτερο απο την forthnet...anyway παει και ενα τριμινο στο οποιο η teledome δεν εκατσε ησυχη...ισως και να εφτιαξε. το ελπιζω...και ΜΕ ΓΕΙΑ ΣΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με φοβίζει λίγο το ότι δεν δίνει μηνιαία συμβόλαια.. Δεν θέλω να δεσμέυομαι γιατί ποτέ δεν ξέρεις τί γίνεται, τι μία είσαι καρφωμένος στις 48άρες (Vivodi σε μένα μέχρι σεπτέμβριο) και απο τη μιά στιγμή στην άλλη δεν έχεις καθόλου ίντερνετ για 2 μήνες... Εντάξει τί να λέμε, έπεσα και στην περιπτωσάρα Vivo αλλά από τότε ούτε να ακούω δεν θέλω για δεσμέυσεις και συμβόλαια και χέσε μέσα (σόρυ κιόλας..).

 

Πειτε παντως εντυπώσεις αν και ΠΟΛΥ φοβάμαι ότι η προσφορά παραείναι καλη και σε λίγους μήνες θα κλατάρουν τα πάντα επειδή θα πάνε πολλοί χρήστες όπως έγινε με την ακατανόμαστη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DEN EXO KATALAVEI TI PREPI NA PLIROSO GIA NA APOKTISO DSL.PES MOU APO TIN ARXI.EXO PSTN.PES MOU ANALYTIKA

 

Αγορα modem (50-150 ευρω)

 

35 ευρω για ενεργοποιηση γραμμης απο τον ΟΤΕ εφ απαξ.

 

19 ευρω τον μηνα παγιο γραμμης για τον ΟΤΕ.

 

Οσα ζηταει καθε provider για προσβαση (16-25) ευρω συνηθως τον μηνα αναλογα τον provider.

 

Ολα τα παραπανω + ΦΠΑ 19%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είναι η δεύτερη μου μέρα με dsl από την teledome. Για 8 μήνες είχα 256/128 σύνδεση με την HOL και μπορώ συγκρίνοντας να πω τα εξής:

 

Καλές ταχύτητες (όχι κορυφαίες) για την Teledome-αστάθεια της ταχύτητας για την HOL

Μέτρια ping και για τις δύο

ΜΙΣΗ ΤΙΜΗ η teledome από την HOL !!! (για εξάμηνη 384/128 η HOL ζητά 208? τελική τιμή και η teledome 117?)

 

Μπορεί λοιπόν να μην είναι η κορυφαία εταιρία αλλά είναι σαφώς πιο οικονομική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DEN EXO KATALAVEI TI PREPI NA PLIROSO GIA NA APOKTISO DSL.PES MOU APO TIN ARXI.EXO PSTN.PES MOU ANALYTIKA

 

 

Χρειάζεται να πληρώσεις κερατιάτικα στον ΟΤΕ ένα πάγιο κάθε μήνα για να σου κάνει τη γραμμή ADSL και χρειάζεται να πληρώσεις και μια συνδρομή σε έναν internet provider για να σου δώσει πρόσβαση.

 

Τα παραπάνω είναι μηνιαία κόστη, αλλά υπολόγισε και την αγορά του adsl modem που γίνεται μόνο μια φορά βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oti sou eipe o giannis pio pano eidallos kane mia episkepsi sto http://www.adslgr.com.tha soy lithoun oles oi apories alloste to thema einai xilioeipomeno.kante ena search dioti psilokourazei i epanalipsi...

panta filika

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...