Προς το περιεχόμενο

Ψύκτρα για socket A


senios4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΠΕΙΓΟΝ...

 

Είμαι κάτοχος ενός Athlon 2200+ (socket A). Με τιμή σας ανακοινώνω ότι με την ψύκτρα boxed του επεξεργαστή αυτού η θερμοκρασία του έχει φτάσει αισίως στος 78 βαθμούς!!! ΟΛΕΕΕΕΕΕ... Έχουν περάσει 2 χρόνια από τότε που τον πήρα και αρχικά ήταν μια χαρά.

 

Προφανώς φταίει η σκόνη και το γεγονός ότι δεν κάνει καλή επαφή τώρα πια η θερμοαγώγιμη πάστα. Όπως και να'χει όμως θέλω να πάρω μια καινούργια ψύκτρα έστω και αργά. Να μην είναι πανάκριβη αν γίνεται. Μια που είχα στο μυαλό μου (Zalman 7000) δεν χωράει τελικά στο κουτί μου μιας και το τροφοδοτικό είναι πολύ κοντά στη μητρική (Chaintech Zenith 7njs). Για πείτε καμια πρόταση. Μιλάμε φυσικά για λίγο θόρυβο. Κάποιος μου είπε για Thermalright si97. Πείτε μου τι γνώμη σας. Και αν προτείνετε thermalright πείτε και κανένα ανεμιστήρα να βάλω πάνω...

 

Λίγη βοήθεια πριν φωνάξω την πυροσβεστική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η thermalright είναι μια χαρά.......είναι όμως πολύ ακριβή για τον επεξεργαστή σου.

Εγώ σου πρωτείνω η την polo της thermaltake ή το 3d rocket της gigabyte.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την POLO και στις χαμηλές στροφές είναι αθόρυβη θα έλεγα - σε σχέση με αυτής της μαμάς AMD. Σε FULL Load έχω max 60oC αλλά δεν πάει παραπάνω οπότε δεν ανησυχώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...