Προς το περιεχόμενο

Wireless network problem!!


Elveleg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το εξής πρόβλημα: Έχω βάλει σε δύο υπολογιστές με win xp ασύρματες κάρτες (της tornado). Κάνω κανονικά τις ρυθμίσεις και στους δύο υπολογιστές αλλά όταν ο ένας από τους δύο (κ πάντα ο ίδιος) πάει να συνδεθεί στο ασύρματο δίκτυο με τον άλλον κολλάει ή κάνει reboot! Το δίκτυο έχει wep key, κ έχω δοκιμάσει να στήσω το δίκτυο και από τους δύο υπολογιστές. Ξέρει κανείς που μπορεί να οφείλετε;

υγ: ο υπολογιστής που παρουσιάζει το πρόβλημα είναι φρεσκοφορμαρισμένος... :-x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dokimase na valeis tous pio teleutaious drivers kai utility giati to idio provlima eixa kai egw me mia karta tornado.Me tous drivers pou eixe sto cd mou kollouse to pc i evgaze BSOD.Afou allaksa drivers den eixa kanena provlima.

 

Elpizw na petixei kai se sena...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia isws na kane la8os alla se wifi network pou exei sth8ei me dyo kartes pci (aoc) kai xwris access poin ginete mono koinh xrhsh arxeiwn kai oxi koinh xrhsh tou internet

 

isws kanw la8os, alla an 8ymamai kala auto to eixa diavasei sto manual ths linksys...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia isws na kane la8os alla se wifi network pou exei sth8ei me dyo kartes pci (aoc) kai xwris access poin ginete mono koinh xrhsh arxeiwn kai oxi koinh xrhsh tou internet

 

isws kanw la8os' date=' alla an 8ymamai kala auto to eixa diavasei sto manual ths linksys...[/quote']

 

Βασικά δεν νομίζω να ισχύει αυτό, γιατί στην αρχή για κανα μήνα μου δούλευαν όλα ρολόι, αλλά ένα ωραίο πρωινό αποφάσισαν οι υπολογιστές να κάνουν απεργία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia isws na kane la8os alla se wifi network pou exei sth8ei me dyo kartes pci (aoc) kai xwris access poin ginete mono koinh xrhsh arxeiwn kai oxi koinh xrhsh tou internet

 

isws kanw la8os' date=' alla an 8ymamai kala auto to eixa diavasei sto manual ths linksys...[/quote']

 

 

Αναφερω αρνητικα... δεν ισχυει, μιας και αυτη την στιγμη γραφω με τον φορητο ο οποιος περνει ιντερνετ ασυρματα απο τον σταθερο.... και μιλαμε παντα καρτα με καρτα... χωρις access point. ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ πολύ! έκανα το εξής: κατέβασα καινούριους drivers, έφτιαξα δίκτυο χωρίς ICS και μετά μέσω route add έβαλα gateway τον υπολογιστή με τη σύδεση internet. και τώρα ποστάρω από τον άλλον!!!! :grin: :wink: :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Εχω το Tornado 242 wireless router.

Πως ενεργοποιω την διαμόρφωση turbo mode, για να επιτύχει ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων της τάξης των 108Mbps?

Πηγα στο πλαισιο να το αλλαξω και ακουσον ακουσον μου ειπαν να περασω ενα

patch για πιασει τα 108mbps.

 

Δεν το βρηκα πουθενα αυτο το γαμ....ο patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...