Προς το περιεχόμενο

Jestspeed 520i προβλημα


mistakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας.

 

εβαλα συνδεση forthnet in a box και πηρα και το jestspeed520i γιατι εχω δκτυο σπιτι. συνεδεσα το jetspeed με το switch που εχω (προκειμενου να μοιραζονται την συνδεση τα 2 pc, εφτιαξα τις ρυθμισεις και στα 2 pc στις καρτες δικτυου (δηλ ρυθμισα τις IP τους καταλληλα 192.168.1.2+3 αντιστοιχα) αλλα οταν παω να "μπψω" στις ρυθμισεις του jetspeed με τον ΙΕ δεν μου βγαζει καν το σημειο να βαλω το username και το password, δηλ δεν βλεπω καν τις ρυθμισεις. ψαχνει ψαχνει αλλα τελικα μου βγαζει οτι η σελιδα δεν μπορει να προβληθει. WinXP pro εχω.. εχει κανεις καμια ιδεα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λες με το cd του jetspeed? δεν εχω συνδεσει το modem με usb ουτε και θελω αλλωστε.. εκτος αυτου.. στο συγκεκριμενο pc εχω και προβλημα με τους drivers. δεν ξερω γιατι, αλλα το συγκεκριμενο pc αρνειται πεισματικα να εγκαταστησει τους drivers. το αλλο τους εβαλε κανονικα.. αλλα το αλλο εινια πολυ μακρια απο την isdn μου και δεν με βοηθαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας.

 

εβαλα συνδεση forthnet in a box και πηρα και το jestspeed520i γιατι εχω δκτυο σπιτι. συνεδεσα το jetspeed με το switch που εχω (προκειμενου να μοιραζονται την συνδεση τα 2 pc' date=' εφτιαξα τις ρυθμισεις και στα 2 pc στις καρτες δικτυου (δηλ ρυθμισα τις IP τους καταλληλα 192.168.1.2+3 αντιστοιχα) αλλα οταν παω να "μπψω" στις ρυθμισεις του jetspeed με τον ΙΕ δεν μου βγαζει καν το σημειο να βαλω το username και το password, δηλ δεν βλεπω καν τις ρυθμισεις. ψαχνει ψαχνει αλλα τελικα μου βγαζει οτι η σελιδα δεν μπορει να προβληθει. WinXP pro εχω.. εχει κανεις καμια ιδεα??[/quote']

kane oles tis rithmiseis gia na mpei to modem sto internet apo ena pc kai meta rixto sto huB.TO LEO ME MEGALA GRAMMATA KAI TO TONIZO OTI TO KALODIO POU DINEI TO JETSPEED STIN SISKEUASIA EINAI APO PC STO JETSPEED .AN TO RIXETE PANO SE HUB THA DEITE OTI TO LAN DEN ANABEI DIOTI TO KALODIO AUTO DEN EINAI CROSSED.GIA NA PEXEI ME HUB THELEI CROSSED KALODIO KAI TOTE THA ANAPSEI TO LAN KAI THA PEZEI.dokimase kai pes mas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...