Προς το περιεχόμενο

Ποτε θα υπάρξουν διαθέσιμες θύρες?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν μερικές μέρες αγοράσα το dsl in a box ths forthnet. Την αίτηση την έστειλα την τριτη στην forthnet και αυτοι την έστειλαν χθες στον οτε. Παιρνω λοιπον την forthnet τηλεφωνο και ρωταω πότε θα γίνει η ενεργοποιήση. Μου λένε το πολυ σε 12 μέρες. Ακολουθεί ο παρακάτω διάλογος μεταξύ εμου και της κοπέλας στο τηλέφωνο.

ΕΓΩ: ''Απ'οτι ειδα στο internet αν και υπάρχει τεχνολογια dsl στην περιοχη μου δεν υπάρχει διαθεσιμότητα θυρών''. ΚΟΠΕΛΑ : ''Ε τοτε μπορει να πάρει παραπάνω μέρες.'' ΕΓΩ:''Ποσες μέρες δηλαδή?'' ΚΟΠΕΛΑ: ''Δεν ξέρω.'' ΕΓΩ: ''Να μάθετε.Εδωσα 170ε και δεν μπορώ να περιμένω 100 χρόνια για να γίνει ενεργοποίηση.Τι παει να πει δεν υπάρχουν θύρες?'' Κοπελα : ''.......''

Εκει τελειωσε η συζητηση.Το εκλεισα το τηλεφωνο και με με τα νευρα που ειχα εκεινη την στιγμη σκοτωνα ευχαριστως. Τι παει να πει ρε παιδια δεν υπαρχουν θυρες? Στην δαφνη μενω, δεν μενω στην Αλεξανδρούπολη.

Ποτε δηλαδη θα γίνει η ενεργοποιηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μερικές μέρες αγοράσα το dsl in a box ths forthnet. Την αίτηση την έστειλα την τριτη στην forthnet και αυτοι την έστειλαν χθες στον οτε. Παιρνω λοιπον την forthnet τηλεφωνο και ρωταω πότε θα γίνει η ενεργοποιήση. Μου λένε το πολυ σε 12 μέρες. Ακολουθεί ο παρακάτω διάλογος μεταξύ εμου και της κοπέλας στο τηλέφωνο.

ΕΓΩ: ''Απ'οτι ειδα στο internet αν και υπάρχει τεχνολογια dsl στην περιοχη μου δεν υπάρχει διαθεσιμότητα θυρών''. ΚΟΠΕΛΑ : ''Ε τοτε μπορει να πάρει παραπάνω μέρες.'' ΕΓΩ:''Ποσες μέρες δηλαδή?'' ΚΟΠΕΛΑ: ''Δεν ξέρω.'' ΕΓΩ: ''Να μάθετε.Εδωσα 170ε και δεν μπορώ να περιμένω 100 χρόνια για να γίνει ενεργοποίηση.Τι παει να πει δεν υπάρχουν θύρες?'' Κοπελα : ''.......''

Εκει τελειωσε η συζητηση.Το εκλεισα το τηλεφωνο και με με τα νευρα που ειχα εκεινη την στιγμη σκοτωνα ευχαριστως. Τι παει να πει ρε παιδια δεν υπαρχουν θυρες? Στην δαφνη μενω' date=' δεν μενω στην Αλεξανδρούπολη.

Ποτε δηλαδη θα γίνει η ενεργοποιηση?[/quote']

 

Den einai sto xeri tis forthnet sto an 8a ipar3oun 8ures i oxi alla stou OTE. Den mporeis na kaneis kati gia afto. merikoi perimenan kai 2-3 mines. Den katalava omws, h Alexandroupolh ti exei? Isa isa kalitera na eisia se eparxia... ekei einai pou yparxoun sigoura portes.

 

Ipomonh na kaneis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβως σημαινει δεν εχω διαθέσιμες θύρες? Οτι υπάρχουν πολλα ατομα που εχουν dsl και καλύπτουν το δίκτυο? Αν είναι έτσι λογικά θα τελειώσει καποιου η συνδρομή. Εσυ ποτε περιπου πιστεύεις οτι θα ενεργοποιηθει η συνδεση? Απο την εμπειρια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβως σημαινει δεν εχω διαθέσιμες θύρες? Οτι υπάρχουν πολλα ατομα που εχουν dsl και καλύπτουν το δίκτυο? Αν είναι έτσι λογικά θα τελειώσει καποιου η συνδρομή. Εσυ ποτε περιπου πιστεύεις οτι θα ενεργοποιηθει η συνδεση? Απο την εμπειρια σου

 

Akrivws, simenei oti uparxoun polla atoma sto diktio kai den yparxoun alles dia8esimes 8ires. Otan les 8a teliwsei i sindromh dld? Twn allonwn? De pistevw na teliwsei, giati aplws tis ananeonoyn. Kai an figei kaneis uparxei seira protereothtas. Ara an kapoios ekane etisi prin apo esena 8a mpei aftos kai meta esu.

