Προς το περιεχόμενο

Acer 5022 WLMI vs Acer 1692 WLMI


jobous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά την αγορά φορητού κοντάστα 1300 - 1400 ?. Ακόμα δεν έχω αποφασίσει τι θα αγοράσω. Στην αρχή σκέφτηκα τον Acer 1692 WLMI. Πολύ καλή σχέση απόδοσης- χαρακτηριστικών /τιμής. Ύστερα σκέφτηκα το μοναδικό και μεγαλύτερο πρόβλημα που έχουν οι Acer. ΤΟ SERVICE. Επειδή ένας φίλος μου έχει αγοράσει έναν acer 1521 , είχε πρόβλημα η κάρτα γραφικών και από τότε που το πήγε έκανε ένα μήνα να τον δεί το καλοσκέφτομαι γενικώς για acer. Αλλά xθές πρόσεξα στα multirama τον Acer 5022WLMI . Τ.Χ. : AMD TURION ML30 35W,15,4'' TFT Wide Crystalbrite,512MB,60GB (αλλού- εξωτερικό- τον έχω δει και με 80GB) ,

ATI RADEON X700 64MB κτλ.Τιμή : 1150 ? .Γενικώς είναι περίπου το ίδιο πακέτο με τον 1692 αλλά σε πλατφόρμα AMD. Τι λέτε για Turion γενικά ? Αξίζει η αγορά τους? Από άλλους κατασκευαστές τι γίνεται (fujitsu?)? Κάτι έχω δεί σε HP ( αν δεν κάνω λάθος ) αλλά δεν πάει καλά στην κάρτα γραφικών. Τελικό ερώτημα Turion ή Centrino ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη λύση στα λεφτά αυτά είναι αυτό το λάπτοπ πολύ τίμιο απο άποψη κόστους απόδοσης.

Πρόσεξε την κάρτα γραφικών είναι η ati 9700 πολύ καλή κάρτα και όπως όλα τα siemens με 2 χρονάκια εγγύηση! :grin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...