Προς το περιεχόμενο

the guide of n00bs to adsl


Προτεινόμενες αναρτήσεις

paidia skeftomai na agorasw dsl alla genikws einai ena xaos h katastasi.

giafto thelw kapies simvoules apo tous ebeirous, kai apo aftous pou thn exoun pathei. epishs afto to thema ean ekselixthei se kati kalo borei na ginei sticky ws guide, kai na einai kati xrisimo. san faq.

 

ioriste loipon rwtaw

 

exw mia grammi pstn. glifada menw. apo oti eida iparxei diathesimo dslam sth perioxi mou kapou sth terpsithea opote borw na valw dsl. alla thelw perisoteres leptomeries sto tomea afto.

 

i. tha prepei na valw epipleon grammi adsl;

ii. ti tha prepei na plhrwnw kathe mhna;

iii. poia eteria simferei perisotero oson afora tis xamhlou taxithtas adsl; px 256/384

iv. to router ti pleonektimata exei; enadi tou aplou modem me ethernet;

v. to usb modem exei provlimata;

vi. ti tha prepei na proseksw;

 

 

kai oti allo pou de borw na skeftw afth th stigmh.

 

efxaristw ek twn proterwn gia th voitheia sas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) texnika den mpainei allh grammh, h adsl xrhsimopoiei ta uparxonta kalwdia

2) gurw sta 45 eurw sunolika gia mia 384 me aperiorista mb

3) edw oloi 8a diafwnhsoune

4) sundeeis pollous upologistes, einai sunh8ws kaluterhs poiothtas, kanei sharing to internet apo mono tou

5) nai einai usb.....mporei na mhn to blepoume se ola ta leitourgika

6) mhn kleisei h etaireia pou 8a pareis sundromh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, αν και δεν το βλέπω να βάζω άμεσα DSL. Είναι όμως στα μεσοπρόθεσμα σχέδια μου :)

Αυτή τη στιγμή έχω ISDN. Και επείδη είναι 2 γραμμές, πληρώνω κάπως μεγαλύτερο πάγιο, κάπου 6 ευρώ παραπάνω στο 2μηνο είναι αν δεν κάνω λάθος. Μπορώ να "επαναφέρω" τη γραμμή μου σε ptsn?? (ο δύσμοιρος νόμιζα οτι το πάγιο της DSL αντικαθιστά αυτό της ISDN).. Ή αν αφήσω την ISDN, το netmod είναι άχρηστο?? Ή θα υπάρχει και αυτό παράλληλα με το DSL modem??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα μπορείς να επαναφέρεις την γραμμή σου και να γίνει ξανά PSTN! Το modem που έχεις τώρα θα είναι άχρηστο, γιατί θα πάρεις ADSL modem...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πάγια που θα πληρώνεις κάθε μήνα είναι:

 

1) Πάγιο γραμμής PSTN/ISDN

2) Πάγιο γραμμής ADSL

3) Συνδρομή ISP ADSL

 

σιγουρα πληρωνουμε και παγιο γραμμης για την pstn/isdn?

 

απο που μπορω να μαθω στο Internet αν ειναι διαθεσιμη η adsl στην περιοχη μου?

 

Λογικά θα μπορείς να επαναφέρεις την γραμμή σου και να γίνει ξανά PSTN! Το modem που έχεις τώρα θα είναι άχρηστο, γιατί θα πάρεις ADSL modem...
το οποιο για να λειτουργησει, δεν θα πρεπει να συνδεθει με το modem της pstn/isdn γραμμης?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι' date=' αν και δεν το βλέπω να βάζω άμεσα DSL. Είναι όμως στα μεσοπρόθεσμα σχέδια μου :)

Αυτή τη στιγμή έχω ISDN. Και επείδη είναι 2 γραμμές, πληρώνω κάπως μεγαλύτερο πάγιο, κάπου 6 ευρώ παραπάνω στο 2μηνο είναι αν δεν κάνω λάθος. Μπορώ να "επαναφέρω" τη γραμμή μου σε ptsn?? (ο δύσμοιρος νόμιζα οτι το πάγιο της DSL αντικαθιστά αυτό της ISDN).. Ή αν αφήσω την ISDN, το netmod είναι άχρηστο?? Ή θα υπάρχει και αυτό παράλληλα με το DSL modem??[/quote']

 

Μπορεις να κανεις την γραμμη σου απο ISDN σε PSTN αλλα να θυμασε οτι θα πληρωσεις ( !!!!!!!!!!!! ) 28 Ευρω επιπλεον για την αλλαγη και ο ΟΤΕ θα ερθει να σου παρει πισω και το NetMod ( Το εκανα πριν 2 μηνες )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@lazaross

 

----------------------------------------------------------

 

Παράθεση:

Τα πάγια που θα πληρώνεις κάθε μήνα είναι:

 

1) Πάγιο γραμμής PSTN/ISDN

2) Πάγιο γραμμής ADSL

3) Συνδρομή ISP ADSL

 

 

 

σιγουρα πληρωνουμε και παγιο γραμμης για την pstn/isdn?

 

-----------------------------------------------------------

 

 

Ναι, θα πληρώνεις ΚΑΙ το πάγιο της PSTN/ISDN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...