Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

geia sas paidia ---mipws kserete pws legete to tragoudi pou paizei stin diafimisi enos aftokinitou(den thymamai poio) alla einai kapoioi skotsezoi kai dinoun vraveio se afton pou to dimiourgise

 

gia na sas voithisw perissotero moiazei ligo me to (big in japan) thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά το τραγούδι που παίζει στην εκπομπή του Λιακόπουλου, στην φάση που διαφημίζει τα βιβλία του.

Έπαιζε και στην προεκλογική εκστρατεία του πασοκ επί εποχής Ανδρέα Παπανδρέου.

Ποιό είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το τραγούδι που παίζει στην εκπομπή του Λιακόπουλου, στην φάση που διαφημίζει τα βιβλία του.

Έπαιζε και στην προεκλογική εκστρατεία του πασοκ επί εποχής Ανδρέα Παπανδρέου.

Ποιό είναι;

 

Έχω την εντύπωση ότι εννοείς το μουσικό θέμα απο τους "Δρόμους της Φωτιάς" ("Chariots of Fire") του Βαγγελη Παπαθανασίου.

Έπαιζε σίγουρα σε προεκλογική καμπάνια του ΠΑΣΟΚ (το 93 νομίζω) και νομίζω ότι το έχει πάρει το αυτί μου και σε εκπομπή του Λιακόπουλου...

 

Τώρα τι σχέση έχει το ΠΑΣΟΚ με τον Λιακόπουλο μη με ρωτήσεις...:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το τραγούδι που παίζει στην εκπομπή του Λιακόπουλου, στην φάση που διαφημίζει τα βιβλία του.

Έπαιζε και στην προεκλογική εκστρατεία του πασοκ επί εποχής Ανδρέα Παπανδρέου.

Ποιό είναι;

 

Νομίζω πως αναφέρεσαι στο «O Fortuna» του Carl Orff. blink.gif

 

http://www.deezer.com/?urlIdSong=10083

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια

ποιο τραγουδι ακουγεται στη διαφημιση του fiat bravo ?

πασιγνωστο μου φαινεται

 

ευχαριστω

 

Gianna Nannini - Meravigliosa Creatura

 

Απίστευτο Κομμάτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

palia otan diafimizan tis eteries kartokinitis(vodafone,cosmote,tim ktlp..),mia apo aytes(den 8imame pia)ebaze ena tragoudi p to video clip tous itan 2 skoulikia(i opos legonte,ine ayta p meta ginonte petaloudes :P)opou to ena den edine simasia sto alo kai meta ekino egine petalouda ktlp,ktlp.

plz opios gnorizi gia pio pragma milao...as m pi

ty

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ayto p 8a zitiso ego ine ligo diskolo alla as prospa8iso.

simera sto SUPERSTAR me tin labiri,tin ora p edine sinedefxi i simpe8era tis dalias eixe ena poli gamise ta tragoudi xeno kai to tragoudouse gineka.An katalabe kapios pio leo plz as m pi

 

 

 

ωραία περιγραφή....:evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

palia otan diafimizan tis eteries kartokinitis(vodafone,cosmote,tim ktlp..),mia apo aytes(den 8imame pia)ebaze ena tragoudi p to video clip tous itan 2 skoulikia(i opos legonte,ine ayta p meta ginonte petaloudes :P)opou to ena den edine simasia sto alo kai meta ekino egine petalouda ktlp,ktlp.

plz opios gnorizi gia pio pragma milao...as m pi

ty

 

μάλλον αυτό θες...

K-OS - The Love

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους! Αναρωτιόμουν αν ξέρει κανείς το κομμάτι που ακούγεται στο trailer της καινούριας σειράς του mega "ίχνη". Είναι κυρίως ακουστικό κομμάτι με λίγους ή καθόλου στίχους. Δυστυχώς δεν ξέρω κάποιο άλλο στοιχείο αλλά αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος θα χρωστάω απέραντη ευγνωμοσύνη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Geia xara se olous! Mhpws akouse kai gnwrizei kaneis ena tragoudi pou akousthke sthn arxh (oxi stous titlous, molis arxise to epeisodio) ths seiras tou ANT1 'O ghteuths' thn prohgoumehn evdomada? Edeixne ton prwtagwnisth na kanei ippasia ekeinh th stigmh. Ta fwnhtika mporei na htan tou Nick Cave kai h monh leksh pou 8mamai einai h 'within'.

 

2. Psaxnw epishs th mousikh pou paizei otan to Alter diafhmizei mia seira vivliwn fantasy an den kanw la8os, enos suggrafea (an ksanapetuxw thn diafhmisei 8a sas dwsw onoma kai titlous), einai orxhsrtrikh an den kanw la8os. Euxaristw ek twn protairwn!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...