Προς το περιεχόμενο

Αγορά Laptop με 17αρα οθόνη!!!


looperx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα Laptop με 17αρα οθόνη. Μπορώ να δώσω 2.600 ευρώ μαζί με το φπα. Αυτό που δε θέλω είναι να έχει οθόνη από αυτές τις καινούριες που καθρεφτίζουν. Ευχαριστώ για τη βοήθεια σας εκ των προτέρων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και αυτού του Fujitsu η οθόνη είναι glossy άρα καθρεφτίζει.

Δε νομίζω με τόσα χρήματα να βρεις laptop με οθόνη που να ΜΗΝ καθρεφτίζει!

Αν και νομίζω πως το μοντέλο P30/P35 της Toshiba έχει τεχνολογία Truebrite

και δεν καθρεφτίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Truebrite καθρεφτίζει κι αυτή.Εχει όμως μεγάλη φωτεινότητα (461 cd/qm) πολύ μεγάλο κοντράστ που φτάνει μέχρι και στο 1.257:1 και δίνει πολύ ωραία και ζωντανά χρώματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, και αυτό συμβαίνει συνήθως όταν πίσω σου έχεις πηγή φωτός. πχ παράθυρο,λάμπα κλπ. Αν εξαιρέσεις αυτή τους την ιδιαιτερότητα οι οθόνες αυτές για μένα είναι όλα τα λεφτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο το πήρα πριν απο 10 μέρες και είναι όλα τα λεφτά!!! Το πιο γρήγορο λάπτοπ που έχω δουλέψει!

Η οθόνη όχι μόνο δεν θα σε προβληματίσει αλλά θα την ερωτευθείς!

Είχα το qosmio της toshiba και το έδωσα γιατί το siemens είναι πολύ ανώτερο!

Όλα τα λεφτά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Catalog_Id=1&Secton_id=54&Product_Id=263623

 

αυτό εδώ είναι το ίδιο με αυτό που ψάχνεις;;;

γιατί η τιμή είναι αντυπωσιακά καλύτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

re paides afto to siemens pou lete mamaei!!!einai poli kalo gia tin timi tou.alla fimizetai gia kala laptops i fujitsu-siemens?

egw pira to dell inspirion 9300 mazi me 1 gb ram (eixe extra 512mb apo to pws to dinoun) me 1700 euro?tha aksize na epairna afto to siemens omws?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να μην θεωρηθει εκτος θεματος το μηνυμα μου, αν ειναι ετσι παρακαλω αγνοηστε το ή διαγραψτε το...

 

Το ματι μου επεσε πανω σ' αυτο το 17" και δεν μπορω να το χωνεψω...

 

Πριν απο λιγες μερες αγορασα το iBook των 12"... Ακουγεται μικροσκοπικο? Κι ομως! Σε πληροφορω πως δεν ειναι καθολου κουραστικο, μπορεις να δουλεψεις παρα πολυ ανετα και δεν υστερει σε τιποτε... Ξεκινησα μαλιστα σιγα-σιγα να σχεδιαζω την προσωπικη μου ιστοσελιδα στις 12", και παρ' ολο που φοβομουν οτι θα μου βγαιναν τα ματια, τελικα ολα πανε καλα, και δεν βλεπω καμια απολυτως διαφορα απο την 17" TFT που εχω στον desktop...

 

Πιστευω πως οι 17" ειναι παρα πολλες για φορητο υπολογιστη... Χανει την εννοια της φορητοτητας, οχι μονο λογω μεγεθους αλλα και λογω βαρους (το iBook μου ειναι μολις 2.2 κιλα, το σηκωνω στα τρια δαχτυλα).

 

Αν δεν υπαρχει καποιος πολυ συγκεκριμενος λογος, θα σου συνιστουσα να το ξανασκεφτεις το μεγεθος του... Κι αυτο επειδη υπαρχει και μια διαφορα τιμης που, τις περισσοτερες φορες, δεν ειναι καθολου αμελητεα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδιά, εγώ σε ένα Sony που είχα δει με την τεχνολογία X-Brite (ή X-Black ή δεν ξέρω κι εγώ πως λέγεται), σου έδινε τη δυνατότητα όποτε ήθελες να απενεργοποιήσεις τη συγκεκριμένη λειτουργία και η οθόνη λειτουργούσε σαν κλασική TFT. Οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα αν σε κάποιον δεν αρέσει (βέβαια δεν ξέρω αν γίνεται και στο Siemens που λέτε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stathispap κι εγω ιδανικα θα ηθελα μικρη οθονη για να εχω και μικρο βαρος.

Αλλα οσο ειχα 13,3 ιντσες οθονη+μικρη αναλυση(1024-768) ειχα βαρεθει να ειμαι συνεχεια με τα scrollbars. Αυτη τη δουλεια εκανα συνεχως.

 

Με την 17αρα του acer που εχω τωρα, ειμαι αρχοντας. Αλλα ομως δεν μπορω να τον κουβαλω παρα μονο με αυτοκινητο. :(

 

Οντως με την 12αρα δουλευεις καλα? Ειπες οτι εκανες σχεδιαση ιστοσελιδας, δεν ειναι και το πιο συνηθες οπως η επεξεργασια κειμενου ή το απλό σερφαρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...