Προς το περιεχόμενο

ΔΕΝ ΜΕ ΚΟΒΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

στις 21 του μαη τελειωσε η 3μηνη συνδεση που ειχα με το πακετο της forthnet adsl in a box. αποφασισα να μην ανανεωσω διοτι σκεφτομουν το καλοκαιρι οπου το μισο θα λειπω και ετσι με την ευκαιρια θα πεσουν οι τιμες.

ομως σημερα και υστερα απο 20 μερες με εχουν ακομη συνδεμενο !

το πιο κουφο ???? η γραμμη μου παραμενει dsl απο τον οτε.

ουτε ο οτε μου εχει επαναφερει την γραμμη σε pstn.

θα ξερετε οτι με το πακετο adsl in a box η forthnet πληρωνει το παγιο της γραμμης στον οτε. μετα το τριμηνο σου κοβουν την dsl γραμμη αντιθετα οπου αν κανεις ο ιδιος αιτηση στον οτε, σου κοβουν την dsl γραμμη αφου τους το ζητησεις πρωτα τηλεφωνικα.

ετσι μου ειχαν πει απο την forthnet.

ξερει κανεις τι εχει συμβει ?

παντως αυτο που εκανε η forthnet το βρισκω πολυ εξηγημενο. μπραβο τους.

δεν με ειδαν σαν πορτοφολι. αυτο που με παραξενευει ομως ειναι ο οτε.

επισης τωρα ο υπολογιστης κανει περισσοτερο χρονο να συνδεσει το μοντεμ (cryptof200) και να δω οτι η γραμμη dsl εγινε connected.

περιπου στα πεντε λεπτα. επισης αν σηκωσω το τηλεφωνο και μιλησω με καποιον ακουω μετα απο λιγα sec's εναν θορυβο σαν βουητο που δεν σταματα και ο συνομιλητης δεν με ακουει πια. δεν χρειαζεται να ειμαι συνδεδεμενος φια να ακοθω τον φριχτο θορυβο. φτανει να ειναι ανοιχτο το pc και να τροφοδοτει με ρευμα το modem

περιεργο δεν εχω βγαλει το φιλτρο απο την τηλ. πριζα.

επισης τις μισες φορες μου λεει οτι συνδεθηκα με 352kbps kai oxi me 384.

ξερει κανεις τι συμβαινει ?

και μην μου πειτε να παρω τον οτε να ρωτησω

δεν θελω να βγαλω το ματι μου μονος μου και να μου κοψουν την dsl .χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλαρακι warewolf τί σχέση έχει ο ΟΤΕ με σένα? Αφού χρησιμοποιείς νοικιασμένη γραμμή ΟΤΕ απ' τη forthnet. Το λες και μόνος σου οτι τη γραμμή του ΟΤΕ την πληρώνει η forhtnet. Άρα όταν αποφασίσει η forthnet να σου κόψει τη dsl θα κοπεί αυτόματα κι απ' τον ΟΤΕ.

 

To πότε θα σου το κόψουν δεν ξέρω αλλα να σαι σίγουρος ότι θα γίνει. Απ' ότι έχω ακούσει είναι πολιτική της forthnet να δίνει ένα περιθώριο για την ανανέωση μέχρι ενα μηνα ίσως.

Πάντως αυτά ρυθμίζονται αυτόματα απο computer. Άρα μη νομίζεις ότι σε ξέχασαν. Έχεις την εντύπωση ότι είναι κάποιος υπάλληλος που ελέγχει συνέχεια τις ημερομηνίες λήξης των συνδρομών? Ή ότι έχουν και έναν υπάλληλο να διαβάζει το Insomnia και το adslgr μήπως τους ξέφυγε κανας συνδρομητής? Όχι βέβαια, γίνονται απ' το computer τους. (ό,τι θέλει γράφει εδώ ο καθένας...)

 

Όσο για τη λύση στο πρόβλημα με το σκατο Crypto η λύση που θα σου προτείνω είναι μια. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοουσα doc1000 οτι ΕΓΩ εχω προπληρωσει το παγιο τριμηνου του οτε στην forthnet και αυτοι τον πληρωσαν με τα δικα μου λεφτα οκ ?

