Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά, μηπώς μπορεί να μου πει κάποιος ποιο είναι το τραγούδι που ακούγεται στην καινούργια διαφήμιση των πτι μπερ παπαδοπούλου? Λέει μέσα " Give me Feel me..... U wanna know" μόνο αυτά ξέρω. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γεια σας..ψαχνω να βρω ενα τραγουδι που παιζει σε μια διαφημιση στο ΑΛΤΕΡ.Διαφημιζει μια θεατρικη παρασταση (οι ελληνεσ εχουν το χιουμορ στο DNA τους).βασικα κατι σαν μελωδια ειναι με πιανο μονο.ουτε λογια ουτε τπτ.μονο το πιανο ακουγεται και ειναι πολυ ωραιο και ετσι καπωσ λυπητερο.αν το εχει ακουσει κανεισ κ το ξερει παρακαλω ασ μ πει τον τιτλο.ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
γεια σας παιδια !!ξερει κανεις ποιο τραγουδι ακουγεται στη διαφημιση της cosmote στη τηλεοραση?ευχαριστω πολυ!!!!!http://www.youtube.com/watch?v=23Un3mJjQlg

 

κάνε αναζήτηση και θα το βρεις/.εχει ειπωθεί στις τελευταίες σελίδες καμποσες φορές.;)

***αυτόματη ένωση μηνυμάτων***

Γεια σας! Ειμαι νέο μέλος κ η αλήθεια ειναι οτι δεν καταφερα να κανω αναζήτηση για το τραγουδι που ψαχνω. μου λεει οτι οι παρακάτω λέξεις είναι είτε πολύ κοινές, μεγάλες η πολύ μικρές και δεν έχουν συμπεριληφθεί στην αναζήτηση σας: δυο. :(

 

Ψαχνω τη μελωδια που βρισκεται στο τελος του παρακατω βιντεο. http://www.youtube.com/watch?v=6RSv1jrcyr4

 

ειναι ο καυγας του Μαρκορα με την Μαρινα. Εχω την υποψια οτι ειναι το χαμογελο της τζοκοντα του χατζιδακι αλλα ισωσ να λεω και βλακεια. Ευχαριστω πολυ αν μπορειτε ν με βοηθησετε.

 

Λοιπόν επειδη θυμόμουνα ότι αυτή την μελωδία την είχα ακούσει σε σκηνές στην "Καλπικη Λιρα" εψαξα στο google και αναφέρει ότι ο Μανος Χατζιδακις είχε γράψει την μουσική για την ταινία.αρα το τραγούδι π ψάχνεις είναι σίγουρα χατζιδακις.τωρα στον τίτλο του δεν μπορώ να βοηθήσω εγώ.

 

edit.τελικα εψαξα γενικά για τον χατζιδακι και ναι αυτό είναι το χαμογελο της τζοκόντα.τι ωραίες μελωδίες ο χατζιδακις.κολλησα τώρα..

Επεξ/σία από censOred
Αυτόματη ένωση μηνυμάτων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρω ότι έχει ξαναμπει αλλά δεν έχω χρόνο και δεν ξέρω πως να το ψάξω: το τραγούδι από την νέα διαφίμηση της cosmote με τα λεοφωρεία.

 

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από ants_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω, το έψαξα και στο data base. Στο YouTube δεν τη βρήκα. Είναι μια όμορφη διαφήμιση όπου το αυτοκίνητο κυκλοφορεί σε μια "μαγική" πόλη, με πεταλούδες, περνάει από ένα κοχύλι-τούνελ, κλπ. Η μουσική είναι φωνητική, σε στυλ "ντα-μπα-ντα". Θυμίζει κάτι από δεκαετία '60.

 

EDIT: Βρήκα την μουσική από την ξένη διαφήμιση!

Να το video (όποιος ξέρει ποιό κομμάτι είναι, ας μας πει, please):

***αυτόματη ένωση μηνυμάτων***

Λοιπόν, το βρήκα! Είναι το "South American Gateway" του Burth Bacharach! Τώρα, αν κάποιος μπορεί να βρει κανένα άλμπουμ, ας δώσει link.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια. το τραγουδι απο την καινουρια διαφημιση της KIA CEE'D μηπως το ξερει κανείς? Ειναι ψιλο Disco κατασταση. Το εχω ξανακουσει δεν θυμαμαι ποιο. Ευχαριστω ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως το βρηκα!! το εψαχνα και εγω πολυ καιρο! εχει το ιδιο tempo με το winning women poy tragoydaei me thn rihana απλα ειναι μονο η μουσικη! για κοιτα κι εσυ! http://www.youtube.com/watch?v=RVwWDsNdZks&feature=related'>http://www.youtube.com/watch?v=RVwWDsNdZks&feature=related

***αυτόματη ένωση μηνυμάτων***

Καποιος που να ξερει το κομματι της Nicole Scherzinger στη διαφημιση του Ultrex??

νομιζω πως το βρηκα!! το εψαχνα και εγω πολυ καιρο! εχει το ιδιο tempo με το winning women poy tragoydaei me thn rihana απλα ειναι μονο η μουσικη! για κοιτα κι εσυ! http://www.youtube.com/watch?v=RVwWDsNdZks&feature=related

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, μηπώς μπορεί να μου πει κάποιος ποιο είναι το τραγούδι που ακούγεται στην καινούργια διαφήμιση των πτι μπερ παπαδοπούλου? Λέει μέσα " Give me Feel me..... U wanna know" μόνο αυτά ξέρω. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

 

αυτο ψαχνω και γω. το ξερει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια. το τραγουδι απο την καινουρια διαφημιση της KIA CEE'D μηπως το ξερει κανείς? Ειναι ψιλο Disco κατασταση. Το εχω ξανακουσει δεν θυμαμαι ποιο. Ευχαριστω ολους.

 

φιλε ανδρεα για το τραγουδι δεν ειμαι σιγουρος αλλα εχω ενα που πρεπει να ειναι αυτο που ζητας. Αν το θες παρε με τηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας! Ψάχνω το τραγούδι που ακούστηκε χθές το βράδυ στο τέλος της σειράς LAPD μια αργή μπαλάντα που αν θυμάμαι καλά έλεγε Love can do everything κτ τέτοιο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

 

 

ψάχνω απεγνοσμένα το τελευταίο τραγούδι που έπαιξε στα μαύρα μεσάνυχτα στο επισόδειο της Δευτερας 23/2.

 

Έψαξα γενικώς τραγούδια που χρησιμοποιεί ο Κοκκινόπουλος αλλά δε το βρήκα.... Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

 

 

ψάχνω απεγνοσμένα το τελευταίο τραγούδι που έπαιξε στα μαύρα μεσάνυχτα στο επισόδειο της Δευτερας 23/2.

 

Έψαξα γενικώς τραγούδια που χρησιμοποιεί ο Κοκκινόπουλος αλλά δε το βρήκα.... Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει. Ευχαριστώ

 

«16 Horsepower - Burning Bush»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...