Προς το περιεχόμενο

Ποια 19" TFT; Μπερδεύτηκα!


ckck20

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, έχω φάει αμέτρητες ώρες ψάχνοντας, διαβάζοντας σε φόρουμς γνώμες και απόψεις και μελετώντας specifications. Αποτέλεσμα; Τα χω παίξει! Δεν ξέρω τι να πάρω! Ξέρω τις ανάγκες μου, ξέρω και πόσα διαθέτω αλλά ποια απ'όλες; Θέλω μια μέχρι 400ευρώ για Internet,office και videos. Δε θα χρησιμοποιηθεί για παιχνίδια αφού δεν τα σηκώνει η κάρτα σε ψηλές αναλύσεις.

Τώρα κοιτάζω τη Sony SDM-HS95. Εγγύηση για 0 pixel δεν έχει, ούτε και DVI. Τι λέτε, είναι καλή; Εσείς ποια προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω μια μέχρι 400ευρώ για Internet,office και videos.

Εχεις αρκετές επιλογες αφού δεν την θέλεις για παιγνίδια.Αρα αποκλείουμε τα ΤΝ panel και πάμε στα πιο ποιοτικά με καλύτερη ποιότητα απεικόνισης.

Δες με τα λεφτά που διαθέτεις και λίγο παραπάνω για Iiyama E485S,Belinea 101920,Iiyama ProLite E481S,NEC LCD1970NX,LG L1930B, και χωρίς DVI τις φτηνότερες Belinea 101906,Acer AL1913s,Samsung 910N,

Θα μείνεις απ όλες ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Είμαι μεταξύ της Iiyama E485S και της Sony SDM-HS95. Η Acer είναι Acer...Belinea δε βρήκα διαθέσιμες στην Ελλάδα πλην ενός καταστήματος με το μοντέλο 101906. Η Iiyama και η Samsung μέχρι και 6 καμένα pixel! Αυτό δε μου αρέσει! Η Sony από την άλλη επιτρέπει ως 2. Αλλά δεν έχω διαβάσει πουθενά κάτι για τη Sony. Παράξενο. Λες και κανείς δεν την αγοράζει! Μεταξύ Sony και Iiyama μάλλον Sony για το όνομα, αξιοπιστία και λιγότερα pixel. Αλλά είναι καλή η συγκεκριμένη οθόνη ή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Είμαι μεταξύ της Iiyama E485S και της Sony SDM-HS95. Η Acer είναι Acer...Belinea δε βρήκα διαθέσιμες στην Ελλάδα πλην ενός καταστήματος με το μοντέλο 101906. Η Iiyama και η Samsung μέχρι και 6 καμένα pixel! Αυτό δε μου αρέσει! Η Sony από την άλλη επιτρέπει ως 2. Αλλά δεν έχω διαβάσει πουθενά κάτι για τη Sony. Παράξενο. Λες και κανείς δεν την αγοράζει! Μεταξύ Sony και Iiyama μάλλον Sony για το όνομα, αξιοπιστία και λιγότερα pixel. Αλλά είναι καλή η συγκεκριμένη οθόνη ή...

Την Acer την αδικείς.Την είδα από κοντά την δούλεψα μισή ώρα και μπορώ να πω ότι άξιζει τα χρήματα της.Στα γρήγορα παιγνίδια "σέρνεται" μόνο.

Μεταξύ SONY και Iiyama να προτιμήσεις την δεύτερη.Oχι την 485 αλλά την 481S.Πολλή καλή οθόνη.Εχει S-IPS panel που θα σε καλύψει στα πάντα.Μη φοβάσαι τα καμένα pixel στις Iiyama.Περνάν από διπλό έλεγχο στην παραγωγή.Πρέπει νάσαι πολύ γκαντέμης

για να σου τύχει.Αυτό ισχύει για τις 481s.Oi 485 είναι "επίφοβες" λόγω και του πιο "ευαίσθητου" panel.

Sony δεν αγοράζουν πολλοί διότι στην ουσία δεν υπάρχει λόγος να τις αγοράσουν.Δεν προσφέρουν κάτι νέο,συνήθως έχουν μόνο τα βασικά και κοστίζουν ακριβά.Η Sony έχει μείνει πίσω στις TFT αλλά είναι μπροστά...στις τιμές.

H συγκεκριμένη HS95 είναι της πλάκας οθόνη.Για τη δουλειά που είπες ότι θέλεις να αγοράσεις την οθόνη μη την κοιτάς καθόλου.

Να δεις οπωσδήποτε από κοντά την SAMSUNG 910Ν.Εχει PVA πανελ που δεν θα βρεις σε άλλη οθόνη αυτής της κατηγορίας τιμής.Θα σου μείνουν και λεφτά να "επενδύσεις"αλλού.

http://www.infoshop.gr/product.asp?PrID=207231

Η ΒELINEA 101906 πολλή καλή είναι.Νομίζω ότι έχει και ZERO PIXEL εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαγή πλεύσης τότε! Μεταξύ της Belinea 101906 και της Samsung 910N, μάλλον λέω τη Belinea. Έχω μια 15crt Belinea εδώ και 5 χρόνια και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Τώρα βλέπω πως έχει και 0pixel εγγύηση και TCO03. Ενώ η Samsung δεν έχει τέτοια εγγύηση και έχει TCO99. Ε μα 2006 έρχεται... Θα το μελετήσω ακόμα λίγο να δούμε πού θα καταλήξουμε τελικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Makrya apo Sony. Oi oroi ths eggyhshs gia ta kamena pixel einai geloioi.

Panw apo 3 pixel kai me apostasth megalyterh twn 5pixels to ena apo to allo.

Oso kala panel kai na forane den goystarw na vlepw oyte ena pixel kammeno kai na

exw dwsei kai fragka.

Filos phre thn HS95p/B (680?,me to X-Black panel) kai me to kalhmera eixe kammeno pixel

katw aristera konta sto Start menu twn Windows.Kai h monh diafora pou katalava me to mati se sxesh me thn LG mou htan h fwteinonthta.

Opoia o8onh kai na pare ma8e posh eggyhsh dinei kai me poious orous.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...