Προς το περιεχόμενο

MP3 Player από Πλαίσιο! Ποιό από τα 2?


heyhop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μερικά σημεία προσοχής:

 

1) το iriver H10 δεν είναι συμβατό με windows 98!

 

2) το iriver έχει και φορτιστή για φόρτιση από μια απλή μπριζα, το ipod mini φορτίζει μόνο από usb, δηλαδή πρέπει να έχεις υπολογιστή όπου πας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισημαινω απλα μια ανακριβεια για τους υποψηφιους αγοραστες ipod: Το ipod φορτιζει απο firewire η usb και στη συσκευασια του περιλαμβανεται μετατροπεας πριζας σε firewire cable το οποιο μπορειτε να χρησιμοποιησετε για να φορτισετε το ipod σας χωρις υπολογιστη οπου και αν ειστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισημαινω απλα μια ανακριβεια για τους υποψηφιους αγοραστες ipod: Το ipod φορτιζει απο firewire η usb και στη συσκευασια του περιλαμβανεται μετατροπεας πριζας σε firewire cable το οποιο μπορειτε να χρησιμοποιησετε για να φορτισετε το ipod σας χωρις υπολογιστη οπου και αν ειστε.

 

Αυτό ίσχυε για τα iPod mini 1ης γενιάς. Τα 2ης γενιάς που πωλούνται αυτή τη στιγμή έχουν 18 ώρες αυτονομία (αντί για 8 ) και δεν περιλαμβάνουν φορτιστή. Αλλά πάλι πρέπει να είναι αρκετά εύκολο να φτιάξει κανείς ένα φορτιστή: Παίρνει ένα σταθεροποιημένο τροφοδοτικό 5V / 500 mA (βλ. USB specs) και κοτσάρει στην άκρη ένα θηλυκό βύσμα USB, συνδέοντας τα 5 V στα αντίστοιχα pins (βλ. USB specs και πάλι). Συνολικό κόστος: γύρω στα 8 - 10 ? :-)

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά απ' ότι έχω δει γενικά στο internet διάφοροι τύποι έχουν φτιάξει εξωτερικά battery packs κατ' αυτόν τον τρόπο. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισημαινω απλα μια ανακριβεια για τους υποψηφιους αγοραστες ipod: Το ipod φορτιζει απο firewire η usb και στη συσκευασια του περιλαμβανεται μετατροπεας πριζας σε firewire cable το οποιο μπορειτε να χρησιμοποιησετε για να φορτισετε το ipod σας χωρις υπολογιστη οπου και αν ειστε.

 

και εγώ εννοούσα αυτά που κυκλοφορούν τώρα, τέλος πάντων, αυτά που υπάρχουν στα καταστήματα. αυτό που μου έδειξε ένας πωλητής δεν είχε φορτιστή. συνεπως καμια ανακρίβεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ εννοούσα αυτά που κυκλοφορούν τώρα, τέλος πάντων, αυτά που υπάρχουν στα καταστήματα. αυτό που μου έδειξε ένας πωλητής δεν είχε φορτιστή. συνεπως καμια ανακρίβεια!

 

 

Το ιδιο και με εμενα στο Πλαισιο.... :mad: :mad: :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...