Προς το περιεχόμενο

Τη γνώμη σας γι αυτό το LAPTOP


javaneze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βέβαια πολλά ακούγονται ότι δεν έχει καλό σερβις η Acer.Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν αυτά.

Δεν υπάρχει καπνός χωρίς φωτιά. http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=9871

 

Κατά την γνώμη μου, άσε τα Acer γιατί άμα σου τύχει πρόβλημα, μπορεί να μείνεις μήνες χωρίς αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Τα έχω πει εκατό φορές!

Το service της acer είναι για τα μπάζα! Πολύ καλό το λινκ σου sa1901 είναι πολύ κατατοπιστικό! Να το βλέπουν οι υποστηρικτές αυτής της χαζοεταιρείας ( βλ. acer )

Πως είναι δυνατόν να προτείνετε acer σε ένα νέο χρήστη laptop?

Φίλε σκάσε λίγα παραπάνω και πάρε αυτό:

http://openmind.gr/product_info.php?cPath=21_32_218_220&products_id=1172&osCsid=47f03ce0385768ba5ef9ddd2fa45f7fd

To μηχάνημα φυσάει και η τιμή του πολύ καλή για αυτά που προσφέρει και 2 χρονάκια εγγύηση και πιο όμορφο είναι και πιο ποιοτικό και πάνω απο όλα Δ-Ε-Ν Ε-Ι-Ν-Α-Ι Α-C-E-R!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως είναι δυνατόν να προτείνετε acer σε ένα νέο χρήστη laptop?

 

Καταρχήν κράτησα επιφυλάξεις όσον αφορά το σέρβις.

Μετά ο άνθρωπος είπε ότι δίνει 700-800 Ευρώ το μέγιστο με 60GB σκληρό δίσκο DVD RW kai 512MB RAM .Του λες δώσε λίγα παραπάνω και τον πας σε τιμή 300 Ευρώ πάνω (1097)από αυτά που μπορεί να δώσει.

Πρότεινέ του κάτι όπως το θέλει στα 800 Ευρώ που δίνει και ας είναι ότι εταιρία

θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

asxeto alla exei skefti kanis sas tin pithanotita to laptop na min itan celeron alla centrino

( na exei gini tipografiko lathos diladi ) ???

giati o kodikos M 340 anaferete se centrino epeksergastes an den kano lathos...

afto dikeologei k to 512 cache ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα την ACER, το παραδεχονται και οι πωλητες του πλαισιο για το μειονεκτικο service ... αλλα παντα, ως γνωστον, οτι πληρωνεις παιρνεις ... ολα μεσα στο παιχνιδι ειναι ...

 

@sa1901 ,γαλατσιωτη (saint glycerine over here) μας μαμησες την ψυχολογια με αυτο το λινκ

 

@laptopmaniac πραγματι, πολυ καλη προσφορα το λινκ... αλλα θα συμφωνισω με τον geist και θα επαυξανω ...

{Μετά ο άνθρωπος είπε ότι δίνει 700-800 Ευρώ το μέγιστο με 60GB σκληρό δίσκο DVD RW kai 512MB RAM .Του λες δώσε λίγα παραπάνω και τον πας σε τιμή 300 Ευρώ πάνω (1097)}

Τα 300 Ε παραπανω εινια μια μεγαλη διαφορα ... μιλαμε για ενα χρονο παραπανω δοσεις ... Γενικα δεν εψαχνα για laptop, απλα επεσα σε αυτη την προσφορα του πλαισιο, και μου φανηκε "good value for money" ... Και απο οτι ειδα παραπανω πολοι συμφωνησαν ... αν εξαιρεσεις οτι υστερει σε καρτα γραφικων, τα 60GB HD, DVD RW και 512 RAM ειναι μια χαρα για τα 679 Ευρω του ...

 

@geist Ξενερωσα με το λινκ που εδωσες της intel ... και εγω νομιζα πως θα ειναι centrino ο celeron M και θα χρονιζεται στα 2,6 Ghz τελικα ... την πατησα μαλλον ... δηλαδη απλα ενας celeron στα 1,5 ειναι ... (?) Τοτε μαλλον πιο καλα συμφερει η προσφορα με τον sempron 3000+ που ειναι στα 2 Ghz ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα την ACER' date=' το παραδεχονται και οι πωλητες του πλαισιο για το μειονεκτικο service ... αλλα παντα, ως γνωστον, οτι πληρωνεις παιρνεις ... ολα μεσα στο παιχνιδι ειναι ...

