Προς το περιεχόμενο

Αγορά WaterCooling???


kostastnt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, είχα ρωτήσει και παλιά για watercooling. Ήρθε όμως η στιγμή να αγοράσω... Επειδή αρχές Αυγούστου παίζουν 200-300Ευρώ, θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο σύστημα είτε κομμάτια είτε έτοιμο πακέτο με τα λεφτά που αναφέρω... Βασικά θέλω να είναι από μαγαζί υπολογιστών με απόδειξη... Εννοώ να μην είναι από μαγαζί με ενυδρεία η αντλία και από το Praktiker τα λάστιχα... Ηλεκτρονικές αγορές επιτρέπονται μόνο από μαγαζί υπολογιστών που να στέλνει απόδειξη και μεταφορικά μικρότερα των 10Ευρώ... Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δύσκολα πράγματα ζητάς.

 

Για έτοιμο kit μόνο ένα μπορώ να προτείνω...

το μεγάλο της Asetek ( http://www.asetek.de )

 

Για custom που θα σου βγεί και καλύτερο και κάπως φτηνότερο, πρέπει να πας σε διάφορα καταστήματα για να βρείς όλα όσα χρειαστείς.

π.χ. αλλού θα βρείς την μάρκα σωλήνων που θες, αλλού το ψυγείο, κλπ.

 

Μεταφορικά κάτω από 10ε ?

 

Οι courier πάνε με το βάρος και την περιοχή που είσαι και είναι το μαγαζί.

Και είναι άνω των 2 κιλών τα πράγματα.

Οπότε το κάτω από 10ευρώ ξέχνα το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμώτο γκαντεμιά... Για custom τα πράματα από άλλα μαγαζιά στα πόσα βγαίνουν? Αν είναι μόνο τα λάστιχα, εντάξει τα βάζω από την τσέπη μου... Για κούριερ άστο δεν πειράζει όσα να 'ναι, υπάρχει κολπάκι που ξεπερνιέται αυτό το πρόβλημα... Και σε ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα custom...

 

ένα παράδειγμα:

 

Θα πάρεις το ψυγείο BlackICE Extreme III από το xxxShop.

Θα πάρεις λάστιχα Tygon από το yyyShop :D

Θα πάρεις την αντλία και σφιγκτήρες από το zzzShop

Θα πάρεις το CPU/VGA block από το nnnShop

 

έτσι πάει το πράγμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν αντιθεση, για μενα η καλυτερη custom-made υδροψυξη ειναι ως εξης....:

 

Ψυγειο.....Το χαλκινο κυψελωτο του Ford Transit '87

Μπλοκ......Τα δοκιμασμενα μπλοκς του Μιχαλη (11) (Αν σε ενδιαφερει στειλε μου ΡΜ.Μενει κ Θεσσαλονικη!)

Αντλια......Εheim 1250. 1200 lr/hr Οτι πρεπει για μια καλη υδροψυξη !

Λαστιχα.....Θα συμφωνησω εν μερη με τον Βασιλη. Αριστα τα tygon, αλλα κ οι Clearflex ειναι σχεδον ιδιοι!

 

 

Αυτα με 230-260 Ευρω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν αντιθεση' date=' για μενα η καλυτερη custom-made υδροψυξη ειναι ως εξης....:

 

Ψυγειο.....Το χαλκινο κυψελωτο του Ford Transit '87

Μπλοκ......Τα δοκιμασμενα μπλοκς του Μιχαλη (11) (Αν σε ενδιαφερει στειλε μου ΡΜ.Μενει κ Θεσσαλονικη!)

Αντλια......Εheim 1250. 1200 lr/hr Οτι πρεπει για μια καλη υδροψυξη !

Λαστιχα.....Θα συμφωνησω εν μερη με τον Βασιλη. Αριστα τα tygon, αλλα κ οι Clearflex ειναι σχεδον ιδιοι!