τωρα, να μου κανει 1 μηνα δωρεαν προσβαση η forthnet το καταλαβαινω, αλλα ενοεις οτι βαζει και απο την τσεπη της χρηματα (19.90+19φ.π.α.) για να μου πληρωσει τον εξτρα μηνα παγιο του οτε ?

ΜΗΠΩΣ, λεω μηπως, στον επομενο λογαριασμο του οτε δω μεσα και χρεωση adsl γραμμης με την προφαση οτι δεν μου την εκοψαν επειδη δεν το ζητησα ?

αυτο αν γινει θα ειναι απατη διοτι η forthnet μου ξεκαθαρισε οτι μετα το τριμηνο ο οτε σε κοβει αν δεν ανανεωσεις τη συμβαση.

αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια ολα αυτα dali13gr αλλα η τριμηνη συνδεση που ειχα δεν περιλαμβανε τον ενα μηνα δωρο.

εγω ειχα παρει το adsl in a box ΠΡΙΝ αρχισουν αυτη την προσφορα.

ξεκινησε απο 21 φεβρουαριου και αυτοι αν θυμαμαι καλα την προσφορα την αρχισαν με τα πακετα απριλιου η μαιου οποτε εγω δεν ειχα προσφορα 1 μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχως. γιατι δεν θα ηθελα να πληρωσω παγιο στον οτε χωρις να το θελω.

και κατι αλλο. μου μυριζει οτι οι τιμες θα πεσουν κι αλλο οχι μονο στους providers αλλα και στον οτε. και το ενστικτο μου δεν με γελαει εμενα... θα δειτε.

μου θυμιζει την περιπτωση των αυτοκινητων. λιγο πριν ερθουν τα νεα μοντελα μας δινουν τα προηγουμενα φτηνοτερα και σε 100 δοσεις για να τα ξεφορτωθουν.

τωρα εχουμε τη μειωση για τους φοιτητες και η ψαλιδα πρεπει να κλεισει για τους υπολοιπους αλλιως θα πεσει μεγαλη γκρινια.

δινουν τωρα ψιλομειωμενες τιμες και 1-2-3 μηνες δωρο μπας και παρουν κανα νεο συνδρομητη γιατι οπως ολες οι εταιριες κανουν, σχεδιαζουν μειωση τιμων ουτως η αλλως. ειναι τυχαιο και στις εταιριες κινητης οπου οταν μια κανει δωρα κ.τ.λ. κανουν και οι υπολοιπες ? προσχεδιασμενα ειναι ολα απο την αρχη και συνενοουνται οι εταιριες μεταξυ τους για να υπαρχει υγειης ανταγωνισμος.

ειμαι σιγουρος οτι η επομενη πτωση θα ειναι αμεσως μετα το καλοκαιρι που ολοι θα επιστρεψουν απο διακοπες και υστερα λιγο πριν το τελος του ετους, οπου και πιστευω θα πληρωνουμε οσο και οι φοιτητες.

απλα θελουν να μας ξεζουμισουν λιγο ακομη οικονομικα πριν επελθει το αναποφευκτο.

δηλαδη ιδιες τιμες για ολους φοιτητες και μη.

ξερουν οτι αν δεν το κανουν δεν προκειται να δουν μεγαλη αυξηση χρηστων adsl.

μην ξεχναμε οτι ετοιμαζουν και SDSL ΚΑΙ T1 γραμμες να δωσουν στο τελος του ετους.

αν δεν μας ικανοποιησουν νωριτερα θα τους γραψουμε και αυτο το ξερουν.

υπομονη λοιπον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

warewolf gia t1 oute logos xehase to.oi meioseis tha ginontai sinexeia kai mesa sto kalokairi,apla tha perasoume se dsl2 kapoia stigmi kai apo oti diabasa se kapoio section prota tha ginei etairika ayto...oso giato sdsl asto den to sxoliazo akoma

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ξεχναμε οτι ετοιμαζουν και SDSL ΚΑΙ T1 γραμμες να δωσουν στο τελος του ετους.

