Προς το περιεχόμενο

Δορυφορική εγκατάσταση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Εχω ενα dreambox 7000s με σκληρό δίσκο και επειδή μετακόμισα και επειδή δεν θελω να ξηλώσω το 1.20 Gibertini που εχω στο πατρικό μου θέλω να βάλω ενα μικρότερο στο μπαλκόνι μου...

 

Ποιές είναι οι μινιμουμ διαστάσεις που πρέπει να έχω για να πιάνω Astra kai Hotbird μαζί ?? (1m ?)

 

Πόσο περίπου στοιχίζει

α)ενα πιάτο τετοιο

β)2χLNB 0,3db

γ)Diseq

δ)βάση στήριξης και

ε)η εργασία εγκατάστασης περίπου ?

 

(Ρωτάω γιατί παλιότερα που είχα αγοράσει αντίστοιχα ο καθένας ζήταγε οτι ήθελε και ο τεχνικός αμφιβάλω αν το ρυθμισε της προκοπής με τον αναλογικό δέκτη που σύνδεσε...Με κοροίδεψε και δεν είχε καν ενα απλό Satfinder !!!)

 

Tέλος έχετε κάποιο μαγαζί να προτείνετε ή εγκαταστάτη για περιοχή Γαλάτσι,Κυψέλη,Πατήσια ?

 

Ευχαριστώ,

Νάσος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααα ξέχασα και κάτι αλλο....

Ο Dreambox εχει λειτουργία satfinder...Βεβαια εκεί διαλέγεις συγκεκριμένο transponder και εμφανίζει αντίστοιχα το ποσοστό σήματος.

 

Ποιοί είναι οι transponders απο Astra,Hotbird που πρέπει να ρυθμίσουμε το πιάτο ώστε να έχω καλύτερα αποτελέσματα ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den tha xreiasteis 2o piato.ssto 1,20 pou exeis tha valeis akoma ena lnb ,ena diakoptaki disequt 2x1 kai tha seise ok.

kosto

diakoptis 2x1 10 euro

lnb 15 euro

basi gia 2 lnb 5-10 euro

tha valeis kedriko sto nastra kai parakadra vale ton hotbird

boreis na to kaneis kai mono sou

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διάβασες καλά μάλλον satgrekco...

To gibertini το εχω αφησει στο παλιό σπίτι και πάω για νέο!

 

Αν υποθέσουμε οτι το βάζω μονος μου με το Satfinder του dreambox...

Σε ποιο transponder του Astra και του Hotbird πρεπει να τσεκάρω οτι εχω σήμα για να πιάνω τα περισσότερα δυνατόν κανάλια ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...