Προς το περιεχόμενο

dot matrix ποιον να παρω?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν όντως θέλεις να πάρεις Dot Matrix, θα πάρεις ΟΚΙ.

Ή ΟΚΙ ή ΟΧΙ που λέει και η διαφήμιση.

Από τη μικρή μου εμπειρία σου λέω ότι υπάρχει οποιοδήποτε ανταλλακτικό μπορείς να φανταστείς, αν και δεν χαλάνε ευκολα.

 

Αν είναι πάντως για έκδοση τιμολογίων, σκέψου την αγορά ενός Laser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΑ ΓΥΡΝΑΤΕ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΑΜΕ Dot Matrix

ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΕΚΤΥΠΩΤΕΣ ΣΤΗΝΕΙΣ Κ......Ο ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ

ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟΙ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΟΝ ΤΕΛΕΙΟ Laser

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλοί οι OKI αλλά πανάκριβοι! Στο γραφείο έχω ένα Panasonic KXP-3196 με 18 ακίδες και είναι τέλειος. Τον είχα πάρει απο infoshop και είναι αστέρι! Α! Οι μελανοταινίες του στοιχίζουν μόλις 12 ευρώ η μία και τυπώνουν περί τα 8000 τιμολόγια ( όσοι προτείνουν laser ας το ξανασκευτούν! )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

laptopmaniac, Οι εκτυπώσεις παραστατικών με Laser εκτυπωτή δεν σημαίνει απόλυτα οικονομία.

Αν όμως τα βάλεις κάτω αναλυτικά, θα δεις ότι υπάρχουν θετικά και αρνητικά και στις δύο πλευρές.

Στους Dot Matrix πραγματικά, ξεχνάς να αλλάξεις μελανοταινία, αλλά πρέπει να έχεις προτυπωμένα έντυπα, πολλές φορές κολλάει το χαρτία και φυσικά δεν μπορεί να επαναλάβει την εκτύπωση ο εκτυπωτής από μόνος του.

 

Στους Laser έχεις πολύ μεγαλύτερη ταχύτητα, τρομερά βελτιωμένη εικόνα εντύπου (κάποιες φορές παίζει ρόλο), δεν στοκάρεις έντυπα αφού μπορείς να τυπώνεις σε λευκή σελίδα (έχει τύχει να καταστραφούν έντυπα από υγρασία, πλημμύρα, κλπ), αν κολλήσει το χαρτί ο εκτυπωτής επαναλαμβάνει την εκτύπωση.

 

Εγώ έχω επιλέξει τον OKI C5400 ο οποίος κάνει όλες τις δουλειές.

Τιμολόγια, εκτυπώσεις, σιδερότυπα, κάρτες, αυτοκόλλητα, banner και ότι άλλο μπορείτε να φανταστείτε.

 

makisathanos, οι Star υπάρχουν ακόμα. Τους έχει η Quest.

tallis, ότι πληρώσεις, παίρνεις. Σου λέω πολύ απλά ότι σε Star ή Epson για να βρεις ανταλλακτικό, πρέπει να έχεις κάνει συμβόλαιο με κανένα άγιο.

Στους ΟΚΙ, ότι δεν υπάρχει Ελλάδα, σε 10 ημέρες είναι διαθέσιμο και σε απόλυτα λογικές τιμές. Χώρια ότι η ΟΚΙ, όλα τα ανταλλακτικά τα έχει φόρα παρτίδα στο internet οπότε, μπορείς να δεις και μόνος σου τι είναι αυτό που θες να αλλάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

na rotiso kati

 

o laser pos krataei diplotipo re paidia ?

giati eida kapion pou ta bgaze fototipies.........

 

Δεν κρατάει διπλότυπο...

Τώρα με τις ΕΑΦΔΣΣ μπορείς είτε να εκτυπώσεις το ίδιο δύο φορές με ρύθμιση από το πρόγραμμα, είτε να το βγάλεις φωτοτυπία.

Δεν είναι παράνομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κρατάει διπλότυπο...

Τώρα με τις ΕΑΦΔΣΣ μπορείς είτε να εκτυπώσεις το ίδιο δύο φορές με ρύθμιση από το πρόγραμμα' date=' είτε να το βγάλεις φωτοτυπία.

Δεν είναι παράνομο.[/quote']

 

Και μάλιστα έχουν εξελιχθεί τόσο καλά, που το πρώτο στο βγάζει έγχρωμο και το δεύτερο που είναι αντίγραφο, ασπρόμαυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...