 

 

Αυτα με 230-260 Ευρω....[/quote']

 

Βρε Γιάννη, δεν του είπα πάρε αυτά τα κομμάτια.

Δεν κατάλαβες ότι είναι example ? { παράδειγμα που λέμε }

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@billpeppas Ok,Κατάλαβα πώς πάει... Οπότε σιγά-σιγά πρέπει να αρχίσω να ψάχνω για κομμάτια... Οκ, σε ευχαριστώ πολύ!

 

@YDinopoulos Λίγο δύσκολο να πάρω αυτά φίλε μου... Κανένα από τα πράματα που αναφέρεις δεν είναι με απόδειξη από μαγαζί υπολογιστών... Το ψυγείο πρέπει από μαγαζί με ανταλλακτικά, το μπλόκ από χρήστη... Θέλω να έχουν απόδειξη από μαγαζί υπολογιστών αν γίνεται, για να μην τα βάλω από την τσέπη μου...

Το συγκεκριμένο μπλόκ πόσο πάει? Και περισσότερες πληροφορίες που μπορώ να διαβάσω, γιατί το είδα και σε άλλο Post... Σε ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα custom-made μπορούν να είναι καλύτερα και απο το Exos2 της koolance; Με την λέξη "καλύτερα" εννοώ πιο αθόρυβα και να βγάζουν χαμηλότερη θερμοκρασία.

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@YDinopoulos Λίγο δύσκολο να πάρω αυτά φίλε μου... Κανένα από τα πράματα που αναφέρεις δεν είναι με απόδειξη από μαγαζί υπολογιστών... Το ψυγείο πρέπει από μαγαζί με ανταλλακτικά' date=' το μπλόκ από χρήστη... Θέλω να έχουν απόδειξη από μαγαζί υπολογιστών αν γίνεται, για να μην τα βάλω από την τσέπη μου...

Το συγκεκριμένο μπλόκ πόσο πάει? Και περισσότερες πληροφορίες που μπορώ να διαβάσω, γιατί το είδα και σε άλλο Post... Σε ευχαριστώ πολύ![/color']

 

 

Κανε μια βολτα στο http://www.thelab.gr ! Οσο για το μπλοκ, υπολογισε κανα 40-50?. Μιλαμε ομως για το ΚΑΛΥΤΕΡΟ της αγορας. Και ενοοω παγκοσμιας αγορας! Οσο για το ψυγειο...Στο δοκιμαζει επιτοπου με πιεσμενο αερα αρκετων bar!

 

@billpeppas α) Καλο ειναι να δινουμε συγκεκριμενες απαντησεις κ οχι γενικες/αοριστες ωστε να μπορει να κρινει ο καθε ανθρωπος μονος του.

β) Πιστευω οτι αυτο το "παραδειγμα που λεμε" ειναι καπως

ειρωνικο...Μακαρι να σφαλω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα custom-made μπορούν να είναι καλύτερα και απο το Exos2 της koolance; Με την λέξη "καλύτερα" εννοώ πιο αθόρυβα και να βγάζουν χαμηλότερη θερμοκρασία.

 

Thanks

 

 

Ναι. Με το πιο πανω συστημα, και 2 απλους revoltec 120αρηδες στα 7V ειχα κ ησυχια, αλλα και εναν P4 3Ghz @ 264fsb με prime 4μιση ωρες. Θερμοκρασιες 38-42 αναλογα την χρηση.Default ειμουν 32-37 !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Γιάννη...ο bill που μιλάμε στο MSN είμαι ρε.

Και σου είπα παράδειγμα έκανα ρε.

Τι ειρωνία ?

 

 

Για την ερώτηση προηγούμενου παιδιού:

Ναι το custom είναι καλύτερο του Exos 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ΟΚ, κάνω αναζήτηση κομματιών... Θα επανέλθω σε λίγες μέρες με μερικές ερωτήσεις... Σας ευχαριστώ πολύ και STOP WAR...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...