Προς το περιεχόμενο

Υπαρχει τετοιο Laptop?


Greator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω σκοπο να αγορασω ενα laptop αλλα εχω μπερδευει αρκετα, η μαλλον δεν βρισκω αυτο που θελω. Το laptop θα χρησιμοποιηθει σχεδον αποκλειστικα για audio recording and music production εφαρμογες. Τα χαρακτηριστικα που ζηταω ειναι:

 

Pentium Centrino 1,8-2Ghz

1Gb RAM 400-533Mhz

80-100 Gb HD

15,4 Screen

128MB Graphics

4x USB 2.0

1394

Smart Media&SD card reader

Windows XP Pro English

 

Καρτα χου θα χρησιμοπιησω η την RME Fireface η την Presonus Firepod και οι δυο ειναι Firewire καρτες.

 

Εχετε κατι να προτεινετε ρε παιδια γιατι εχω πελαγωσει...Τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα οσο ειναι με τα desktop...

 

Ευχαριστω εκ των προτερων :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μία είναι η λύση. Πλαίσιο.

Το φτιάχνεις όπως θέλεις, έχεις πολύ καλή εγγύηση και αν συμβεί κάτι καθαρίζουν αυτοί.

Για ρίξε μία ματιά!

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=54&Nav_Section_Id=6&Catalog_Id=1&Product_Id=237718&Merchant_Id=1&sts_cid=3

 

ΠΛΑΙΣΙΟ TURBO-X 15WC (Pentium M 755)

ΤΙΜΗ : € 1965.51

Κωδικός προϊόντος : 699748

Κατασκευαστής : ΠΛΑΙΣΙΟ

Επεξεργαστής : Intel Pentium M 755 (2MB L2, 2.0GHz, 400MHz FSB)

Μνήμη : 1 GB (2 x 512 MB)

Σκληρός Δίσκος : 100 GB

Οθόνη : 15.4'' WXGA

CD/DVD : DVD/RW DUAL

Κάρτα γραφικών : ATI Mobility Radeon 9700 128MB

Modem / Δίκτυo : 56K + LAN 10/100

Λειτουργικό : Windows XP Professional

Θύρες : Υπερυθρες, 3xUSB, 1xVGA, 1xΣειρακή, 1xΠαράλληλη

Βάρος : 3,1 kg

Πρόσθετα Χαρακτηριστικά : Card reader 4in1

Εγγύηση : 1 έτος

Δώρο Πολυμηχάνημα HP PSC 1215 τσάντα μεταφοράς και 12 μηνη σύνδεση internet Forthnet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Greator, έτσι όπως το θες, κινεισαι στην υψηλή κατηγορία λαπτοπ. ότι κι αν πάρεις πάντως μακριά από πλαίσιο.

-βαριέμαι να παραθέτω τώρα τα σχετικά τόπικς, με ένα απλο search θα βρεις διάφορα σχετικά με αυτό το μαγαζί....

 

από μάρκες θα σου πρότεινα fujitsu-siemens που έχω δουλέψει 2 το τελευταίο χρόνο

(αν και ανήκαν στην χαμηλή κατηγορία, τη λεγόμενη κ γραφομηχανής επειδή για κανένα word ήταν, :grin: )

ή κανένα hp που έχω διαβάσει καλά λόγια εδώ στο ινσόμνια.

 

 

 

mystery, το σύστημα που αναφέρεις δεν έχει καν firewire κ το παιδί την ανέφερε ως απαραίτητη.

όσον αφορά το ότι το καθαρίζουν αυτοί, μάλλον εμάς καθαρίζουν κάθε φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου είναι πως αν θες αποδόσεις να μην κοιτάξεις την χωρητικότητα των 4500/5200 rpm σκληρών που έχουν τα laptop άλλα να βάλεις με το που τον πάρεις έναν hitachi 60gb@7200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αυτό:http://openmind.gr/product_info.php?products_id=1202&osCsid=ac766e42bd203bd8ccd9b27a18e5a964

Μαμεί και δέρνει και επώνυμο και δυο χρονάκια εγγύηση! Σκέφτομαι σοβαρά να πουλήσω το qosmio και να το τσιμπήσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λέει ο laptopmaniac είναι όντως πολύ καλό και σε καλή τιμή, μιας και είναι και επώνυμο και έχει και 2 χρόνια εγγύηση. Δες πάντος και κανένα Acer. Εχει αρκετά καινούργια μοντέλα με τα χαρακτηριστικά που θέλεις σε ανταγωνιστικές τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω πολυ ολους ρε παιδια!

Great help!

Το λαπτοπ που προτεινει ο laptopmaniac ειναι σουπερ και τα χρηματα μπορω να τα διαθεσω αλλα ειναι 17" και με προβληματιζει γιατι θα το κουβαλαω συνεχεια και πιστευω οτι ο καλυτερος συμβιβασμος ειναι μια 15,4".

Υπαρχει περιπτωση να βρω κατι αντιστοιχο σε 15,4 οθονη?

 

Γι'αυτο τι εχετε να πειτε

http://openmind.gr/product_info.php?cPath=21_32_218_220&products_id=1076&osCsid=ac766e42bd203bd8ccd9b27a18e5a964

 

Thanx again!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε greator απ' ότι κατάλαβα μάλλον για ψιλοεπαγγελαματική χρήση πηγαίνει...Αν όντως αυτό θέλεις να κάνεις κατά την άποψή μου "υπάρχουν μόνο 4 μάρκες : Dell, Dell, Dell, IBM. Το λέω γιατί την έχω πατήσει με hp (τα παιξε η οθόνη) και Acer (άλλαγη mainboard, switchboard, cpu ευτυχώς εντός εγγύησης). Άποψή μου είναι στους φορητούς να κοιτάς πρώτα όνομα, αντιπροσωπεία στην Ελλάδα και μετά δυνατότητες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

platanik με βάση αυτή την λογική θα έβαζα και την toshiba μαζί με dell και ibm. Είναι εταιρία με ιστορία σε laptops, έχει μοντέλα με δυνατότητες και πραγματικά το service της είναι άψογο. Αντιθέτως για την εξυπηρέτηση της dell Hellas δεν μπορώ να πω τα καλυτερα αλλά όπως και να το κάνουμε έιναι κορυφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αυτό πληρεί τις κριτήριά σου...εκτός απ'τη μνήμη, που μπορείς να του προσθέσεις 512μβ, έχουν πολύ φτηνά πλέον, και θα γλιτώσεις και πολλά χρήματα...

 

http://openmind.gr/product_info.php?cPath=21_32_218_219&products_id=1133&osCsid=ac766e42bd203bd8ccd9b27a18e5a964

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...