 

[b']@sa1901[/b] ,γαλατσιωτη (saint glycerine over here) μας μαμησες την ψυχολογια με αυτο το λινκ

 

 

Σου δίνει και μια μικρή ελπίδα το http://www.mdi.gr που λένε ότι έχει καλύτερο σέρβις.

Να σε παρηγορήσω θέλω... :smile:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε μαλλον πιο καλα συμφερει η προσφορα με τον sempron 3000+ που ειναι στα 2 Ghz ....

 

Απ ότι βλέπω εδώ o Mobile Sempron 3000+ είναι 1,8 GHz

http://www.amd.com/us-en/Processors/ProductInformation/0,,30_118_11600_11613,00.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι για να λύσετε τις απορίες με τα ACER, για να μην έχεις πρόβλημα με το λαπτοπάκι σου, αγόρασέ το από ACER POINT και όχι απο αυτούς που λένε ότι την εγγύηση την χορηγεί η ALMAN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως είναι δυνατόν να προτείνετε acer σε ένα νέο χρήστη laptop?

To μηχάνημα φυσάει και η τιμή του πολύ καλή για αυτά που προσφέρει και 2 χρονάκια εγγύηση και πιο όμορφο είναι και πιο ποιοτικό και πάνω απο όλα Δ-Ε-Ν Ε-Ι-Ν-Α-Ι Α-C-E-R!!!

 

Παιδια μην υπερβαλλουμε κιολας. Τα Acer εχουν την καλυτερη σχεση αποδοσης/τιμης, πραγματι το service τους ακομα χωλαινει, αλλα κατι γινετε και γιαυτο και συντομα θα υπαρχει επισημη υποστηριξη στην Ελλαδα, με αμεση αντικατασταση του ελαττωματικου μοντελου. Το γεγονος οτι ενα μοντελο δε σου βγηκε καλο, δεν παει να πει οτι η εταιρια ειναι τραγικη. 4 Acer ως τωρα εχουν περασει απο τα χερια μου και ηταν αψογα. Και ενα toshiba μου "σκασε", καηκε ο inverter της οθονης, παει να πει οτι η toshiba βγαζει τραγικα laptop? Και η ποιοτητα κατασκευης των Acer μια χαρα ειναι, δεν ειναι κορυφαια, αλλα οχι και χαλια, μια χαρουλα ειναι. Μην γενικευουμε το πραγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η ποιοτητα κατασκευης των Acer μια χαρα ειναι, δεν ειναι κορυφαια, αλλα οχι και χαλια, μια χαρουλα ειναι. Μην γενικευουμε το πραγμα.

 

 

Swstos o rafraf24...Otan epsaxna k gw gia laptop kai ta koitaga ola, auta ta opoia epaizan sthn idia timh k ligo anwterh me tou Acer den eixan kalyterh poiothta kataskevhs (apo oso mporeis na deis vevaia).. Kai anaferomai se markes opws Fujitsu k Toshiba (to teleftaio me teleiws aparadekto keyboard, piezes ena koumpi kai piezontousan elafra kai ta trigyrw tou)...

 

Gia ta xrhmata tous mia xara mhxanhmata einai...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το keyboard του δικου μου acer και γενικα τα κουμπια του ειναι κορυφαιας ποιοτητας, ουτε τριζει, ουτε τιποτα, και φαινεται στιβαρη κατασκευη και προσεγμενη, σε καμμια περιπτωση κατωτερη απο Toshiba Που εχω δουλεψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει φίλος μου που πήγε toshiba laptop στο σέρβις εδώ στην Ελλάδα δεν του το φτιάξανε ποτέ. Για την ακρίβεια δούλευε καλύτερα πριν το πάει .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι για να λύσετε τις απορίες με τα ACER, για να μην έχεις πρόβλημα με το λαπτοπάκι σου, αγόρασέ το από ACER POINT και όχι απο αυτούς που λένε ότι την εγγύηση την χορηγεί η ALMAN

Pou brisketai ayto file?

 

....

 

 

ontws geist ... poly psarwtiko ayto to 3000+ ... alla kai pali pio poly apo ton celeron estw kai 1,8...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...