Προς το περιεχόμενο

θα ηθελα μια γνωμη για την LG L1980Q


glykatzhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πηγαινοντας στο πλαισιο μου αρεσε η sony sdms95p sta 700 ευρώ.Εχει καλά χαρακτηριστηκά και ωραίο design αλλα με ενα ψαξιμο στο φορουμ ειδα οτι ολοι εχουν μεγάλη εκτίμηση για τις LG.Οι EIZO συνηθως εχουν μεγαλο responce time ή θα ειναι απλησίαστες.και μια ερώτηση:τι ειναι το overdrive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

http://www.anandtech.com/displays/showdoc.aspx?i=2415

 

diavase ena review ths LG L1980UQ(U) (nomizw L1980W=L1980U as me dior8wsei kapoios an kanw la8os :) ) kai des ti paizei me thn sygkekrimenh o8onh...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Πηγαινοντας στο πλαισιο μου αρεσε η sony sdms95p sta 700 ευρώ.Εχει καλά χαρακτηριστηκά και ωραίο design αλλα με ενα ψαξιμο στο φορουμ ειδα οτι ολοι εχουν μεγάλη εκτίμηση για τις LG.Οι EIZO συνηθως εχουν μεγαλο responce time ή θα ειναι απλησίαστες.και μια ερώτηση:τι ειναι το overdrive

Η μεγάλη εκτίμηση προς τις LG δημιουργήθηκε κυρίως λόγω της άψογης εγγύησής της.Κατα τα άλλα είναι μέτριες οθόνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την συγκεκριμένη οθόνη την πήρε ένας φίλος μου. Μου φαίνεται αρκετά καλή και στον σχεδιασμό της, είναι πολύ λεπτή και ελαφρία, έχει χαμηλό χρόνο απόκρισης και είσοδο για DVI και βέβαια η εγγύηση που προσφέρει η Alman.

Αμα έχεις τη δυνατότητα πήγαινε σε κάποιο κατάστημα (στύλ πλαισίου) που έχει αρκετές οθόνες ανοικτές να δείς και από κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

gia to an einai kalh mporoume na to doume kai edw sugkritika me alla montela...

vevaia opws leei kai to anandtech einai upokeimenikh analysh :)

 

http://www.anandtech.com/displays/showdoc.aspx?i=2415&p=7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
gia to an einai kalh mporoume na to doume kai edw sugkritika me alla montela...

vevaia opws leei kai to anandtech einai upokeimenikh analysh :)

http://www.anandtech.com/displays/showdoc.aspx?i=2415&p=7

Εδώ βέβαια συγκρίνει την U με τα 12ms και όχι την Q με τα 8ms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι όπως έχει διαμορφωθεί η αγορά οθονών,δεν αξίζει να δώσει κάποιος 500 ευρώ για να πάρει μια 19" ΤΝ οθόνη που ναι μεν είναι καλή στα παιγνίδια αλλά αυτό είναι και το μόνο θετικό που έχει.Με 500 ευρώ μπορεί να πάρει καποιος μια οθόνη όχι ΤΝ που εκτός από το να παίζει θα μπορεί να ασχοληθεί και με άλλα πράγματα με πολλή καλή ποιότητα απεικόνησης.Αν βέβαια κάποιος θέλει να αγοράsει την LG1980Q επειδή ασχολείται 95% με γρήγορα παιγνίδια τότε δεν μπορώ φυσικά να πω τίποτε και μπορεί να κοιτάξει και άλλες παρόμοιες.(HYUNDAI L90D+,NEC LCD1970GX,BenQ FP937s+)

και φυσικά την πολλή φτηνότερη Samsung 913N που είναι πολύ συμφέρουσα

αγορά για έναν gamer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΝ panel,ιδιο δηλαδη με την 1915s.Οποτε πληρωνεις περιπου 200 ευρω παραπανω για τα 8ms και το DVI.Δεν ξερω αν τα αξιζει.Εγω προσωπικα μαλλον θα περιμενω την fujitsu-siemens P19-2.Εχει βγει στη γερμανια γυρω στα 500 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΝ panel,ιδιο δηλαδη με την 1915s.Οποτε πληρωνεις περιπου 200 ευρω παραπανω για τα 8ms και το DVI.Δεν ξερω αν τα αξιζει.Εγω προσωπικα μαλλον θα περιμενω την fujitsu-siemens P19-2.Εχει βγει στη γερμανια γυρω στα 500 ευρω.

Αυτά πληρώνεις.Οπότε παίρνει ένας gamer μια Samsung 913N που έχει 8ms αλλά όχι DVI και παίζει μια χαρά.Εξάλλου το DVI για τους gamers είναι πολυτέλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Επειδή δεν την θέλω μόνο για παιχνίδια, απ`ότι κατάλαβα απαρρίπτεται η LG.Θέλω μια καλή οθόνη σε όλους τομείς γιστί σκοπέυω να την κρατήσω πολύ καιρο δηλαδή ακόμα 2-3 συστήματα να αλλάξω η οθόνη θα μείνει.Τελικά μάλλον καταλήγω στη SONY SDMS95P.Εχει τσουχτερή τιμή αλλά φαίνονται καλά όλα τα χαρακτηριστικά της.Μήπως ξέρετε τι είναι το overgrive?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...