Προς το περιεχόμενο

Lg 19' Lcd L1980q


metmat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά είδα αυτή την οθόνη στο e-shop με 518 ευρώ. Μου έκαναν εντύπωση τα 8 ms. Γνωρίζει κανείς αν είναι καλή; Αξίζει τον κόπο να την αγοράσει κανείς για να παίζει παιχνίδια και να βλέπει DVD;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη ξεχνάς και την HYUNDAI L90D+

http://www.pixmania.com/gr/gr/90509/art/hyundai/ieuic-tft-19-imagequest-l.html#avisconso

http://graphics.tomshardware.com/display/20050215/index.html

 

Στα DVD γενικά οι 8ms δεν τα πάνε καλά.Πάρε καλυτερα μια με 12ms.Και φτηνότερες είναι και παιγνίδια παίζουν και DVD θα βλεπεις μια χαρά.

Κανε μια αναζήτηση με το google στο ιντερνετ θα βρεις πολλά γύρω από αυτό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελεις οθονη για παιχνιδια και να βλεπεις dvd,για μενα να παρεις την lg 1915s.Η γνωμη μου ειναι,οτι δεν αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για την 1980q,η οποια φοραει το ιδιο panel με την 1915s.Και οι 2 φορανε TN panel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελεις οθονη για παιχνιδια και να βλεπεις dvd,για μενα να παρεις την lg 1915s.Η γνωμη μου ειναι,οτι δεν αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για την 1980q,η οποια φοραει το ιδιο panel με την 1915s.Και οι 2 φορανε TN panel.

 

Σωστή η πρότασή σου.Μια χαρά είναι η 1915 για τη δουλειά που την θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to DVI den to skeftike kaneis? i 1915s exei mono analogiko input. stin nec mou i diafora einai megali se grafika kai keimeno. oti plirwneis pairneis.

Από μεγάλη εμπειρία που έχω με TFT δεν αξίζει TonyMontana να δώσει 200 Ευρώ παραπάνω σε ΤΝ μόνο για το DVI.Να έπαιρνε άλλο panel χαλάλι.Μέχρι 350 Ευρώ για ΤΝ είναι καλή αγορά.Από κει και πέρα πληρώνεις το μικρό response time το οποίο βέβαια στην πράξη είτε είναι 12 είτε 8 δεν θα το καταλάβει ποτέ κανείς.Αν είναι να δώσει 500 έως 600 Ευρώ μπορεί κάλλιστα να αγοράσει μια Samsung 193P ή μια Fujitsu Siemens P19-1A και θα έχει μια πολλή καλή οθόνη(με pivot) για όλες τις δουλειές(παιγνίδια,DVD,φωτο κλπ).Δεν λέω για Eizo L797,778 λόγω του ότι είναι πολύ πιο ακριβές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...