Προς το περιεχόμενο

H o8onh mou sfurizei


monimws_trelamenos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαλλον αρχίζει και τα "παιζει" ο καθοδικός σωλήνας. Και εγώ παλιά που είχα μια adi microscan 4gp άρχιισε να κάνει έτσι, και μετά απο 1 μήνα κάηκε εντελώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα η οθόνη μου σφυρίζει μερικές φορές και σταματάει άμα χαμηλώσω την ανάλυση (π.χ. από 1024x768 σε 800x600). Επίσης κάνει περισσότερη ώρα να ανάψει απ' ότι παλαιότερα. Οπότε μάλλον αργοπεθαίνει, έ; Δεν πειράζει, όσο αντέξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ.. Όταν διάβασα το topic, λεω «αυτό κάτι μου θυμίζει».. Όταν πέρισυ τα Χριστούγεννα πήρα καινούργιο υπολογιστή, πήρα μια 19άρα CRT Samsung SM957p.. Από την πρώτη στιγμή. Παρατήρησα ότι κάποιες φορές έκανε ένα ενοχλητικό σφύριγμα σε κάποιες στιγμές. Δεν μπορώ να ξέρω αν μιλάμε ακριβώς για το ίδιο σφύριγμα με τον φίλο. Δεν μπόρεσα να το προσδιορίσω αν ήταν μόνο όσες φορές είχε άσπρο η οθόνη ή κάτι τέτοιο, αλλά σίγουρα είχε σχέση με το τι έδειχνε η οθόνη εκείνη τη στιγμή. Γιατί αν τη στιγμή που το έκανε έκανα minimize το παράθυρο που είχα ανοιχτό εκείνη τη στιγμή, εξαφανιζόταν, και αν το επανέφερα επανερχόταν. Είχα ρωτήσει σε ένα άλλο φόρουμ, πολλοί μου είπαν να την πάω πίσω την οθόνη, εγώ την κράτησα να δω πως θα πάει, είπα «ε, αν καεί ας καεί, υπάρχει εγγύηση..». Και όχι μόνο κράτησε όπως είπα ενάμιση χρόνο χωρίς να καεί, αλλά μάλιστα, τώρα που το σκέφτομαι (γιατί ομολογώ ότι από ένα σημείο και μετά το ξέχασα), έχουν μειωθεί και οι φορές που το κάνει. Έχω αρκετό καιρό να το παρατηρήσω. Δεν ξέρω αν σταμάτησε να το κάνει, ή απλά το συνήθισα και δεν το προσέχω πια. Υπάρχει λογική τεχνική εξήγηση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι λόγω του λευκού φόντου.. Άνοιξα ένα καινούργιο έγγραφο word, που είναι λευκή όλη η οθόνη εκτός απο την μπάρα πάνω, και δεν σφυρίζει.. Δηλαδή εγώ μάλλον δεν έχω λόγους να ανησυχώ, έτσι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως κάτι που θα μπορούσα να κάνω, θα ήταν αν υπάρχει πρόβλημα να την πάω πίσω για αλλαγή (δεν θυμάμαι αν είχε ένα ή δύο χρόνια εγγύηση, αλλα αν συντρέχει λόγος θα το ελέγξω)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exw mia crt philips 107e4.

 

Twra teleftaia sumbainei to exhs: otan to fonto einai leuko h me polu anoikta xrwmata tote "sfurizei" ekneuristika.

 

Exei kaneis idea ti sumbainei? H apla h o8onh pe8ainei?

 

το συγκεκριμένο μοντέλο είναι για την ελληνική αγορά και σφυρίζει ...κλέφτικα! πάρε την φίλιπσ να τους το πεις, και ενημέρωσε μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως κάτι που θα μπορούσα να κάνω, θα ήταν αν υπάρχει πρόβλημα να την πάω πίσω για αλλαγή (δεν θυμάμαι αν είχε ένα ή δύο χρόνια εγγύηση, αλλα αν συντρέχει λόγος θα το ελέγξω)..

 

ama einai stin eggiisi ennoite oti tin pas gia elegxo kai allagi.ama den einai ston egiisi tote tin afineis opos exei.

 

Έχω την ίδια οθόνη με το ίδιο πρόβλημα!!!!!

 

Το πρόβλημα από ότι έχω δει το κάνει όταν είναι στα 60Hz. Αν τα αλλάξω σταματάει.

 

to na litourgeis othoni sta 60 hz prepei na ise psixakias.tha mamiseis ta matia sou me toso argo refresh.to ligotero apodekto einai ta 75 alla protinetai apo 85 kai pano.kala kanei kai den pezei kala sta 60 .sou dinei proidopoiisei na min xekaneis ta matia sou.den sas kourazei na tin exete sta 60????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to na litourgeis othoni sta 60 hz prepei na ise psixakias.tha mamiseis ta matia sou me toso argo refresh.to ligotero apodekto einai ta 75 alla protinetai apo 85 kai pano.kala kanei kai den pezei kala sta 60 .sou dinei proidopoiisei na min xekaneis ta matia sou.den sas kourazei na tin exete sta 60????

 

Αυτό πες το στον Carmack που ως γνωστό τα παιχνίδια με την μηχανή του Quake III και το Doom III έχουν ως default refresh τα 60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...