Προς το περιεχόμενο

K-world Xpert Tv-pvr Usb 2.0


μανος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασα από πλαίσιο μέσω internet την παραπάνω κάρτα.

 

Έγινε κανονικά η εγκατάσταση άνοιξα το πρόγραμμα έπιασα και σταθμούς και όλα καλά μέχρι που έκλεισα το συνοδευτικό πρόγραμμα της κάρτας.

Όταν το ξανάνοιξα δεν έπιανε τίποτε.

Χρειάστηκε να απεγκαταστήσω τους drivers και να τους ξαναεγκαταστήσω για να δουλέψει, αλλά μέχρι να ξανακλείσω το πρόγραμμα.

 

Μίλησα με πλαίσιο και μου πρότειναν να κατεβάσω από την ιστοσελίδα της εταιρίας νέους drivers πράγμα που έκανα δίχως αποτέλεσμα.

Επίσης μου είπαν να το στείλω πίσω, αλλά δεν νομίζω να φταίει το hardware.

 

Καμία ιδέα για το τι drivers να δοκιμάσω, ή κάποιο άλλο πρόγραμμα που να παίζει tv και ράδιο. (ναι αν και δεν το αναφέρει το πλαίσιο η συγκεκριμένη κάρτα παίζει ράδιο)

 

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=29&Nav_Section_Id=911&Catalog_Id=1&Product_Id=167318&Merchant_Id=1&sts_cid=3

http://www.kworld.com.tw/en/download/pvr-usb-2.html (το δοκίμασα αλλά τίποτε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ena paromio exw k world exw agorasi edw kai 6 mines apo plesio! sinexia exw problem me driver (toys pernaw sinexia!) kai to software poy eine mazi den eine kai apo ta kalitera! exeis dokimasi na to perasis metaapo format????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά τα βήματα είναι τα εξής

1. Format

2. Εγκατάσταση των windows.

3. Εγκατάσταση του SP1 (ή μπορεί να το παραλήψουμε; το αναφέρω διότι χωρίς το SP1 οι θύρες USB δουλεύουν ώς 1.1 και όχι ως 2)

4. Σύνδεση της κάρτας με την θύρα USB.

5. Εγκατάσταση των drivers.

6. Εγκατάσταση του συνοδευτικού προγράμματος.

7. Εγκατάσταση όλων των υπολοίπων προγραμμάτων.

 

και μετά δουλεύει; (τουλάχιστον σε σένα δούλεψε με αυτήν την σειρά;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

egw basika litoyrgo poli ta linux (suse 9,2) kai ta win ta exw xwreis sp1 kai mono gia games kai teties doylies... emena meta apo format perasa toy draiver toy k world kai tis kartas hxoy... doyleyh kanonika meta apo ayto s emena!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ.

Θα το δοκιμάσω να κάνω format σύντομα.

 

Άραγε ξέρει κανείς εναλλακτικό πρόγραμμα για ράδιο;

Για TV έχω βρεί αλλά για ράδιο τίποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βρει πολλά αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει.

 

Την κάρτα την δουλεύω στο pc του γραφείου ως ράδιο μέχρι τώρα (με τα γνωστά προβλήματα) λόγω έλλειψης κεραίας TV.

Ένας συνάδελφος είπε ότι θα φέρει εσωτερική κεραία.

 

Μετά από μία εβδομάδα που θα ξανάπαω στο γραφείο θα δοκιμάσω ποιο πρόγραμμα δουλεύει καλύτερα και θα σε ειδοποιήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα και εγώ μια κάρτα τηλεόρασης απο Κ-world και είχε ένα μάτσο προβλήματα, τα οποία δεν λύνονταν ούτε με νεους drivers και software. Τελικά την πούλησα και βρήκα την υγεία μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

k egw tin exw gia doylia (grafw dvd tis miteras moy apo kasetes cameras!) alla den mporw na pw pos eine i kaliteres! ap oso exw katalabi kalitera na parw kapoia stygmi mia esoteriki......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...