Προς το περιεχόμενο

8elo na ftiakso forum


Legolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προτείνω να εγκαταστήσεις το vbulletin για το forum σου, είναι πιο απλό την εγκατάσταση, έχει πολύ περισσότερες δυνατότητες απο το phpbb, αλλά έχει και ένα τίμημα...Πρέπει να το αγοράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω να εγκαταστήσεις το vbulletin για το forum σου, είναι πιο απλό την εγκατάσταση, έχει πολύ περισσότερες δυνατότητες απο το phpbb, αλλά έχει και ένα τίμημα...Πρέπει να το αγοράσεις.

 

I agree με τον προλαλήσαντα. Το vBulletin είναι πολύ καλύτερο από το phpbb κατα την γνώμη μου. Αν δεν θες να δαπανήσεις χρήματα, τότε επέλεξε phpbbplus ή Xoops. ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iron druid πρέπει να έχεις πολλά λεφτά για ξόδεμα, τι visual basic προτείνεις, τι vbulletin..

 

Επί του θέματος, σε λίγο καιρό θα βγει το phpBB v3 που είναι πάρα πολύ καλό, αν δεν βιάζεσαι legolas μπορείς να το περιμένεις.(το xoops είναι cms δεν είναι φόρουμ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως δεν έχω πολλα λεφτα για ξόδεμα. Πολλά βιβλία έχω και διαβάζω αν και τώρα δεν έχω χρόνο. Τώρα όμως που έρχετε το καλοκαιράκι, ΤΕΛΕΙΑ!!!! Τι Visual Basic ? Που κολλάει η VB με τα Forum ? Θα το φτιάξεις με Visual Basic Net ? LegolasMade θα το κάνεις (LOL). Το Xoops ναι είναι CMS αλλά γίνεται τέλειο FORUM αν ασχοληθείς μαζί του. Ξεχαστηκα, όμως. Εσύ θες σκέτο forum. Μονόδρομος --> phpbbplus or phpbb και modαρέτω all alone.

 

Εγω σου προτείνω να στήσεις το forum πρώτασε localhost και μετα να το ανεβασεις. Το καλύτερο πακέτο που τα κάνει με την μία Install (Apache, SQL κλπ) είναι το appserv (δεν θυμαμαι link, googlάρε και θα στο βγάλει με την μία). Όταν το φτιάξεις και δεν έχεις bugs τότε με το καλό κανέ το pull up. Αν δείς προβλήματα θα είναι το chmod (777 rulez).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ανεβάσεις όλο τον κατάλογο που ονομάζετε update του vbulletin στο κατάλογο με τα κυρίως αρχεία του site σου (Π.χ. public_html), κατόπιν θα μετονομάσεις τον φάκελο από update σε άλλο όνομα (Π.χ. forum), και θα μεταβέίς στο http://www.το site σου.xxx/forum/install.php, για να "τρέξει" η εγκατάσταση. Πρωτύτερα όμως πρέπει να κάνεις καποιες αλλαγές στο αρχείο config.php, και να έχεις δημιουργήσει την sql database. Διάβασε το manual του vbulletin. Τα λέει αναλυτικότατα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι Visual Basic ? Που κολλάει η VB με τα Forum ? Θα το φτιάξεις με Visual Basic Net ?

 

Για το τόπικ δίπλα λέω.

 

Το Xoops ναι είναι CMS αλλά γίνεται τέλειο FORUM αν ασχοληθείς μαζί του.

 

IMHO δεν θα βαζα όλο αυτό το θηρίο μόνο για φόρουμ, άσε που το newbb έχει ένα σωρό άχρηστα features.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exo ftiaksei ena site alla tora 8elo na tou balo kai forum. pos 8a ginei auto?? doste mou na katalabo pos 8a to kano xoris polla logakia' date='

 

euxaristo[/quote']

 

 

Δεν υπάρχει ευκολότερος τρόπος

http://www.enosi.net/

Εκεί έχω φτιάξει και το δικό μου. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...