Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακη Μηχανη και εγγυηση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

HELLO. Θελω να κανω μια ερωτηση σε σχεση με την εγγυηση μιας ψηφιακης φωτογραφικης μηχανης SONY που αγορασα. Οταν αγόρασα την ΨΦΜ ο υπαλληλος του καταστηματος μου ειπε οτι η εγγυηση ισχυει εφοσον προσκομισω την αποδειξη αγορας. Εγω βεβαια εχω την αποδειξη και επιπλεον δεν χρειαζεται να παω την μηχανη στο service αφου ειναι ολοκαινουρια αλλα των φρονιμων τα παιδια πριν πεινασουν μαγιρευουν. Το προβλημα ειναι οτι στην αποδειξη δεν γραφει οτι αγορασα ΨΦΜ αλλα μονο το Memory Stick που αγορασα μαζι της και η τιμή της ΨΦΜ προστιθεται ξαφνικα στο τελευταιο τελικο συνολο... Αυτο μαλλον συναιβει γιατι ειχα δωσει προκαταβολη για την ΨΦΜ και ετσι μαλλον δεν περαστηκαν σωστα τα στοιχεια στην ταμειακη... το ερωτημα τωρα ειναι αν πραγματι για την χρηση της εγγυησης χρειαζεται να αναγραφεται το ονομα της ΨΦΜ στην αποδειξη...

κοιταξτε την φωτο για να καταλαβετε τι εννοωωω...receipt.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

egw pantws sth 8esh sou 8a empaina ston kopo na paw mia bolta apo to magazi na tous rwthsw auto akribws pou rwtas.

Pi8anon na sou poun oti einai ok afou apo ton ari8mo ths apodei3hs fainetai s'autous ti exeis agorasei alla mporei na exei ginei k la8os!

To gegonos oti eixes dwsei prokatabolh DEN leei kati gia mena afou sthn apodei3h fainetai to oliko poso pou plhrwses, mazi me thn prokatabolh, 8a eprepe na fainontai k ta proionta pou agorases.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η απόδειξη είδα εκ των υστέρων ότι έγραφε digital camera,χωρίς κανένα άλλο στοιχείο.Και ω του θαύματος χρειάστηκε μέσα στο πρώτο τετράμηνο να χρησιμοποιήσω την εγγύηση λόγω προβλήματος που μου έβγαλε η οθόνη.Ευτυχώς ο αντιπρόσωπος της Canon την δέχτηκε μια χαρά,αλλά από εδώ και πέρα έβαλα μυαλό και θα κοιτάω τις αποδείξεις την ώρα της αγοράς καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά η γραμμή που αφορά την ΨΦΜ έχει εκτυπωθεί πάνω στο μπλε (συχνό φαινόμενο) και γι'αυτό δεν φαίνεται.

Δεν πιστεύω να σου δημιουργήσουν πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...