Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα OnDSL Kit


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα το συγκεκριμένο πακέτο και η σύνδεση ενεργοποιήθηκε σήμερα. Το λαμπάκι του modem (sagem 800) είναι κανονικά πράσινο.

Όταν πάω να κάνω dial όμως, κολλάει στο "verifying username and password" και μετά δίνει το λάθος 721 "The remote computer did not respond". Έκανα τα γνωστά (επανεγκατάσταση modem κ.τλ.) αλλά πάλι τα ίδια.

Τι μπορεί να φταίει;;; Στην εξυπηρέτηση πελατών κλασσικά άσχετοι! Επίσης παρατήρησα ότι στα properties του παραθύρου dial, δείχνει πάνω πάνω ISDN channel-κ.τλ., ενώ έχω pstn, βέβαια κανονικά το modem είναι για pstn γραμμή.

 

Please help...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

emena mou eixan alla3ei password

 

eixa dosei to password sto germano kai allo mou edosan apo tin otenet

rota tous to password sou! kai mila me tin texniki ipostiri3ei oxi me to tmima e3ipiriteseis! ekei apla tilefonitries einai!

 

Username εδωσες στον Γερμανο, οχι password. Τον κωδικο στον λενε απο την Otenet.

 

Sta@ Και εμενα isdn channel λεει παρολο που εχω pstn. Στο username, βαζεις και το @otenet.gr? Εγω το ειχα ξεχασει και δεν εμπαινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an ixe provlima to username kai password tha evgaze minima lathous oti den ine sosto to username i password kai oxi oti to remote computer den antapokrinete . des an iparxoun neoteroi driver gia to sagem 800 i kane uninstall drivers - restart - install drivers . tora na ine provlima tou ote den xsero ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα username/password είναι σωστά, τα έλεγξα στο site της otenet. Το εικονίδιο κάτω δεξιά στην taskbar είναι πράσινο και λέει πως η adsl είναι ενεργοποιημένη. Αυτό δε σημαίνει πως από πλευράς DSLAM είμαι οκ;

Ένα άλλο που παρατήρησα είναι ότι το pc (HP laptop - Win XP SP 2) δεν κάνει πλέον resume μετά από hibernate, όταν έβγαλα τους οδηγούς του modem το πρόβλημα λύθηκε. Θα προσπαθήσω να βρω καινούριους οδηγούς.

Ευχαριστώ για τις έως τώρα απαντήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κάνει πλέον resume μετά από hibernate, όταν έβγαλα τους οδηγούς του modem το πρόβλημα λύθηκε. Θα προσπαθήσω να βρω καινούριους οδηγούς.

 

φιλε αν βρεις λυση γραψε γιατι μου φαινετε εχω παρομοιο προβλημα

λες να ειναι το modem;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...