Προς το περιεχόμενο

Erwthsh gia watercooling kai oxi mono


Wintermute23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Exw enan Prescott 3,2Gh me stock cooler se kouti Thermatake Xasier VI kai otan exw tous duo anemisthres anoixtous exw 8ermokrasia CPU 58 kai System Zone 2 -->53

Duo erwthseis loipon:

1)Einai fusiologikes oi 8ermokrasies?Mporw na kanw kati na tis meiwsw.Na shmeiwsw pws ta kalwdia einai mazemena me autokollhta kai uparxei kalh metafora aera mesa sto kouti

2)Exw arxisei na pshnomai gia watercooling.Kati etoimo omws giati den eimai kai apo tous kaluterous stis sunarmologes.Please proteinetai mou kati kalo.

Skeftomai gia to Resonator ths Zalman h ena apo ta Aquarious III h Rocket ths Thermaltake.

Euxaristw ek twn proterwn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 βαθμους full load ή idle?

Αν ειναι idle αστα βραστα....Πας για καψιμο το καλοκαιρακι!

Αν ειναι full load ειναι καλα για prescott[Δηλαδή και μια καλή ψυκτρα όπως η xp-120 ή η Hyper6 θα σε καλύψει]

 

Τα custom ειναι καλύτερα και σιγουρα θα σου βγει πιο φθηνα!Ψαξου λίγο μήπως και μπορει να σε βοηθησει κανενας γνωστος σου ή ακομα και καποιο παιδι απο το forum[Δλδ βγαλε το παντου και πουθενα και γραψε απο που εισαι ;) ]

 

To zalman δε θα κανει σοβαρή δουλεια...μονο θορυβο γλιτωνεις

Τα άλλα δύο δε μου λένε κατι...

Ριξε μια ματια και στα asetek.Νομίζω ότι ειναι καλυτερη επιλογή απο τ'αλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Prescott oι θερμοκρασιες -δυστυχως- ειναι μια χαρα. Αν θες να δεις καποια βελτιωση (και πιθανο καποιο μελλοντικο o/c) σου προτεινω αλλαγη..

- Ψυχτρας

- Ανεμιστηρα

- Θερμοαγώγιμης πάστας

 

Εγω εχω βαλει της Τhermalright την ΧP-120 με εναν Enermax 120αρη ανεμιστηρα. Κ οταν "παιζω" με το cpu εχω

- 38-42 idle-full load @3.Ghz

- 41-43 idle - full load @3.9 Ghz

 

 

Για νερακι το Reserator δεν ειναι τοσο ασχημο αν δεν κανεις o/c, αλλιως ενα Bigwater θα ειναι ιδανικο (αν δεν θες να ψαχτεις σε custom λυσεις...)

 

Ελπίζω να σε βοήθησα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Den me endiaferei to overclocking.Apla 8elw apotelesmatikh kai oso to dunaton pio hsuxh psu3h.

Giati kai twra me tous duo anemisthres sto full sto full load ante na paei 60 ba8mous

Alla apo 8orubo einai kapws.Den eimai apo tous gkriniarhdes mias kai ta hxeia to kaluptoun,alla kai pali einaiu kati...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάλεις μια καλή ψυκτρα με ενα αθόρυβο fan θα εισαι καλυμένος πιστευω...Η υδρόψυξη παει πολυ και δε σου χρειαζεται!

 

XP-120 με εναν 120mm silent

ή

Hyper6 με έναν 80mm silent [Εχει fan απο τη μαμα της αλλά κανει σαν αεροπλάνο]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...