 

Den yparxei sigkekrimenos xronos pou kanei anava8misi o OTE ta dslam toy (ekei pou yparxoun oi 8ures dld..). H empeiria moy mou leei oti peripou 3 mines kanei. AN apofasisei na kanei...AN. (Kapote 8a kanei). Alla afto den apokliei tin pi8anothta na perimeneis kai pano apo 3 mines. Yparxoun atoma pou perimenan poly perissotero kairo. Kai alla pio ligo.

 

Kalh tixh ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Mh dia8esimothta 8yrwn sthn perioxh sou shmainei me poly apla logia oti to DSLAM ths perioxhs sou einai full ayth ti stigmh kai o ote den mporei na se valei panw se ayto. 8a prepei na kaneis ypomonh prepei o ote na kanei mia anava8misoula se ayto pou sou eipa parapanw wste na dimiourghsei nees "8eseis" gia tous neous xrhstes twn yphresiwn DSL.

 

Ypomonh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.forthnet.gr/templates/viewcontentTmChRmArt.aspx?p=126909

 

"Αποκτήστε το ADSL in-a-box τώρα με τους παρακάτω τρόπους:

 

* Ξεκινήστε ελέγχοντας τη διαθεσιμότητα της υπηρεσίας ADSL πατώντας εδώ ..."

 

το διάβασες αυτό? Έτσι δίνεις τα χρήματα σου? Δεν σου φταίει σε καμία περίπτωση η 4νετ. Τα παράπονά σου στον ΟΤΕ. Να εύχεσαι να αυξηθούν σύντομα οι πόρτες στην περιοχή σου. Μερικές φορές είμαστε άδικοι με τις εταιρείες. το ότι πληρώνουμε δεν είναι δικαιολογία για να έχουμε παράλογες απαιτήσεις.

Αναγκαστικά πρέπει να περιμένεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok καταλαβα τωρα. Οποτε πρεπει να βασίζομαι στην τυχη,γιατι ο ποτε δεν προκειται να κανει αναβαθμιση.Ρε γαμωτο και τωρα που εχουν εξεταστικη τα πιτσιρικια νομιζα οτι θα υπήρχαν διαθέσιμες θύρες. Ελπιζω να ειμαι τυχερος και να γίνει η ενεργοποιηση σε κανα μηνα ,γιατι αν ειναι να περιμενω 4 μηνες ζητω που καηκαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπα οπα οπα.Φιλε ασπιριν μπηκα στο σιτε που μου ειπες ,εγραψα το τηλεφωνο μου και μου βγηκε αυτο:

Υπάρχει δυνατότητα πρόσβασης ADSL στην περιοχή σας.

Αρ. τηλεφώνου: 210 97...... Είδος σύνδεσης: PSTN

 

 

Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το τμήμα εξυπηρέτησης

πελατών της FORTHnet στο 800-11-38888

 

Μέσα σε ελάχιστο χρόνο, το εξειδικευμένο προσωπικό μας θα

σας βοηθήσει στην επιλογή και άμεση ενεργοποίηση του

κατάλληλου πακέτου συνδρομής

FORTHnet Fast Internet ADSL

Mπαινω ομως και εδω http://www.otebusiness.gr/adslwizard.asp και βαζω το τηλεφωνο και μου βγαζει αυτο. Στη περιοχή σας, υπάρχει εγκατεστημένη τεχνολογία ADSL αλλά προς το παρόν δεν υπάρχουν διαθέσιμες προσβάσεις (πόρτες ADSL). Εφόσον επιθυμείτε, μπορείτε να υποβάλλετε το αίτημα σας online και να είστε σε σειρά προτεραιότητας ώστε το αίτημα σας να ικανοποιηθεί όταν υπάρξει διαθεσιμότητα προσβάσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...