Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια με SONY DSC-T33


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά γεια σας

Την περασμένη εβδομάδα πήρα τη SONY CYBERSHOT DSC-T33.

Η προηγούμενη μηχανή μου είναι η Canon powershot A40. Μπορώ να πώ ότι οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι απογοητευτικές. Όταν φωτογραφίζω σε Auto mode οι photos μου είναι απογοητευτικές και από άποψη φωτισμού και απόδοσης χρωμάτων για να μην αναφέρω το γεγονός ότι αν το χέρι δεν είναι ..."τρίποδας" σε σταθερότητα 2 στις 4 βγαίνουν κουνημένες. Οι καλύτερες φωτό που έχω με τη Sony είναι φτωχοί συγγενείς αυτών της Canon. Υπάρχει κάποιος με αντίστοιχα προβλήματα που τα ξεπέρασε? Αντιλαμβάνομαι ότι είναι θέμα ρυθμίσεων αλλά δεν μπορώ κάθε φορά που θέλω να τραβήξω μια φωτογραφία να ανησυχώ μήπως πρέπει να κανω αυτήν ή την άλλη ρύθμιση.

Περιμένω προτάσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ανεβαζεις καποιες photo resized π.χ στο http://www.imageshack.us/ να δουμε γιατι μιας και την εχω δοκιμασει τη συγκεκριμενη σε καλες φωτιστικες συνθηκες ειναι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φαντάζομαι την αφήνεις να κάνει focus ... εγώ έχω την Τ1 που θεωρώ παρόμοια και έχω και εγώ προβλήματα αλλά όχι 1 στα 2 .... αλλά 1 στα 6 σίγουρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H mhxanh einai mia xara. To problhma einai oti para einai polu mikrh kai elafrua me apotelesma to xeri sou na mhn einai sta8ero. Gia auto to logo genika thn allh fora pou 8a pareis fwtografikh mhxanh dialekse mia mhxanh pou na exei normal mege8os. Twra afou thn agorases h monh lush pou blepw einai na agoraseis tripoda h na thn poulhseis sto ebay kai na agoraseis kapoia allh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ανεβάζεις καμια φοτό όπως είπε και ο adams για να δούμε αν το πρόβλημα είναι στην εστίαση ή αν όντως είναι κουνημένη? Έχει διαφορά το ένα απ' το άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...