Προς το περιεχόμενο

erwthsh gia overclocking


gesy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

kalhspera se olous, exw mia erwthsh basika me to overclocking tou epexergastei. exw mb asus k8-e deluxe, anthlon 64 socket 754 sta 2 ghz, sto bios exei auxhsh 1%, 3%, 5%, 10% sthn epexergastikh isxei alla den mporw na to paw panw apo 3%, mexri ekei paei, an xerei kapoios tropo na to auxhsw 'h an exei sunanthsh to idio problhma kai mporei na dwsei kapoia idea. euxaristw gia opoia bohthia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις μεχρι εκει παει ? το εχεις μηπως στο dynamic o/c ?

 

λογικα με τη stock ψυχτρα θα μπορει να παει και παραπανω .

 

δοκιμασες να αλλαξεις το fsb ή τον πολλαπλασιαστη αν ειναι ξεκλειδωτος ?

 

. . . με το μαλακο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις μεχρι εκει παει ? το εχεις μηπως στο dynamic o/c ?

 

λογικα με τη stock ψυχτρα θα μπορει να παει και παραπανω .

 

δοκιμασες να αλλαξεις το fsb ή τον πολλαπλασιαστη αν ειναι ξεκλειδωτος ?

 

. . . με το μαλακο ;)

 

enow oti exei mia ruthmish h mb pou to allazei san standard mexri 10% dhladh sta 2ghz ginete 2,2ghz. otan to alllazw apo auth th rithmhsh ftanei mexri to 3% dhladh 2,06ghz katalabes? to fsb einai auto oxi o pallaplasiasths, gia pollaplasiasth den exei endhxh. den deixnei kapou (p.x. 200mhzX10) an einai pws tha to brw mhpws xereis?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν και δεν εχω την συγκεκριμενη μητρικη,αλλα μια asus p4p800 dlx θα σου πω τι παιζει με την δικια μου..

Εκτος απο την επιλογες 5-10-20% κλπ που λες,εχει και ακομα μια που λεει"manual overclocking"Αφου το επιλεξεις,μπορεις να παιξεις με fsb κλπ κλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν εχω την συγκεκριμενη μητρικη' date='αλλα μια asus p4p800 dlx θα σου πω τι παιζει με την δικια μου..

Εκτος απο την επιλογες 5-10-20% κλπ που λες,εχει και ακομα μια που λεει"manual overclocking"Αφου το επιλεξεις,μπορεις να παιξεις με fsb κλπ κλπ..[/quote']

 

to brhka kai to peirazw sxetika ligo ligo. euxaristw gia th bohtheia!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...