Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν το τηλέφωνο και ο ADSL router/modem μπαίνουν στην ίδια πρίζα θα χρειαστείς splitter αλλά όχι αυτό που δίνει ο ΟΤΕ.Είναι ένα πιο απλό που απλά σου δίνει δύο εξόδους για RJ11 βύσματα.Αν το τηλέφωνο και το modem μπαίνουν σε διαφορετικές πρίζες δεν χρειάζεσαι splitter.Απλά στην πρίζα που είναι το τηλέφωνο θα βάλεις το φίλτρο.

Ο splitter είναι για ISDN γραμμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

akou, ta splitter pou mou edinan emena den ekanan tpt, k eixa apo palia ena gia thn 56k th grammh, splitter ths plakas tou 1eurw, k o monos tropos na doulepsei to modem mou htan na valw auton ton splitter ths plakas, na valw to filtro amesws meta sth 1 grammh, na syndesw to thlefwno panw sto filtro k to adsl modem sthn allh grammh :) k ola oook :)

 

yg. de douleue me kanena allo splitter h tropo - to giati..de kserw! (kati paizei me to data voice splitting pantws stis pstn ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To splitter den einai mono gia isdn.Yparxei kai gia pstn!Kai nomizw oti to xreiazomai giati pws tha fygoun apo mia priza 2 kalwdia?De vgainei h syndesmologia alliws!

 

Από μια πρίζα μπορούν να φύγουν 2 καλώδια με την βοήθεια ενός διακλαδωτή.Στα καταστήματα με ηλεκτρονικά είδη μπορείς να βρεις έναν.Τοποθετείς τον διακλαδωτή στην πρίζα και σου βγάζει 2 RJ-11 υποδοχές.Έτσι ακριβώς έχω κάνει και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι φιλε μου δεν θα εχεις κανενα προβλημα στην ταχυτητα της adsl με τον παραλληλο διακλαδωτη βεβαια φιλτρα pstn υπαρχουν αλλα δεν ειναι και επιτακτικη αναγκη στις pots (pstn) γραμμες οπως στις isdn.Να πω οτι ειχε ερθει μια παρτιδα με προβληματικα pots φιλτρα και τοτε καναμε ακριβως αυτο που κανει και ο ΟΤΕ τωρα.Διακλαδωτης και φιλτρο για το τηλεφωνο.Δεν υπαρχει προβλημα μια και η φωνη και τα data διαμορφωνονται σε διαφορετικες συχνοτητες μεσα στο καλωδιο και δεν παρεμβαλονται μεταξυ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eilikrina pleon de kserw ti mou ginetai!Exw diavasei se site, se palaiotera thread tou insomnia kai akrh de mporw na vgalw!Kai den eimai o monos!Ti einai splitter kai ti einai filter pistevo to xoume katalabei oloi!To thema einai pou xrhsimopoieitai to kathena!Elpizw na xete dikio!H krisimh erwthsh gia mena pleon einai: Einai anagkaio to splitter se grammes pstn?An oxi einai kalytero to na exeis splitter apo enan aplo diakladoti!Kai ksanalew giati mou einai anagkaio to splitter!Apo mia kai mono grammh thelw na fevgoun 2 kalwdia!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για να τα ξεκαθαρίσουμε....

Θα πάρεις ένα απλό διακλαδωτή(λέγεται και splitter) που θα βγάζει 2 εξόδους και στη μία εξοδό του θα τοποθετήσεις το φίλτρο με το τηλέφωνο και στην άλλη το router.

Finito. :razz:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Λοιπόν για να τα ξεκαθαρίσουμε....

Θα πάρεις ένα απλό διακλαδωτή(λέγεται και splitter) που θα βγάζει 2 εξόδους και στη μία εξοδό του θα τοποθετήσεις το φίλτρο με το τηλέφωνο και στην άλλη το router.

Finito.)

 

Auto to katalaba oti einai mia poly kalh lysh!

 

Egw thelw na mathw an einai anagkaios o splitter se pstn grammes, kai an oxi, an einai protimoteros apo enan aplo diakladoti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν είναι προτιμότερος, πώς θα είναι αναγκαίος; :roll:

Αυτό που χρειάζεσαι εσύ είναι ενα πραγματάκι (δεν ξέρω πως λέγεται :lol: ), σαν αυτό που σκάναρα (δεν έχω ψηφιακή :lol: :P )

Μάλλον αυτό πρέπει να λέει και ο manik. :D

post-140-129062920889_thumb.jpg

post-140-12906292089_thumb.jpg

post-140-129062920891_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...