Προς το περιεχόμενο

Φορητος δορυφορικος δεκτης στα Lidl-μονο 99?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Θεσσαλονικη λογικα θα εισαι ενταξει και με το 80αρι αλλα για καποιον απο Αθηνα το 1m ειναι μονοδρομος αν θελει να πιανει πολλους δορυφορους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kx5, ουτε εσυ θα κανεις την κινηση της αγορας?

 

Μάλλον έχουν δίκιο τα παιδιά. Τον ήθελα κυρίως για να βλέπω Eurosport που δεν αναμεταδίδεται επίγεια στην Πάτρα (το Πάσχα στην Αθήνα έκοψαν τη μετάδοση πάνω στον τελικό snooker!!!!!!! :mad: :mad: :mad: οι μαλακ..!!! )

 

Μέχρι τη δευτέρα το πρωι θα έχω αποφασίσει... αλλίως τα 100€ θα πάνε για dsl γραμμή ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Κρητη παντως για Astra με ικανοποιητικο σημα (που δεν το χανεις οταν βρεχει κλπ) χρειαζεται πανω απο 1,20 με τα περισσοτερα μαγαζια να προτεινουν 1,40. Οποτε το 40αρι του Lidl μαλλον ειναι εντελως αχρηστο και για Hotbird...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν...

 

Ο δέκτης είναι μόνο για τα ελευθερα κανάλια.

Δεν έχει υποδοχές για cam αρα ξεχάστε τις αναβαθμίσεις με τυχόν μελλοντικά κανάλια που ανοίξουν-αποκωδικοποιηθούν

Η βόρεια Ελλάδα με ένα 80άρι είναι οκ στον αστρα.

Για τον Hotbird είναι ήδη υπεραρκετό

Η νότια Ελλάδα και Κρήτη-Ρόδος κτλ έχει πρόβλημα διότι το σήμα των δορυφόρων σκεφτείτε οτι έρχεται σαν ομόκεντροι κύκλοι που εξασθενουν(απο το κέντρο της Ευρώπης προς τα έξω)όσο πιο μακρυά είσαι τόσο πιό ασθενές σήμα έχεις ΑΡΑ και χρειάζεσαι και μεγαλύτερο πιάτο.

Η γνώμη μου όποιος θέλει να πάρει να στραφεί σε πιό καλό αποκωδικοποιητή.Το πιάτο είναι θέμα σήματος και δορυφόροι υπάρχουν πολλοί αρα και πολλά τα πιάτα.(Εκτος και άν στραφείς σε κινητό πιάτο)--

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα η εννοια του φορητου δορυφορικου εξοπλισμου(=εκ των πραγματων μικρο πιατο) δεν υφισταται...

 

Αν ειναι ετσι, πουλανε κατι που δεν προκειται να πιασει κανεις τιποτε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με skystar2 3lnb 0' date='3db piato 1,2m

πιανω astra,hotbird & w2

με 40cm piato θα πιανεις το ΤΙΠΟΤΑ[/quote']

 

 

Εξαρτάται...σε ποιό σημείο της Ελλάδας είσαι.Νομίζω δεν διάβασες το post μου...

 

Μήν είσαι τόσο απόλυτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον έχουν δίκιο τα παιδιά. Τον ήθελα κυρίως για να βλέπω Eurosport που δεν αναμεταδίδεται επίγεια στην Πάτρα (το Πάσχα στην Αθήνα έκοψαν τη μετάδοση πάνω στον τελικό snooker!!!!!!! :mad: :mad: :mad: οι μαλακ..!!! )

 

Μέχρι τη δευτέρα το πρωι θα έχω αποφασίσει... αλλίως τα 100? θα πάνε για dsl γραμμή ;-)

plaka kaneis ?????????????????? vale dsl :-?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...