Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω την εντύπωση ότι όλοι οι ISP έχουν βγάλει ADSL σε πακέτο.

 

Κοίτα και την HOL πάντως...

 

Κάθε πακέτο BroadbandPack περιλαμβάνει:

 

* Εξοπλισμό (modem/router), τον μόνο με υποδοχή που μετατρέπει ένα απλό τηλεφώνο σε VoIP τηλέφωνο.

 

* Φίλτρο (για PSTN γραμμές) ή Splitter (για ISDN γραμμές)

 

* Πρόσβαση στο Internet (σύνδεση AnyAccess) σε όποια ταχύτητα επιλέξετε

 

* Μηνιαία και Εφάπαξ Τέλη κυκλώματος ADSL

 

* CD ROM με οδηγίες χρήσης και εγκατάστασης

 

* Τηλεφωνία (VoIP) e-voice

 

http://home.hol.gr/online/holofyou/index.aspx?mid=3769;93

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φτηνότερο πακέτο πάντως είναι αυτό της Τελλάς και τα περιελαμβάνει όλα μέσα.Απλά ο εξοπλισμός δεν είναι τόσο καλώς καθώς το modem συνδέεται με usb και είναι κάτω του μετρίου.

Γιατί όμως θέλεις αποκλειστικά πακέτο ;Ρωτάω,γιατί αν επιλέξεις ξεχωρίστά γραμμή από τον ΟΤΕ και άλλον παροχέα ,μακροπρόθεσμα θα βγείς κερδισμένος σε χρήματα αλλά και σε απόδοση.

Κατά τη γνώμη μου ,αυτό που θα άξιζε και εφόσον σε καλύπτει το δίκτυο της , είναι η επιλογή της Vivodi και για τηλεφωνία αλλά και για ίντερνετ με το dsl phone.Αυτό βέβαια αν η Vivodi ήταν μια μεγάλη και σταθερή εταιρία.

Τώρα με τα προβλήματα που έχουν δει τα μάτια μου και ακούσει τα αφτιά μου, πως να την εμπιστευτείς ; Για αυτό σου λέω, καλύτερα κάνε κάτι ξεχωριστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο αυτή τι στιγμή νομίζω είναι το ondsl kit της Οτενετ, αφού με 130 ευρώ τελική έχεις 3 μήνες 384/128, με πληρωμένα όλα.

(πάγια, ενεργοποίηση - ένα χαζοmodem , και από τα multirama νομίζω ένα 128 mb mp3 player δώρο )

 

Και κυρίως, μετά το 3μηνο μπορείς όπως λένε να καταργήσεις την Οτενετ(που είναι κανονικά πανάκριβη και δεν αξίζει) και να αλλάξεις Isp κρατώντας την γραμμή χωρίς να πληρώσεις ξανά ενεργοποίηση ή τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο αυτή τι στιγμή νομίζω είναι το ondsl kit της Οτενετ' date=' αφού με 130 ευρώ τελική έχεις 3 μήνες 384/128, με πληρωμένα όλα.

(πάγια, ενεργοποίηση - ένα χαζοmodem , και από τα multirama νομίζω ένα 128 mb mp3 player δώρο )

 

Και κυρίως, μετά το 3μηνο μπορείς όπως λένε να καταργήσεις την Οτενετ(που είναι κανονικά πανάκριβη και δεν αξίζει) και να αλλάξεις Isp κρατώντας την γραμμή χωρίς να πληρώσεις ξανά ενεργοποίηση ή τίποτα άλλο.[/quote']

 

Auto pira ki ego me to MP3 player. Auto pou isos na endiaferei ton coffeex einai oti sto sygekrimeno paketo meta tous 3 mines to pagio gia tin grammi mporeis eite na to pliroseis me katathesi se trapeza, eite me pistotiki. Den mpainei ston logariasmo tou OTE.

 

Chryssa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Auto pira ki ego me to MP3 player. Auto pou isos na endiaferei ton coffeex einai oti sto sygekrimeno paketo meta tous 3 mines to pagio gia tin grammi mporeis eite na to pliroseis me katathesi se trapeza' date=' eite me pistotiki. Den mpainei ston logariasmo tou OTE.

 

Chryssa[/quote']

 

Na rwthsw kati meta toys 3 mhnes to pagio den kobetai kai ayto xwris na kanw egw kapoia energeia;

Mia syndromh sta 384/128 posa kb/sec exei download kata meso oro;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κάνω κι εγώ κανά ποστ... :-) Από προσωπική εμπειρία το φυσιολογικό download είναι στα 35-40 kb/s. Πέρα από αυτό όμως η ταχύτητα εξαρτάται και από πολλές παραμέτρους και είναι πολλές φορές χαμηλότερη, όπως άλλωστε και σε συνδέσεις PSTN ή ISDN κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...