:mrgreen: :mrgreen: :-D :-D

Sorry,αλλά το βρήκα αρκετά διασκεδαστικό,είναι και περασμένες 12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλαρακι warewolf τί σχέση έχει ο ΟΤΕ με σένα? Αφού χρησιμοποιείς νοικιασμένη γραμμή ΟΤΕ απ' τη forthnet. Το λες και μόνος σου οτι τη γραμμή του ΟΤΕ την πληρώνει η forhtnet. Άρα όταν αποφασίσει η forthnet να σου κόψει τη dsl θα κοπεί αυτόματα κι απ' τον ΟΤΕ.

 

To πότε θα σου το κόψουν δεν ξέρω αλλα να σαι σίγουρος ότι θα γίνει. Απ' ότι έχω ακούσει είναι πολιτική της forthnet να δίνει ένα περιθώριο για την ανανέωση μέχρι ενα μηνα ίσως.

Πάντως αυτά ρυθμίζονται αυτόματα απο computer. Άρα μη νομίζεις ότι σε ξέχασαν. Έχεις την εντύπωση ότι είναι κάποιος υπάλληλος που ελέγχει συνέχεια τις ημερομηνίες λήξης των συνδρομών? Ή ότι έχουν και έναν υπάλληλο να διαβάζει το Insomnia και το adslgr μήπως τους ξέφυγε κανας συνδρομητής? Όχι βέβαια' date=' γίνονται απ' το computer τους. (ό,τι θέλει γράφει εδώ ο καθένας...)

 

Όσο για τη λύση στο πρόβλημα με το σκατο Crypto η λύση που θα σου προτείνω είναι μια. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟ ![/quote']

giati na to petaksi to crypto???se xalai??????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν ξερω αν φταιει το crypto για τον ανηξηγητο θορυβο (σαν χιονια tv) που ακουω τις τελευταιες 10 μερες. το ακουω μεσα στο τηλεφωνο μετα απο 10 περιπου δευτερολεπτα αφοτου εχω παρει ή δεχτει κληση στο τηλ και τον θορυβο αυτο τον ακουει και ο συνομιλητης

τον κανει οταν το pc ειναι ανοιχτο(δηλ. τροφοδοτειται με ταση το modem).

υποψιαζομαι το φιλτρο της γραμμης και οχι το crypto.

αυτο παει μια χαρα. αλλα ισως και τα φιλτρα να χαλανε.

εχει τυχει σε κανεναν αλλον τετοιο προβλημα με ηχο στη συσκευη τηλεφωνου ?

μπορει ο οτε επειδη δεν πληρωσα να μου παρεχει μεν adsl αλλα μισοχαλασμενη...

καραλλοοοολλλλλλλ!!!!χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν ξερω αν φταιει το crypto για τον ανηξηγητο θορυβο (σαν χιονια tv) που ακουω τις τελευταιες 10 μερες. το ακουω μεσα στο τηλεφωνο μετα απο 10 περιπου δευτερολεπτα αφοτου εχω παρει ή δεχτει κληση στο τηλ και τον θορυβο αυτο τον ακουει και ο συνομιλητης

τον κανει οταν το pc ειναι ανοιχτο(δηλ. τροφοδοτειται με ταση το modem).

υποψιαζομαι το φιλτρο της γραμμης και οχι το crypto.

αυτο παει μια χαρα. αλλα ισως και τα φιλτρα να χαλανε.

εχει τυχει σε κανεναν αλλον τετοιο προβλημα με ηχο στη συσκευη τηλεφωνου ?

μπορει ο οτε επειδη δεν πληρωσα να μου παρεχει μεν adsl αλλα μισοχαλασμενη...

καραλλοοοολλλλλλλ!!!!χαχα

ego exo to crypto f200 kai den exo kanena apolitos provlima.ego den exo vali filtro.exo vali splitter sth kentriki grammi kai apo eki fevgi ena kalodio gia to modem kai ena kalodio gia tis siskeves.den ksero giati merikoi ypotimoun ta crypto proionta.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...