Προς το περιεχόμενο

Χαμηλη ταχυτητα στο adsl


Προτεινόμενες αναρτήσεις

geia xara.me ti taxitita sindeesai sto internet otan kaneis dial?sinithws oi 384 sindeontai h me 384 h me 448 tis perissoteres fores.mporei na ftaiei h sindesi.mporei na ftaiei h grammh sou.mporei na ftaiei o provider.pare mia netcarta mpas kai vreis thn ugeia sou.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paides exw syndesh ondsl 384.Pote den exw kataferei na katevasw me panw apo 20.Ti mporei na ftaiei.Menw Ampelokhpous.Mhpws tha mporouse na mou pei kapoios ti rithmiseis prepei na kanw gia na kataferw na katevasw me kana 30ari.Eyxaristw poly

xoris na trexeis tipota sto pc sou pigene sto site adsltest.forthnet.gr kai trexe to test na doume ti bgazeis.den ine thema rithmiseon.to mono pou tha mporouse isos na ginetai kai na mporeis na diorthoseis ine na ise sigouros oti sto pc sou den pezei kanas io i troyan pou endexomenois na sou troeei bandwidth .nai to exo dei kai auto.auto elegxetai me diaforous tropous.an fteei i grammi apla atixises.alla trexe to test kai pes mas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον κατεβάζεις από p2p και σε σκίζουν στο upload γι αυτό δεν πιάνεις max.

τώρα αν κατεβάζεις από http με τόσο μικρή ταχύτητα έχει πρόβλημα η γραμμή σου. αλλά αυτό θα το διαπιστώσεις από το site που σου έδωσε ο poulinos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eκανα edit τον τιτλο του μηνυματος ωστε να ειναι πιο διευκρινηστικος.

Κλαως ηρθες στο forum sylvestroUlis πες μας σε ποια περιοχη μενεις,ποιον provider εχεις κανε τη μετρηση στο site της forthnet και πες μας αποτελεσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα συναδελφοι!ειμαι χρηστης dsl 384 me provider otenet απο το σεπτεμβριο.μεχρι τον ιανουαριο ολα δουλευαν ρολοι αλλα απο τον φεβρουαριο και μετα μια βδομαδα η συνδεση φυσαει και μετα ενα μηνα σερνεται....εχω εκνευριστει αφανταστα διοτι δεν με βοηθαει ουτε ο οτε ουτε η οτενετ.η γραμμη ειναι μια χαρα της εχουν κανει ποιοτικο ελεγχο 2 φορες(!) αλλα λυση δεν μου βρισκουν...ο μεσος ορος download πλεον ειναι 15!!!!!!ημαρτον...και εχω και νετλιμιτερ οποτε upload εχω το ελαχιστο δυνατο.α!μενω γλυφαδα.τι σκ...<{&***$#%^ να κανω???????ευχαριστω για τον χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den mporeis na kaneis tipota.apla na ise sigouros oti to pc sou den exei kapoio problima giati exo dei pc me troyan na stelnei sinexeia data opote katalaveneis.trexe to test adsltest.forthnet.gr na deis ti bgazeis kai ekei.tha to trexeis xoris na trexei tipota allo.afou milises me ton ote den mporeis na kaneis kati allo.malon to dslam einai pixtra.apla pare se kana mina kai pes pali gia xamilis taxitites kai blepeis.alios mono an dokimaseis demo apo alli eteria.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζα ότι στην dsl το upload καναλι ειναι ανεξάρτητο από το download.

δηλαδή ότι εγώ που έχω 384/128 μπορώ να κατεβάζω με ~38 κ να στελνω ταυτόχρονα με ~12.

τελικά δεν ισχύει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεξάρτητα κανάλια είναι. Απλά όταν κατεβάζεις ταυτόχρονα στέλνεις κάποια πακέτα επιβεβαίωσης. Αν όμως έχεις full upload τότε τα πακέτα αυτά αργούν πολύ να σταλούν με αποτέλεσμα να κολλάει και το download σου (αφού περιμένει την επιβεβαίωση). Γι αυτό είναι απαραίτητο το netlimiter! Βάζεις ένα όριο στο upload 10-11 kb και είσαι οκ μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kanonika ine diaforeritka alla stin praxi den einai akribos etsi.exei na kanei kai me ta paketa pou leei o costinio pio pano exei na kanei me ta posa connections einai anixta gia auto kai to emule protinei na min baleis to megisto upload tis grammis sou.kai stin pstn ipotithetai einai xexorista alla ama anevaseis paei to downlaod.stin adsl isxueei ligotero auto alla kopse to download ligo prin to maximum kai tha ise mia xara.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to kalitero test gia na deis ti ginetai me to dslam sou ine diafores ores tis imeras na trexeis to test adsltest.forthnet.gr kai na deis ti bgazeis ekei.etsi tha deis genika ti pezei oles tis ores tis imeras.aparetites proipotheseis gia to test einai na min trexeis apolitos tipota kai na exeis java pou logika exoun oloi pia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεξάρτητα κανάλια είναι. Απλά όταν κατεβάζεις ταυτόχρονα στέλνεις κάποια πακέτα επιβεβαίωσης. Αν όμως έχεις full upload τότε τα πακέτα αυτά αργούν πολύ να σταλούν με αποτέλεσμα να κολλάει και το download σου (αφού περιμένει την επιβεβαίωση). Γι αυτό είναι απαραίτητο το netlimiter! Βάζεις ένα όριο στο upload 10-11 kb και είσαι οκ μετά.

Γιατι να βαλει τοσο υψηλο οριο;Εγω ειμαι με 2mbit και εχω στο DC++, 4kb limit upload με το Du Super Controller (πολυ καλυτερο απο το Netlimiter) αλλα δεν φαινεται να επιρρεαζει καν το download,καθως η γραμμη τερματιζει,παρολο που το DC εχει οριο σαν εφαρμογη μονο 4kb/s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...