Προς το περιεχόμενο

eleos me mandriva kai ondsl


IKARIWTHS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

re paidia de ginete den katafera pote mou na mpw me ta linux sto net.

twra agwrasa to indsl tou ote kai mou dinei ena modem usb-pstn me to opoio mpenw aneta sto net me windows ala me linux oxi(an kai to anagnwrizoun)

an xerei kapoios ti rythmiseis na dwsw se kde gia na to balw as mou pei.

to na mhn mporw na mpw sto net me apotrepei apo to na mathw 10pragmata gia ta linux giati prepei na kanw restart na mpw se windows kai meta na mpw net kai dwstou pali apo thn arxh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα φιλε.εγω εγκατέστησα σε ένα παλιό υπολογιστή που είχα το mandriva το οποίο βρήκα στο pc world.είχα μια κάρτα δικτύου με τσιπάκι realtec την οποία μόλις την έβαλα στο pc την αναγνώρισε άμεσα ( eth0).το modem dsl Που έχω ( SPEED TOUCH 530) έχει και μια θύρα ethernet πάνω.αν έχει και το δικό σου κάνε το εξής.

1) αν μπορείς να αποθηκεύσεις κωδικούς μέσα στο hardware του Modem κάνε το και σύνδεσε την κάρτα δικτύου με ένα utp cat5e με το Modem.υπάρχει περίπτωση να θέλει cross.αγόρασε και τα δύο και δοκίμασε.κανά δυο ευρώ και τα δύο θα σου πάνε

2) εγώ επειδή δεν είχα αποθηκευμένους τους κωδικούς του modem μέσα στο modem σύνδεσα την κάρτα δικτύου με το modem με ένα cross καλώδιο cat5e και αφού το έκανα πήγα μέσα στο Linux και στην περιοχή με τις ρυθμίσεις δικτύου πήγα και έφτιαξα μια σύνδεση dsl πάνω στην κάρτα δικτύου που έχω.δηλαδή στο eth0.έδωσα κωδικούς και είδα το θαύμα.

Εχώ ανοίξει και σχετικό topic για αυτό διότι το θεώρησα κατόρθωμα

Eλπίζω να βοηθησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...